google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 20.09.2018
  1 USD
  3.6702
  0.0017
  1 EUR
  4.2912
  -0.0017
  1 CHF
  3.7985
  -0.002
  1 GBP
  4.8412
  0.0006
  1 RUB
  0.0553
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • WITTMANN net5 system: Systemy podawania z funkcją „Touch“

  Logo Wittmann

  Oferowany w urządzeniach WITTMANN system sterowania pracą podajników granulatu net5 system został na stałe przyjęty przez rynek. Od czasu wprowadzania go do oferty znacząco wzrosła liczba sprzedawanych podajników. Możliwości układu sterowania pozwalają na wielorakie wykorzystanie podajników. Począwszy od wykorzystania w miejscach, gdzie jest utrudniona lokalizacja i potrzebny jest samodzielny podajnik  aż po średniej wielkości systemy podawania.

  WITTMANN net5 system: Systemy podawania z funkcją „Touch“
  TEACHBOX basic układ sterowania z dotykowym panelem
  Serce systemu net5, pozwalające na nadzór
  i obsługę do 24 podajników granulatu.
  Po lewo podajnik  FEEDMAX S 3-net

  Sterowanie pracą do 24 podajników granulatu, dwa obiegi próżni i jeden obieg próżni jako zapasowy -  to wszystko jest częścią tego co oferuje w podstawowej wersji wyposażenia programator TEACHBOX basic z systemem net 5. Ponadto w systemie net5 istnieje możliwość wykorzystania do 4 programatorów TEACHBOX basic i dodatkowego nadzoru nad pracą suszarki ATON plus. W przypadku wykorzystania suszarki na każdym z trzech programatorów TEACHBOX basic a także z poziomu sterowania suszarki istnieje możliwość zarządzania parametrami pracy całego systemu i każdego z urządzeń.

  TEACHBOX basic jako centralny układ sterowania

  Programator TEACHBOX basic oferuje tę główna zaletę, ze może być podłączony do systemu w miejscu najbardziej dla nas dostępnym i korzystnym.  Np. Jeden programator może być podłączony na początku linii podawania a kolejny w jej dalszym etapie. Dzięki ulokowanym w pobliżu programatorom użytkownik ma łatwy dostęp do sterowania ustawieniami całej linii. Możliwym jest też umiejscowienie programatorów w miejscach „krytycznych” dla linii podawania. Np. wykorzystanie go podłączając do pompy a potem do kolejnych podajników. System net5 pozwala do wykorzystania programatorów TEACHBOX basic do ustawiania parametrów pracy każdego z podajników w tym do programowania przerw w podawaniu materiału.

  Wszystkie ustawienia zarówno czasu podawania jak i przerw, także dla zaworów proporcjonalnych dla podawania drugiego komponentu, są zapisywane bezpośrednio w układzie sterowania podajnika a nie w urządzeniu przenośnym. Jest to istotny wkład w zapewnienie bezpieczeństwa produkcji, ponieważ każdy podajnik może prawidłowo pracować także bez połączenia z programatorem.

  WITTMANN net5 system: Systemy podawania z funkcją „Touch“
  TEACHBOX basic wyświetlacz z informacją o pracujących podajnikach

  Sterowanie posiada przejrzyste i zrozumiałe menu. Ilustracje podajników uzupełnione są o informacje o typie urządzenia którego parametry są właśnie zmieniane. Opisy tekstowe a także kolorowe diody pokazujące status pracy danego urządzenia pozwalają na szybką orientację w stanie pracy sytemu.

  System podawania zarządzany przez system net5 może być w prosty sposób rozszerzony o kolejny podajnik lub suszarkę. Dla przydzielenia nowemu urządzeniu właściwego adresu wystarczy go połączyć z innym urządzeniem za pomocą kabla. System automatycznie rozpozna dołączone urządzenie i przeprowadzi jego konfigurację. Następnie można wprowadzić parametry pracy nowego urządzenia i wykorzystać je w produkcji.

  Suszarka ATON plus jako centralny układ sterowania

  WITTMANN net5 system: Systemy podawania z funkcją „Touch“WITTMANN net5 system: Systemy podawania z funkcją „Touch“
  Suszarka ATON plus, i jej układ sterowania 

  Tak jak informowaliśmy wcześniej suszarka z sitami obrotowymi WITTMANN ATON także wykorzystuje system Net 5. Dlatego też kontrola pracy suszarki może być prowadzona z centralnego poziomu układu sterowania. Parametry pracy suszarki są dostępne i mogą być edytowane zarówno z poziomu układu sterowania suszarki, jak i programatora TEACHBOX basic. Z drugiej strony z poziomu układu sterowania suszarki można zarządzać pracą wybranych podajników granulatu. 

  Często oczekiwanym wymogiem jest możliwość zapisania ustawień parametrów suszenia dla typowych materiałów. Układ sterowania WITTMANN ATON plus  pozwala na zapisanie w pamięci urządzenia parametrów pracy dla 8 rodzajów materiału i szybkie pobranie potrzebnych w danym procesie ustawień.

  Źródło:
  Wittmann Battenfeld Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Wittmann Battenfeld Polska Sp. z o.o.

  Firma Battenfeld towarzyszy Państwu od ponad 50-ciu lat. W tym okresie wyprodukowaliśmy ponad 100.000 wtryskarek i innych urządzeń przeznaczonych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jesteśmy firmą która wprowadziła na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.