google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 21.08.2019
  1 USD
  3.9210
  -0.0198
  1 EUR
  4.3513
  -0.0143
  1 CHF
  4.0014
  -0.0213
  1 GBP
  4.7623
  -0.0031
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Trzy nagrody iF Design dla produktów igus

  ...Innowacyjne tworzywa sztuczne w ruchu z międzynarodową nagrodą za design

  Trzy produkty igus zostały nagrodzone w tym roku podczas iF Design za innowacyjne wzornictwo. (Źródło: igus GmbH)
  Trzy produkty igus zostały nagrodzone w
  tym roku podczas iF Design za
  innowacyjne wzornictwo.
  (Źródło: igus GmbH)

  Trzy produkty igus zdobyły w tym roku nagrody za innowacyjny design: triflex RSE, system dla prowadników stosowanych w robotach, system usuwania płaszcza zewnętrznego przewodów CFRIP dla przewodów chainflex a także system do utrzymywania przewodów słuchawkowych w ładzie czyli e-bone. Ostatni wspomniany produkt przekonał jury pomimo, że nie jest typowym rozwiązaniem igus'a dla przemysłu. W ten sposób liczba nagród międzynarodowych zdobytych przez produkty igus od 1987 roku sięgnęła 35.

  Podczas opracowywania produktu specjaliści od tworzyw sztucznych w ruchu nie zajmują się wyłącznie stałym udoskonalaniem właściwości materiałów, ale również na opracowaniu nowoczesnego wzornictwa. W celu wydłużenia trwałości, zapewnieniu możliwości wdrażania nowych zastosowań lub dla zmniejszenia kosztów instalacji. W ten sposób uzyskano produkty, którym przyznano nagrodę iF Design i które pokonały 5300 innych konkurentów. Wspomniane nagrody są przyznawane od 1954 roku i są zaliczane do największych a zarazem najważniejszych nagród w dziedzinie designu na świecie.

  Bezpieczny i elastyczny system odciągu triflex RSE

  Triflex RSE umożliwia prowadzenie przewodów na robotach przemysłowych do przenoszenia przedmiotów jak nity czy śruby jednocześnie zapewniając oszczędności. System zapewnia minimalny promień gięcia trójwymiarowo poruszającego się prowadnika triflex i unikanie powstawania pętli. Elastyczne przewody automatycznie odciągają prowadnik na wózku transportowym. Lekki prowadnik z tworzywa sztucznego śledzi każdy ruch robota i charakteryzuje się łatwością montażu i wypełniania przewodów.

  Zasada usuwania płaszcza zewnętrznego przewodów CFRIP dla przewodów chainflex

  CFRIP od igus umożliwia szybki montaż dzięki rozwiązaniu typu „suwak”. Przewody chainflex mogą być otwarte w ciągu zaledwie kilku sekund przez pociągniecie linki zintegrowanej w płaszczu. Unikalny system usuwania płaszcza zewnętrznego dla ruchomych kabli jest idealny w przypadku dużych odległości i nigdy nie powoduje uszkodzenia żył, nawet przy bardzo dynamicznych ruchach. Płaszcz może być otwarty przy pomocy linki do żądanej odległości i łatwo usunięty z kabla, bez konieczności stosowania żadnych dodatkowych narzędzi. Podczas montażu przewodów można zaoszczędzić w ten sposób do 50% czasu.

  Nowość igus: system e-bone zapobiega splątaniu przewodów

  e-bone nie należy do standardowej oferty igus, ale w dalszym ciągu jest to produkt z tworzywa sztucznego dla zastosowań ruchowych, który zyskał uznanie jury konkursu iF Design. Splątane przewody słuchawkowe są problemem często napotykanym przez prawie każdego ich użytkownika. Czy to podczas transportu czy użytkowania, prędzej czy później, końcówki kablowe plątają się i powstają węzły. e-bone od igus jest eleganckim rozwiązaniem, które jednocześnie zapewnia elastyczność i trwałość.

  Przewód słuchawkowy nawinięty na e-bone i bezpiecznie zamocowany na oczkach pasuje do każdej kieszeni koszulki dzięki zastosowaniu płaskiej konstrukcji.  Podczas użytkowania kabel można łatwo rozwinąć a ultralekki e-bone zwisa bezpiecznie na przewodzie nawet podczas poruszania się, co jest typowe dla produktów igus.

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.