google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 27.05.2019
  1 USD
  3.8374
  -0.0062
  1 EUR
  4.2952
  -0.0037
  1 CHF
  3.8154
  -0.0173
  1 GBP
  4.8759
  -0.0009
  1 RUB
  0.0595
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wolfgang Heuchel mianowany na nowego dyrektora generalnego LANXESS Central Eastern Europe s.r.o.

  Wolfgang Heuchel zostanie nowym dyrektorem generalnym LANXESS Central Eastern Europe s.r.o. z siedzibą w Bratysławie, co nastąpi dnia 1. stycznia 2013 roku. Pięćdziesięciosiedmioletni inżynier chemii zastąpi na tym stanowisku Flemminga B. Bjørnsleva, który został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym LANXESS Corporation w Stanach Zjednoczonych.

  LANXESS - Wolfgang Heuchel

  Wolfgang Heuchel rozpoczął swoją karierę zawodową w roku 1981. Początkowo pracował w dziale rozwoju zastosowań silikonowych w spółce Bayer AG. W latach 1996-1997 – w ramach swoich obowiązków w dziale sprzedaży i marketingu Bayer AG oraz dziale zastosowań silikonowych – został oddelegowany do Singapuru i Tokio. W roku 2002 przeniósł się do jednostki biznesowej Ion Exchange Resins, a dwa lata później wraz z nią stał się częścią spółki LANXESS. Od 1. czerwca 2008 roku zarządzał regionalnym działem sprzedaży na region Azji i Pacyfiku w ramach jednostki Ion Exchange Resins spółki LANXESS Chemical Ltd. z siedzibą w Szanghaju.

  „Jako że prawie całą dotychczasową karierę zawodową przepracowałem w działach sprzedaży i marketingu, nie mogę się już doczekać możliwości zarządzania spółką LANXESS w Europie Środkowej i Wschodniej – spółką, która znajduje się na ścieżce pomyślnego wzrostu” – podkreślił przyszły regionalny dyrektor generalny spółki LANXESS. „W ciągu minionych czterech lat, Wolfgang Heuchel odegrał decydującą rolę w sukcesie jednostki biznesowej Ion Exchange Resins w regionie Azji i Pacyfiku. Pod jego przewodnictwem jednostka biznesowa zajmująca się żywicami jonowymiennymi odnotowała bardzo znaczący wzrost – podkreślił Rainier van Roessel, członek Zarządu spółki LANXESS AG. „Jestem pewien, że na nowym stanowisku Wolfgang Heuchel również przyczyni się do rozwoju spółki LANXESS – tym razem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej”.

  LANXESS w Europie Środkowo-Wschodniej

  Od roku 2008 spółka LANXESS obecna jest w Austrii, Polsce, Republice Czeskiej oraz na Węgrzech i Słowacji za pośrednictwem własnej spółki, zajmującej się sprzedażą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. LANXESS Central Eastern Europe s.r.o. ma siedzibę w stolicy Słowacji, Bratysławie, i oddziały w stolicach Austrii (Wiedeń), Polski (Warszawa) i Węgier (Budapeszt).

  Jednym z kluczowych obszarów działalności spółki w tych pięciu krajach jest sprzedaż zaawansowanych technologicznie kauczuków syntetycznych i surowców wykorzystywanych w przemyśle chemicz­nym. „Spółka dostarcza specjalistyczne produkty kauczukowe przede wszystkim krajowym i międzynarodowym producentom opon, którzy coraz chętniej rozwijają swoje zdolności produkcyjne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i coraz częściej kierują swoją uwagę ku oponom ekologicznym, które pozwalają na znaczne zmniejszenie zużycia paliwa i emisji CO2. Kolejnym istotnym obszarem działalności firmy LANXESS są zaawansowane technologicznie tworzywa sztuczne, które również przyczyniają się do rozwoju eko mobilności. Tworzywa sztuczne klasy premium produkowane przez LANXESS mają znaczenie przede wszystkim dla budowy oszczędnych pojazdów o lekkiej konstrukcji, które pomimo niskiej wagi są niezwykle stabilne. Materiały, z których są wykonane – w szczególności materiały kompozytowe z dodatkiem tworzyw sztucznych – zapewniają obiecującą alternatywę względem metali, które są znacznie cięższe. Za ponad połowę sprzedaży tych materiałów w pięciu krajach regionu odpowiadają klienci z sektora motoryzacyjnego i wspierających go gałęzi przemysłu. W Europie Środkowo-Wschodniej istnieje również silne zapotrzebowanie na pigmenty nieorganiczne spółki LANXESS. Są one wykorzystywane w przemyśle budowniczym do barwienia elementów betonowych, kostki brukowej i dachówek.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.