google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 18.04.2018
  1 USD
  3.3721
  0.0149
  1 EUR
  4.1677
  0.0095
  1 CHF
  3.4805
  -0.0116
  1 GBP
  4.7861
  -0.0241
  1 RUB
  0.0548
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • iglidur HSD350: Nowe zaawansowane technicznie tworzywo przystosowane do długotrwałego kontaktu z gorącą parą wodną

  Logo igusNowe tworzywo od igus stanowi ekonomiczną alternatywę dla elementów metalowych, ponieważ jest bezsmarowne, bezobsługowe i odporne na korozję. 

  Z nowym materiałem iglidur HSD350 specjalista od tworzyw motion plastics ma teraz w swojej ofercie niskokosztowe rozwiązanie do zastosowań w procesie sterylizacji w autoklawach. Szczególnie w przemyśle produkcji oraz przetwórstwa żywności i leków nowy materiał łożyskowy pokazuje swoje zalety nad metalowymi łożyskami. 

  Sterylizacja w autoklawach podczas produkcji żywności oraz leków, a także przy czyszczeniu produktów medycznych jest jedną z najważniejszych metod niszczenia mikroorganizmów. W standardowej metodzie proces odbywa się w specjalnej komorze i polega na podgrzaniu do 121°C, przy ciśnieniu 2 barów i utrzymaniu tych warunków przez około 15 do 20 minut. Alternatywnie w temperaturze 134°C przez 2 do 3 minut, przy ciśnieniu 3 barów. W takiej atmosferze większość bakterii jest niszczona. Ciężkie warunki otoczenia przekładają się na wysokie wymagania stawiane poszczególnym elementom autoklawu, w tym również łożyskom. Metalowe łożyska często wymagają użycia specjalnych smarów, które są dopuszczone do zastosowań w tych aplikacjach. Jednakże, proces silnie oddziałuje na właściwości metalowych łożysk i smaru. Dlatego właśnie łożyska polimerowe są oferowane jako bezsmarowna i bezobsługowa alternatywa, odporna na działanie wysokich temperatur i niewrażliwa na wilgoć.  

  iglidur HSD350: nowe zaawansowane technicznie tworzywo przystosowane do długotrwałego kontaktu z gorącą parą wodną
  Rys. PM2616-1
  Nowe, uniwersalne tworzywo iglidur HSD350 do stosowania przy sterylizacji gorącą parą: niedrogie, odporne na korozję i bezobsługowe.
  (Źródło: igus GmbH) 
  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.