google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Gięte prowadnice liniowe firmy igus – bezpieczne prowadzenie przy zmiennych promieniach

  Wózki z łożyskowaniem pływającym zapewniają jeszcze większą swobodę projektowania.

  Na Targach Hanowerskich 2016 firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, zaprezentowała pierwsze wózki ślizgowe do prowadnic liniowych o różnych promieniach zagięcia. Wózki z pływającym łożyskowaniem mogą bez problemów przejeżdżać z prostego do zakrzywionego odcinka prowadnicy, dzięki czemu nadają się do różnorodnych zastosowań, od przemysłu meblarskiego po technikę sceniczną. Także w kabinach operatora pojazdów rolniczych i komercyjnych coraz częściej wymaga się możliwości indywidualnego aranżowania przestrzeni przy ograniczonym miejscu.

  Dzięki nowym wózkom ślizgowym drylin firmy igus można teraz stosować gięte prowadnice liniowe o różnych promieniach. (Źródło: igus GmbH)
  Dzięki nowym wózkom ślizgowym drylin firmy igus można teraz stosować gięte prowadnice liniowe o różnych promieniach. (Źródło: igus GmbH)

  Przed rokiem firma igus zaprezentowała po raz pierwszy gięte prowadnice liniowe, opracowane na bazie sprawdzonych w praktyce łożysk liniowych drylin W. W ten sposób odpowiedziała na potrzeby użytkowników, którzy w coraz większym stopniu oczekują możliwości indywidualnego konfigurowania oraz optymalnego wykorzystywania przestrzeni montażowej. Jednym z przykładów takich zastosowań są kabiny w maszynach budowlanych i rolniczych. Głównymi zaletami prowadnic liniowych drylin jest łatwiejszy montaż oraz bezobsługowe użytkowanie, wynikające z braku konieczności smarowania łożyska. W tym roku firma igus uczyniła kolejny krok i oferuje pierwsze wózki ślizgowe przeznaczone do prowadnic liniowych o różnych promieniach gięcia jednej szyny. Wózki te mają łożyskowanie pływające, dzięki czemu mogą być przesuwane z odcinka prostego do łuku. „Przede wszystkim, dzięki nowym wózkom pojawiają się zupełnie nowe możliwości oraz obszary zastosowań, takich jak wyposażenie biur, czy technika sceniczna,” objaśnia Stefan Niermann, kierownik działu łożysk liniowych i napędów drylin w firmie igus.

  Maksymalna swoboda dzięki rozwiązaniom dostosowanym do indywidualnych potrzeb

  W celu wyrównywania odstępów od prowadnicy, w nowych wózkach ślizgowych drylin zastosowano ruchomą czaszę z odpornego na ścieranie tworzywa iglidur. Dzięki temu, wózki mogą poruszać się w prowadnicach płaskich, a także wypukłych lub wklęsłych. Podobnie, jak wózki do prowadnic o stałym promieniu gięcia, nowe wózki są na życzenie oferowane wraz z zaciskiem ręcznym, który pozwala na ich zablokowanie w dowolnym położeniu. Aluminiowe prowadnice gięte zgodnie z indywidualnymi wymaganiami można zamawiać w firmie igus już od 1 sztuki.

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.