google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowe wieżowce w Warszawie od kuchni

  Ostatnie lata dla Warszawy przyniosły okres dynamicznego rozwoju. Dzięki swojej pozycji miasta stołecznego przyciąga do siebie nowych mieszkańców, a także firmy stwarzające nowe miejsca pracy. Tak duże zainteresowanie działalnością na terenie Warszawy musiało za sobą pociągnąć konieczność budowy wieżowców, gdzie firmy mogłyby mieć swoje siedziby.

  Od wielu lat większość powstających budynków opiera się na konstrukcji stalowej i konstrukcja stalowa dachu stanowi ich integralną część. Ze względu na szybką realizację inwestycji i nieskomplikowany montaż hale magazynowe, chłodnicze, produkcyjne, biurowce, wieżowce itd. powstają błyskawicznie. Do realizacji inwestycji budowlanych potrzebne są działki, których status musi być prawnie uregulowany. Jeżeli myślisz o budowie na terenie Warszawy lub w jej okolicach, wszelkie formalności notarialne z nią związane pomogą Ci załatwić notariusze, których znajdziesz wpisując do wyszukiwarki internetowej notariusz warszawa.

  W polskim prawie budowlanym budynek mający więcej niż 25 metrów wysokości to budynek wysoki, a posiadający więcej niż 55 metrów to wysokościowiec. Mianem wieżowca określa się budynek w kształcie wieży, w którym występuje duża różnica między wysokością a rozmiarami podstawy.

  Budowanie wysokościowców umożliwiło wynalezienie windy, pompy wodnej, dźwigu wieżowego, ogniotrwałych materiałów budowlanych oraz postęp w dziedzinie inżynierii budowlanej (ulepszenie konstrukcji szkieletowej budynków dokonanej w XIX wieku). Stare wieżowce opierały się na ramie stalowej, obecnie zastąpiona żelbetem.

  W Warszawie w czasach Królestwa Polskiego powstał pierwszy wysokościowiec na ulicy Zielnej (1906-1908) dla szwedzkiego Towarzystwa Akcyjnego Telefonów „Cedergren”. Mierzył on 51 metrów. W 1922 roku Polska Akcyjna Spółka Telegraficzna przejęła budynek i do chwili obecnej zwany jest pod nazwą PAST-a. Pierwszy drapacz chmur „niebotyk” zbudowano w 1934 roku przy Placu Napoleona (obecnie Powstańców Warszawy) i był wysoki na 66 metrów. Liczył 17 pięter. Oba budynki przetrwały wojnę.

  Warszawa jest obecnie placem budowy wielu wieżowców i wysokościowców. W Warszawie znajduje się  około pięćdziesięciu budynków mierzących ponad 65 metrów wysokości, a tych od 70 m do 350 około pięćdziesiąt pięć i ich liczba rośnie. Są one na różnych etapach realizacji. Warszawskie wieżowce są najwyższymi budynkami w Polsce. Pomimo upływu lat, najwyższym budynkiem w Warszawie w dalszym ciągu pozostaje Pałac Kultury i Nauki. Jego wysokość całkowita to 237 metrów. W chwili obecnej w trakcie realizacji jest osiem budynków o wysokości powyżej 65 metrów z terminem oddania do użytku od 2017 do 2021 roku. Najwyższy z nich Varso budowany jest przy ulicy Chmielnej 73. Jego wysokość całkowita wyniesie 310 metrów. Chlubą wśród wieżowców jest biurowiec Warsaw Spire, który w prestiżowym konkursie branży architektonicznej MIPI Awards 2017 zajął pierwsze miejsce w kategorii najlepsza inwestycja biurowa.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.