google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 21.08.2019
  1 USD
  3.9210
  -0.0198
  1 EUR
  4.3513
  -0.0143
  1 CHF
  4.0014
  -0.0213
  1 GBP
  4.7623
  -0.0031
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Fani zbudują scenografię arena DESIGN

  Scenografia tegorocznej edycji organizowanego przez Międzynarodowe Targi Poznańskie wydarzenia arena DESIGN ma zostać zbudowana z surowców wtórnych. W budowę elementów scenografii z butelek PET angażują się także facebookowi fani arena DESIGN.

  Tematem przewodnim arena DESIGN 2012 jest wzornictwo zrównoważone. Odzwierciedleniem tej tematyki będą nie tylko poświęcone ideom zrównoważonego rozwoju wykłady, warsztaty i wystawy, ale także scenografia.

  Zaprojektowana przez Magdalenę Gyurkovich scenografia arena DESIGN będzie wykorzystywała surowce wtórne. W scenografii zostaną użyte m.in. banery z materiału frontlite, które uprzednio wisiały na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jako reklamy stoisk wystawców. Ponowne zastosowanie znajdą również plastikowe butelki po wodzie mineralnej. O wsparcie w pozyskaniu budulca organizatorzy poprosili fanów arena DESIGN na Facebooku.

  Koncepcja ekologicznej scenografii od początku wzbudziła zainteresowanie społeczności internetowej.

  - Postanowiliśmy poprosić fanów o pomoc w tej realizacji. – mówi Marta Siek z Międzynarodowych Targów Poznańskich, koordynująca projekt na Facebooku. – Każdy, kto przyniesie do nas plastikowe butelki, stanie się współtwórcą wyjątkowego wzorniczego wydarzenia, a podarowane nam śmieci zostaną poddane upcyklingowi, czyli nabiorą nowej, unikatowej wartości.

  Każde 10 butelek zostanie wymienionych w budynku Centrum Targowego (ul. Głogowska 10, Poznań) na bezpłatną wejściówkę na wydarzenie arena DESIGN. Zbiórka potrwa do 17 lutego. Aby butelki mogły zostać wykorzystane w scenografii, powinny być niepogniecione, zakręcone i pozbawione etykiet.

  Źródło:
  www.arenadesign.pl
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.