google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 23.02.2018
  1 USD
  3.3911
  -0.0098
  1 EUR
  4.1738
  -0.0073
  1 CHF
  3.6302
  0.005
  1 GBP
  4.7365
  0.0132
  1 RUB
  0.0601
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Łatwa modernizacja: Easy Tool-ID firmy Balluff Ekonomiczny system zarządzania narzędziami

  Identyfikacja narzędzi przy wykorzystaniu przemysłowych znaczników RFID firmy Balluff zwiększa efektywność produkcji, eliminując ryzyko niewłaściwej alokacji narzędzia czy też jego zagubienia.

  Pozwala to na optymalizację wykorzystania narzędzi przez cały czas ich użytkowania oraz praktycznie eliminuje ryzyko produkcji wyrobów wadliwych, wynikające z nadmiernej eksploatacji narzędzi. Firma Balluff, wprowadzając Easy Tool-ID oferuje obecnie ekonomiczny system zarządzania narzędziami. Jest on łatwy w modernizacji oraz wyróżnia się łatwą instalacją i konfiguracją.

  Easy Tool-ID firmy Balluff Ekonomiczny system zarządzania narzędziami

  Wszystko, co jest wymagane to port USB na obrabiarce i urządzenie nastawcze. Dane są przesyłane w technologii RFID z urządzenia nastawczego do narzędzia, a następnie wprowadzane do obrabiarki przez system Easy Tool-ID. Eliminuje to konieczność ręcznego wprowadzania danych, skraca czas konfiguracji i zmniejsza ryzyko popełnienia błędu. System składa się ze stojaka narzędziowego ze zintegrowaną głowicą odczytująco-zapisującą, modułem mikroprocesorowym, mikrokontrolerem i zasilaczem.

  Obsługa i zasada działania systemu nie mogłyby być łatwiejsze: w urządzeniu nastawczym każde narzędzie jest mierzone, a jego parametry, takie jak średnica czy promień są zapisywane na nośniku danych znajdującym się na korpusie. Zadaniem użytkownika jest jedynie zaniesienie narzędzia do maszyny, umieszczenie go na stojaku narzędziowym i wciśnięcie przycisku. System emuluje klucz wejściowy oraz automatycznie odczytuje dane z Balluff Tool-ID i wprowadza je do kontrolera maszyny. Wyeliminowano dzięki temu konieczność manualnego, podatnego na błędy wprowadzania danych. Możliwa jest modernizacja również pracujących już maszyn o ten nowy, tani system identyfikacji.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.