google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 20.09.2018
  1 USD
  3.6702
  0.0017
  1 EUR
  4.2912
  -0.0017
  1 CHF
  3.7985
  -0.002
  1 GBP
  4.8412
  0.0006
  1 RUB
  0.0553
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bezobsługowe użytkowanie w podróży: modułowe wyposażenie samochodów kempingowych z łożyskami liniowymi igus

  Bezsamrowe elementy łożysk ślizgowych pracują nie zanieczyszczając wnętrza pojazdu.

  Logo igusDuża trwałość, bezsmarowa praca oraz wytrzymałość: takie są wymagania stawiane elementom stosowanym w wyposażeniu wnętrza samochodów kempingowych. Elementy te muszą być dobrze dopasowane do wnętrza pojazdu oraz muszą wytrzymywać przynajmniej 15 lat użytkowania bez przeglądów. Dotyczy to także wyjmowanych modułów kuchennych oraz biurowych, które pozwalają w wygodny i praktyczny sposób dostosować pojazd do wakacyjnego wyjazdu lub spotkania biznesowego. Dzięki systemowi łożysk liniowych drylin W można zagwarantować łatwe i płynne przesuwanie elementów wyposażenia wnętrza.

  Bezobsługowe użytkowanie w podróży: modułowe wyposażenie samochodów kempingowych z łożyskami liniowymi igus
  Rys. PM1017-1
  Firma Custom-Bus Camping Vans projektuje wszystkie elementy wnętrza pojazdu i produkuje je we własnym warsztacie. (Źródło: CB Fahrzeugbau GmbH & Co. KG)

  Firma Custom-Bus Camping Vans z Langenhagen pod Hanowerem produkuje na indywidualne zamówienie pojazdy: kempingowe, turystyczne i biurowe na bazie samochodu Volkswagen T6. Custom-Bus Camping Vans prowadzi swoją działalność od około dziesięciu lat i obecnie zatrudnia dziesięć osób. Co roku dostarcza klientom około 80 indywidualnie zaprojektowanych, nowych pojazdów.

  „Ze względu na dużą konkurencję, w branży samochodów kempingowych mogą utrzymać się tylko innowacyjni producenci,” objaśnia Craig Kammeyer, założyciel oraz dyrektor firmy Custom-Bus Camping Vans. „Projektujemy i produkujemy wszystkie elementy wnętrza pojazdu. Jednocześnie, przywiązujemy najwyższą wagę do atrakcyjnego wykończenia.” Wnętrze modelu „Custom-Bus Multi” jest standardowo wyposażone w moduł kuchenny. Pozbawiony uchwytów element waży 35 kilogramów i zawiera zlew, wyciąg kuchenny, lodówkę, a także szuflady do przechowywania żywności i akcesoriów kuchennych. W wersji „biznesowej” moduł kuchenny został zastąpiony modułem biurowym, który waży 15 kilogramów i zawiera wszystko, co jest potrzebne w mobilnym biurze, między innymi wielofunkcyjną drukarkę i składany stół konferencyjny. Szczególna cecha: dzięki prowadnicom wbudowanym w mebel, każdy moduł daje się przesuwać i może być wyjęty kilkoma ruchami ręki.

  Szyny podłogowe oraz łożyska kulkowe są niepraktyczne

  Bezobsługowe użytkowanie w podróży: modułowe wyposażenie samochodów kempingowych z łożyskami liniowymi igusBezobsługowe użytkowanie w podróży: modułowe wyposażenie samochodów kempingowych z łożyskami liniowymi igus
  Rys. PM1017-2
  Biurko zamontowane na prowadnicach igus jest przystosowane do wyjmowania bez użycia narzędzi. Pozwala na korzystanie z dwóch monitorów oraz z wbudowanej wielofunkcyjnej drukarki, dzięki czemu samochód kempingowy staje się dobrze wyposażonym biurem. Dzięki partnerskiej współpracy między dyrektorem firmy CEO, Craigiem Kammeyerem (z prawej) a doradcą technicznym z firmy igus, Maikiem Röttgerem (z lewej), system prowadnic został zaprojektowany w zaledwie osiem tygodni.
  (Źródło: igus GmbH)
  Rys. PM1017-3
  Zastosowano bezobsługowe i bezsmarowe prowadnice liniowe z rodziny drylin W firmy igus. Korzyść użytkownika: w odróżnieniu od prowadnic z łożyskami kulkowymi, nie ma potrzeby zewnętrznego smarowania. Właśnie ta cecha zadecydowała o zastosowaniu produktów igus w samochodach kempingowych firmy Custom-Bus Camping Vans.
  (Źródło: igus GmbH)

  Poszukując odpowiednich elementów przesuwnych, Craig Kammeyer przeanalizował dostępne na rynku systemy łożysk liniowych i ostatecznie znalazł odpowiednie rozwiązanie oferowane przez firmę igus, specjalizującą się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych. Inne elementy, takie jak szyny podłogowe, czy kulkowe łożyska obiegowe musiały być odrzucone z wielorakich powodów.

  Po pierwsze, wymagają one smarowania, wskutek czego z biegiem czasu gromadzą się w nich zanieczyszczenia uniemożliwiające płynny ruch. Po drugie, alternatywne rozwiązania byłyby znacznie droższe i nie pasowałyby do filigranowej konstrukcji wnętrza. Między szyną, wykonaną z aluminium anodowanego na twardo, a sankami znajduje się powierzchnia z odpornego na ścieranie tworzywa iglidur, które cechuje się małym współczynnikiem tarcia oraz dużą odpornością na zużycie.  Materiał ten zawiera wbudowane stałe środki smarne. Dzięki temu, łożyska są przystosowane do długotrwałej, bezobsługowej pracy. 

  Zgodnie z wymaganiami klienta, dzięki łożyskom drylin W system nie wymaga przeglądów ani konserwacji oraz został zaprojektowany tak, aby zapewnić żądaną żywotność wynoszącą przynajmniej 15 lat.

  Z koncepcją modułu firmy Custom-Bus Camping Vans można zapoznać się oglądając film w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=kKq5xkIU-Pk

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.