google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 20.11.2018
  1 USD
  3.7900
  0.006
  1 EUR
  4.3314
  0.0072
  1 CHF
  3.8171
  0.0224
  1 GBP
  4.8643
  -0.0058
  1 RUB
  0.0577
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Grupa Azoty S.A. Wybitnym Eksporterem Roku 2017

  Logo Grupa Azoty

  Grupa Azoty S.A. została uhonorowana Listem Gratulacyjnym, Tytułem i Pucharem „Wybitny Eksporter Roku 2017” Stowarzyszenia Eksporterów Polskich. Tu już drugie wyróżnienie w tym roku przyznane przez to Stowarzyszenie tarnowskiej spółce. Za „Eksportowy Produkt Roku 2017” został uznany Tarnamid®, czyli produkowany w Tarnowie Poliamid 6 w formie granulatu.

  Grupa Azoty S.A. Wybitnym Eksporterem Roku 2017Segment tworzyw jest drugim co do ważności segmentem w Grupie Azoty. - To bardzo istotne, że jesteśmy zauważani i doceniani w obszarze eksportu tworzyw. Nasze podstawowe rynki zbytu zlokalizowane są za granicą, a głównym produktem eksportowym jest właśnie Tarnamid® – podkreśla Małgorzata Malec, dyrektor Segmentu Biznesowego Tworzyw.

  Tarnamid® to nazwa handlowa wytwarzanego w Grupie Azoty S.A. poliamidu 6. Powstaje on w Tarnowie zarówno w formie naturalnej, jak i w szerokiej palecie odmian modyfikowanych. To jedno z najważniejszych tworzyw konstrukcyjnych na świecie, które dzięki szczególnym cechom wytrzymałościowym i zmęczeniowym, odporności cieplnej i chemicznej znajduje zastosowanie w wielu branżach, m.in. motoryzacji, przemyśle włókienniczym, elektrotechnicznym i elektronicznym czy medycynie.

  Produkt z Tarnowa cieszy się międzynarodowym uznaniem, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia. Również w tym roku, na 21 Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL Kielcach Grupa Azoty S.A. otrzymała wyróżnienie za nowe odmiany Tarnamidu® o obniżonej palności (spełniającego wymagania normy EN 45545-2013) do wykorzystania w transporcie kolejowym.

  W bieżącym roku, dzięki nowo uruchomionej w Tarnowie Wytwórni Poliamidów II o zdolności produkcyjnej 80 tt/rok, Grupa Azoty podwoiła produkcję tego tworzywa, prowadząc do całkowitego zbilansowania zdolności produkcyjnych wytwarzanego przez spółki Grupy Azoty kaprolaktamu z poliamidem. W nowej wytwórni powstaje wysokiej jakości poliamid 6 przeznaczony do przetwórstwa metodą wtrysku i wytłaczania. Grupa Azoty należy do europejskiej czołówki zintegrowanych  producentów Poliamidu 6, zajmując trzecią pozycję w Unii Europejskiej.

  Stowarzyszenie Eksporterów Polskich powstało w 2002 r. z inicjatywy przedsiębiorców jako samorząd eksporterów. Wspiera działania przedsiębiorców oraz organów rządowych na rzecz wzrostu eksportu stanowiącego siłę napędową rozwoju polskiej gospodarki. Aktualnie zrzesza ponad 300 członków i utrzymuje bezpośrednie kontakty z ok. 5 tys. firm z całego kraju. Swoim działaniem obejmuje zarówno małe, średnie, jak i duże firmy produkujące na eksport ze wszystkich branż i regionów Polski. Organizuje m. in. kongresy i konferencje poświęcone rozwojowi eksportu, a także dwa prestiżowe konkursy: „Wybitny Eksporter Roku” oraz „Lider Polskiego Eksportu”. Grupa Azoty S.A. w 2017 została wyróżniona w obydwu tych konkursach.

  Z wyróżnieniem Stowarzyszenia Eksporterów Polskich „Wybitny Eksporter Roku” znakomicie koresponduje Złoty Laur „Super Biznesu” – „Ambasador Polski na świecie” wyróżnienie przyznane w tym roku Grupie Azoty przez redakcję Super Expressu we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, Business Center Club i Pracodawcami RP świadczące o tym, że działalność Grupy Azoty przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz sprzyja rozwojowi rodzimej przedsiębiorczości, a także świadczące o pozycji eksportowej tego chemicznego giganta jako ważnego elementu polskiej gospodarki i wizerunku Polski w świecie.

  Grupa Azoty to zdecydowany lider  w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W maju 2017 roku Grupa zaprezentowała zaktualizowaną strategię do roku 2020. Wśród kluczowych kierunków rozwoju znajdują się: ukończenie procesu konsolidacji Grupy Kapitałowej, wzmocnienie pozycji wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa w Europie, umocnienie drugiego filaru operacyjnego poprzez rozwój działalności pozanawozowej oraz generowanie i wdrażanie innowacji będących dźwignią rozwoju sektora chemicznego.

  Źródło:
  Grupa Azoty S.A.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Grupa Azoty S.A.

  Jesteśmy jedną z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwem sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Łączymy ponad 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy producentem poszukiwanych na rynku tworzyw konstrukcyjnych

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.