google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • iglidur A181: uniwersalne tworzywo do zastosowań w przemyśle spożywczym

  Bezsmarowe i bezobsługowe, zaawansowane technicznie tworzywo iglidur A181 doskonale nadaje się do stosowania w przemyśle spożywczym oraz opakowaniowym.

  Tworzywo A181 firmy igus jest zgodne z rozporządzeniem UE 10/2011 WE oraz wymaganiami Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) dotyczącymi wielokrotnego kontaktu z żywnością. (Źródło: igus GmbH
  Tworzywo A181 firmy igus jest zgodne z rozporządzeniem UE 10/2011 WE oraz wymaganiami Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) dotyczącymi wielokrotnego kontaktu z żywnością. Źródło: igus GmbH

  Właśnie w tych branżach szczególnie ważne jest unikanie stosowania smarów. Firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych oferuje bogaty asortyment bezsmarowych i bezobsługowych materiałów na łożyska ślizgowe, spełniających wymagania FDA oraz wymagania rozporządzenia UE 10/2011 WE. Oferta firmy igus obejmuje m.in. uniwersalne tworzywo iglidur A181, które przy stosowaniu z wałami odpornymi na korozję pozwala na uzyskanie małych współczynników ścierania.

  Dla użytkowników z branży spożywczej i opakowaniowej kluczowe znaczenie ma możliwość zapewnienia stałego bezpieczeństwa oferowanych produktów. Firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, oferuje bezsmarowe i bezobsługowe tworzywo iglidur A181, które bardzo dobrze spełnia te wymagania. Tworzywo A181 jest zgodne z rozporządzeniem UE 10/2011 WE oraz wymaganiami Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) dotyczącymi regularnego kontaktu materiałów z żywnością. Ponadto, przy wytwarzaniu łożysk ślizgowych iglidur, opartych na polimerach domieszkowanych smarami w postaci stałej, firma igus stosuje zoptymalizowane trybologicznie polimery bazowe, wspomniane smary stałe oraz inne wypełniacze, które zawierają wyłącznie składniki niemetaliczne i nie szkodliwe dla zdrowia. Dlatego właśnie materiał A181, tak jak wszystkie tworzywa iglidur, jest zgodny z dyrektywą RoHS.

  Szeroki zakres zastosowań

  Wysokogatunkowe tworzywo A181 może być szeroko stosowane w sektorze maszyn do produkcji i pakowania żywności: doskonale sprawdza się zarówno w urządzeniach napełniających, jak i pakujących; przy ruchu obrotowym oraz wahliwym; zwłaszcza w połączeniu z charakterystycznymi dla tej branży wałami ze stali nierdzewnej. „Ze względu na liczne zalety, korzystne zwłaszcza dla branży spożywczej, a także dobry stosunek ceny do jakości, tworzywo iglidur A181 cieszy się dużą popularnością wśród naszych klientów”, mówi René Achnitz, kierownik działu łożysk ślizgowych iglidur. Jako materiał z asortymentu standardowych produktów iglidur, tworzywo A181 jest dostępne od ręki w ponad 110 rozmiarach, o średnicach aż do 50 milimetrów, zarówno z kołnierzem jak i bez. Za przystępną cenę można zakupić łożyska już od jednej sztuki. Oferujemy też półprodukty w postaci wałków w różnych średnicach, odpowiednie do wykonywania elementów o nietypowych wymiarach lub dostosowanych do indywidualnych wymagań. Zawsze jest możliwe poszerzenie asortymentu lub wykonanie części na indywidualne zamówienie. Dzięki narzędziom on-line, dostępnym na stronie internetowej firmy igus można bezpośrednio konfigurować i zamawiać elementy z tworzywa iglidur A181.

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.