google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 15.02.2019
  1 USD
  3.8326
  -0.019
  1 EUR
  4.3243
  -0.0151
  1 CHF
  3.8081
  -0.0101
  1 GBP
  4.9104
  -0.0325
  1 RUB
  0.0575
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • PLASTPOL silny lider branży

  Kieleckie targi przetwórstwa tworzyw sztucznych
  umocniły swą pozycję w Polsce i Europie

  O dobrej kondycji nie tylko krajowych, ale i światowych firm przetwórstwa tworzyw sztucznych można było się przekonać podczas międzynarodowych targów Plastpol, które 26 maja zakończyły się w Kielcach. Branża pozytywnie podsumowała miniony rok. Bilans targów to 806 firm z 36 krajów świata i 18 900 zwiedzających w ciągu 4 targowych dni. Wystawa była większa pod względem powierzchni niż w roku ubiegłym, zajmując 34 000 metrów kwadratowych.

  PLASTPOL silny lider branżyPLASTPOL silny lider branży

  Na największej wystawie branży w Polsce i jednym z uznanych wydarzeń tego sektora w Europie zaprezentowali się liderzy polskiego rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych i recyklingu. Firm recyklingowych przybywa na Plastpolu sukcesywnie, od kilku lat. Ponad 50 procent wystawców stanowili w 2017 roku jednak reprezentanci zagranicznych przedsiębiorstw między innymi z: Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier, Egiptu, Japonii, Chiny czy Malezji. Najliczniejszą reprezentację stanowiły tradycyjnie firmy z Niemiec i Włoch. Znaczna grupa prezentowała możliwości branży tureckiej i chińskiej.

  - Dzięki tak licznej reprezentacji zagranicznej, Plastpol jest  najbardziej międzynarodową wystawą spośród wszystkich targów branżowych odbywających się w Polsce – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.  - Od lat kielecka wystawa cieszy się rosnącym zainteresowaniem zwiedzających z kraju i zagranicy, w tym roku odwiedziło ją 18.900 osób.
  Ceniona wystawa o europejskiej randze

  Plastpol 2017 umocnił swą rolę wiodącego miejsca spotkań branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Potwierdzają to wystawcy między innymi z Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Austrii, Litwy, Łotwy i Estonii, gdzie podobnej rangi wystawy po prostu się nie odbywają. Zagraniczne firmy chętnie chcą kooperować z polskim rynkiem, gdyż ten rozwija się dynamiczniej niż niejeden unijny.

  - To bardzo udana dla nas edycja – mówił na zakończenie targów Marcin Zemczak z Grupy Azoty. – Odwiedziło nas wielu klientów, padło wiele ciekawych pytań, o wielu interesujących rzeczach się dowiedzieliśmy. Targi uważamy za udane.

  - Z roku na rok zarówno targi kieleckie jak i miasto Kielce, cała infrastruktura, logistyka, baza hotelowa – wszystko się rozwija. Jesteśmy zawsze mile zaskoczeni i do Kielc będziemy przyjeżdżać jeszcze długo – dodawała Iwona Kołata z firmy Albis.

  - Jesteśmy w Kielcach po raz szósty. Plastpol to unikatowe wydarzenie w tej części Europy, dedykowane specjalnie branży tworzyw sztucznych. Nie tylko ważne dla Polski, ale i sąsiadujących krajów. Na decyzję o wzięciu udziału miał wpływ ilość jakość zwiedzających  - komentował Mustafa Palabiyik, z firmy Ustun is Makina z Turcji.

  - Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, Plastpol jest najlepszy, już potwierdziliśmy swój udział w 2018 roku – mówił Paolo Gasparotto z firmy Maretto z Włoch.

  Smart produkcja wiodącym trendem

  Dominującym trendem tegorocznej edycji targów Plastpol była „smart produkcja” i wszechobecna cyfryzacja. Można było na wielu stoiskach zobaczyć najnowsze roboty, maszyny, linie produkcyjne w pełni zinformatyzowane, współdziałające ze sobą, komunikujące się nie tylko w obrębie linii produkcyjnej, ale informujące również nadzorującego je człowieka o błędach, konieczności zrobienia zamówienia na przykład na  kończące się tworzywo. Przez cztery targowe dni maszyny sprzężone zgodnie z ideą „Przemysłu 4.0” prezentowały na żywo swe możliwości, produkując wiele różnych przedmiotów codziennego użytku. Korzyści było widać jak na dłoni: zoptymalizowana produkcja, krótszy czas wykonania produktów, mniej błędów w procesie. 

