google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 20.04.2018
  1 USD
  3.3881
  0.0188
  1 EUR
  4.1724
  0.0059
  1 CHF
  3.4827
  0.005
  1 GBP
  4.7660
  -0.011
  1 RUB
  0.0552
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • "Nudny" produkt, ciekawa reklama - jak to zrobić?

  Konkurencja rynkowa jest czymś co na stałe wrosło w naszą rzeczywistość. Wymusza ona konieczność szukania nowych sposobów na dotarcie do upragnionego klienta.

  Żyjemy w czasach, w których reklama stała się nieodłącznym elementem naszego życia – jest wszechobecna w mediach i na ulicach. Praktycznie reklamować można prawie wszystko, od wacików po komory chłodnicze. Sposobów na dotarcie z przekazem promocyjnym do odbiorcy jest wiele. Będąc osobą odpowiedzialną za reklamę w firmie, musimy przede wszystkim wiedzieć, gdzie znajduje się nasz potencjalny klient np. jeżeli reklamujemy produkt przeznaczony dla osób młodych, które dużo swojego wolnego czasu spędzają w sieci, to dobrym nośnikiem treści reklamowych będą filmy do internetu.

  Minęły czasy, kiedy na rynku brakowało nieomalże wszystkiego i bez reklamy sprzedawało się wszystko na pniu. Kiedyś klient szukał drogi do producenta, obecnie przy ogromnym nasyceniu rynku i dużej konkurencji o klienta trzeba powalczyć. Niektóre firmy wciąż traktują reklamę jak narzędzie, które ma zapewnić lepsze wyniki sprzedaży reklamowanych towarów lub usług. Tymczasem dobrze przygotowany przekaz, właściwie dopasowany do grupy docelowej, daje również inne korzyści jak: wprowadza do świadomości istnienie marki, produktu lub usługi, budują image firmy i pozyskuje oddanych klientów.

  Uniwersalnego sposobu na skuteczność reklamy nie ma. Przygotowanie trzydziestosekundowego spotu nie jest łatwe i potrzeba niemałego talentu, aby w tak krótkim czasie zawrzeć najistotniejsze treści, sprawiając jednocześnie, że będzie on wyjątkowy, dowcipny i skierowany do możliwie jak najszerszego grona odbiorców. W przypadku spotów reklamowych prezentowanych w Internecie czas na zainteresowanie widza jest jeszcze krótszy, ponieważ serwisy wideo takie jak You Tube po pięciu sekundach dają możliwość swoim użytkownikom do kliknięcia przycisku „pomiń reklamę” i przejścia do właściwej treści. W tych pierwszych pięciu sekundach musi nastąpić „mocne uderzenie”, aby zainteresować widza dalszym ciągiem reklamy i żeby chciał ją obejrzeć do końca. Stosunkowo ciekawym trendem w reklamie internetowej jest przygotowywanie spotów, które trwają tylko pięć sekund. W ten sposób, nawet jeżeli widz będzie chciał pominąć reklamę, to po prostu nie zdąży tego uczynić. Formuła spotu musi być prosta i jednoznaczna. Skomplikowane treści i dłużyzny zanudzą odbiorcę i zniechęcą do produktu czy usługi. W reklamie warto postawić na lekką i zabawną formę z wykorzystaniem gry słów (ale uważać, żeby forma nie przerosła treści), która zaintryguje widza. Z pozoru mało atrakcyjny produkt może zaistnieć, kiedy zareklamuje go znana twarz np. aktor, sportowiec itd., gdyż ludzie lubią się utożsamiać ze swoimi idolami i „wchodzić” w ich skórę.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.