google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 17.01.2019
  1 USD
  3.7615
  -0.0004
  1 EUR
  4.2875
  -0.0054
  1 CHF
  3.7921
  -0.0145
  1 GBP
  4.8468
  0.0029
  1 RUB
  0.0565
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kamera termowizyjna Plexpert

  Logo VGT Polska

  Plexpert to innowacyjna firma niemiecka z ponad 20 letnim doświadczeniem w dziedzinie nowoczesnych technologii wspierających przetwórstwo tworzyw sztucznych. Prowadzi szczegółowe analizy procesu wtrysku, począwszy od momentu napełnienia formy, aż po chłodzenie elementu gotowego za pomocą kamery termowizyjnej działającej w standardzie Industry 4.0.

  Kamera termowizyjna PlexpertPlexpert Infrared Thermal System® wykorzystuje analizę temperaturowego promieniowania podczerwieni w celu monitorowania przebiegu procesu przetwórczego, alarmowania w przypadku rozbieżności między parametrami założonymi, a faktycznymi procesu oraz optymalizowania produkcji w przetwórstwie tworzyw sztucznych.

  IR-Thermal jest dedykowanym systemem kamer składającym się ze sprzętu i oprogramowania przeznaczonego do monitorowania oraz archiwizowania temperatur produktów termoplastycznych procesu wtrysku.

  Kamera termowizyjna PlexpertTemperatura jest mierzona podczas otwierania formy, tuż przed wyjęciem z niej gotowego elementu. Podczas każdego otwarcia formy robione jest zdjęcie obszaru produktu termoplastycznego oraz formy na które jest skierowana kamera. Każda informacja termiczna zostaje automatycznie zapisana (obrazy termiczne są gotowe do przeglądnięcia w każdej chwili, np. na komputerze, tablecie, smartfonie).

  Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu możliwe jest ustawienia limitów wyższej i niższej temperatury (niż oczekiwana) dla poszczególnych obszarów danej części. Jeżeli temperatura przekroczy zadane limity nastąpi włączenie alarmu i jego zasygnalizowanie na wtryskarce, tablecie, smartfonie, itd.

  Plexpert Infrared Thermal System® jest dostarczany w dwóch wersjach:

  • Standardowej – tam, gdzie wymagana jest duża elastyczność
  • Zaawansowanej – tam, gdzie wymagana jest komunikacja z wtryskarką i robotem wyciągającym poszczególne elementy

  Zalety Plexpert Infrared Thermal System®:

  • Niskie koszty inwestycji
  • Prostota obsługi i łatwość instalacji
  • Możliwość wizualizacji na urządzeniach przenośnych
  • Możliwość określenia tolerancji temperatur
  • Ocena jakości gotowego produkt
  • Wspomaga usprawnić proces wtrysku
  • Ocena skutków zmian parametrów
  • Wykrywanie zmiany temperatury
  • Bezpośrednie ustawienia – powinno być/jest
  • Monitorowanie procesu z pełną dokumentacją
  • Optymalizacja poprzez wczesne wykrycie różnic termicznych
  • Wyprowadzenie alarmu aktywnego po przekroczeniu zadanej temperatury

  Kamera termowizyjna PlexpertGłówną zaletą systemu IR-Thermal jest stałe zapisywanie wartości temperatur mierzonych w określonym obszarze. Widoczny jest czas do momentu osiągnięcia równowagi termicznej. Przy przekraczaniu ustalonych wartości granicznych maszyna generuje komunikat alarmowy.

  System IR-Thermal można zamontować i podłączyć na wtryskarce w ciągu 5 minut. Po otwarciu narzędzia, na krótko przed wyjęciem części z formy, kamera otrzymuje sygnał i wykonuje zdjęcie. Osoba odpowiedzialna za nastawy natychmiast widzi gorące obszary (HotSpots) i dzięki temu na podstawie rozkładu temperatury może ustalić najkrótszy możliwyczas trwania cyklu.

  Aby rozkład temperatury móc sprawdzać przy każdym zdjęciu, wyznacza się pojedyncze obszary. W ten sposób można określić czas narastania sygnału narzędzia i przeprowadzić kontrolę wartości granicznych.

  Natychmiast można rozpoznać różnice temperatur spowodowane uszkodzonymi kanałami chłodniczymi lub niewystarczająco zaizolowanymi kanałami grzewczymi.

  Źródło:
  VGT Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  VGT Polska Sp. z o.o.

  Oferujemy Państwu kompleksową obsługę w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Naszym motto jest indywidualne podejście do każdego klienta. Otrzymujecie Państwo zarówno najwyższej jakości produkty jak i wsparcie technologiczne.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.