  Branża w liczbach – specjaliści podsumowali wyniki 2016 roku

  Podczas 21. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy branża podsumowała miniony rok. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, zaprezentowanymi podczas jubileuszowej X Konferencji Branży Tworzyw Sztucznych, która odbyła się w przededniu Plastpolu, istotnie wzrosły inwestycje, zatrudnienie, a w górę poszybował też wskaźnik sprzedanej produkcji polskich firm.

  - Na przestrzeni około 10 lat udało się krajowym producentom zwiększyć udział w przetwórstwie tworzyw sztucznych Unii Europejskiej o 40 procent - mówił Robert Szyman, dyrektor Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych. - W roku 2016 zanotowaliśmy 7 procentowy wzrost produkcji sprzedanej, wzrost inwestycji o 10 procent i zatrudnienia prawie o 6 procent.

  Nie byłoby Plastpolu bez konferencji PlasticsEurope Polska organizowanej 23 maja, w dniu otwarcia targów, na 27-metrowej wieży widokowej Targów Kielce. Fundacja zaprezentowała kolejne dane branży dla Polski i Europy. 

  - Polska pozostaje na szóstym miejscu pod względem zapotrzebowania na tworzywa w Europie po Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii – informował podczas konferencji Kazimierz Borkowski, dyrektor PlasticsEurope Polska. - Biorąc pod uwagę segmenty zastosowań w ogólnym zużyciu tworzyw udział sektora opakowaniowego wzrósł do 33,5%, w porównaniu do 31,5% w roku ubiegłym, natomiast zmalał udział sektora budowlanego - z 27,6% do 24,4%. Niezmiennie od kilku lat rośnie udział sektora motoryzacyjnego (wzrost do 9,4%) oraz E&E (6,2%).

  Najlepsi nagrodzeni: Gala Platinum oraz Omniplast

  Pierwszego dnia targów 10 znawców branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, w samo południe tradycyjnie zmierzyło się z pytaniami finału konkursu Omniplast. Pierwsze miejsce zajął Michał Kurleto z firmy Wadim Plast, kolejna lokata przypadła Adrianowi Nowakowi z  Synventive, a trzecie miejsce zajęła jedyna kobieta w gronie zwycięzców - Agata Lechocka z firmy Master Colors. Nagrody wręczono zwycięzcom na Gali Platinum Plast.

  Na niej też tradycyjnie nagrodzono Medalami Targów Kielce i wyróżnieniami, najlepsze produkty, ciekawie zaaranżowane stoiska. Komisja konkursowa  Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL  pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Koszkula, reprezentującego Politechnikę Częstochowską, przyznała 6 medali i 11 wyróżnień w trzech kategoriach. Triumfowali KM Plastics, Wadim Plast, Dopak, NTQ, PTC  Artur Szreder, Nordson Xalory Europe – którym przypadły medale. Najciekawiej zaaranżowane stoisko i nowoczesność prezentacji targowej nagrodzono medalami Albis, Akpol, Ampacet, Brenntag, Grupa Azoty, NTQ, Wadim Plast. 

  Solidna dawka wiedzy

  Merytorycznej dawki wiedzy nie zabrakło na Plastpolu także w tym roku - w programie zalazło się sporo propozycji o charakterze naukowych i technicznym. Dwudniowe, otwarte seminarium techniczne Plastech Info odbyło się pod hasłem przewodnim: „Organizacja i zarządzanie procesem produkcji w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych”.

  Firma Albis świętowała swój jubileusz przy muzyce fortepianowej, Mol Group podczas targów w Kielcach ogłosił swą strategię na najbliższe lata, Igus rozdał podczas spotkania z branżą i dziennikarzami, nagrody Manus. Odbyła się również konferencja firmy Fado zatytuowana „ Zastosowanie technologii przyrostowych w przemyśle tworzyw sztucznych”. Atrakcją Plastpolu okazały się również spotkania ze sportowcami na stoisku Grupy Azoty – Piotrem Żyłą, który przez niemal godzinę rozdawał autografy i fotografował się z fanami oraz siatkarzami ZAKSA Kędzierzyn – Koźle  i siatkarkami Chemika Police. W ciągu czterech targowych dni na stoiskach polskich i  zagranicznych firm zorganizowano wiele eventów, prezentacji, spotkań z dziennikarzami i pokazów.   

  Zapraszamy za rok 22-25.05.2018

  Źródło:
  Targi Kielce S.A.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Targi Kielce S.A.

  Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, to 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, a w tym 36 000 m2 w 7 pawilonach wystawienniczych z nowoczesną infrastrukturą.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.