google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 19.03.2019
  1 USD
  3.7823
  -0.0053
  1 EUR
  4.2940
  -0.0053
  1 CHF
  3.7828
  -0.001
  1 GBP
  5.0190
  -0.0009
  1 RUB
  0.0588
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • CIECH Sarzyna wdraża innowacyjną technologię wykorzystującą membrany silikonowe w procesie infuzji próżniowej

  CIECH Sarzyna poszerza swoją ofertę w segmencie tworzyw o innowacyjną technologię wykorzystującą membrany silikonowe w procesie infuzji próżniowej. Wykonana z silikonu membrana wielokrotnego użytku pozwala na zastąpienie jednorazowej foli infuzyjnej oraz szeregu innych materiałów. Takie rozwiązanie ułatwia i przyspiesza proces produkcji kompozytów metodą infuzji, będącą najtańszą metodą produkcji wśród wszystkich technologii form zamkniętych.

  Membrany silikonowe CIECH Sarzyna
  Membrany silikonowe CIECH Sarzyna

  Należąca do międzynarodowej grupy chemicznej CIECH spółka CIECH Sarzyna jest głównym krajowym producentem żywic, obecnym na rynkach europejskich. Firma – wspólnie z brytyjskim przedsiębiorstwem Alan Harper Composites Ltd, specjalizującym się w procesach formowania zamkniętego – przedstawiła na targach Kompozyt Expo 2017 innowacyjną technologię wykorzystującą membrany silikonowe w procesie infuzji próżniowej.

  Jako Grupa, widzimy duży potencjał w rozwijaniu biznesu żywic w CIECH Sarzyna. Chcąc poprawić jego zyskowność, musieliśmy wytyczyć kierunki rozwoju produktowego. Stawiamy m.in. na silną specjalizację, realizując program optymalizacji obecnego portfela produktów oraz selektywnego rozwoju nowych, wysokomarżowych produktów specjalistycznych z zastosowaniem w branży transportowej, budowlanej oraz przy produkcji dóbr konsumpcyjnych – mówi Marcin Ślęzak, Szef Business Unit „Żywice” Grupy CIECH oraz Członek Zarządu CIECH Sarzyna.

  Infuzja próżniowa to zaawansowana technologia wykorzystywana w produkcji kompozytów. Umożliwia ona wytwarzanie bardzo precyzyjnych i wytrzymałych kompozytów wykorzystywanych do budowy elementów konstrukcyjnych m.in. samolotów, jachtów, śmigieł wiatraków, czy samochodów.

  Technologia membran silikonowych polega na zastąpieniu często jednorazowej foli infuzyjnej oraz szeregu innych materiałów, jedną wykonaną z silikonu membraną wielokrotnego użytku, dedykowaną do danej formy. W efekcie, membrany silikonowe ułatwiają i przyspieszają proces produkcji kompozytów metodą infuzji, która jest najtańszą metodą produkcji wśród wszystkich technologii form zamkniętych. Co ważne, technologia zaprezentowana przez CIECH Sarzyna zapewnia jednocześnie wszystkie korzyści płynące z technologii infuzji próżniowej.

  Do najważniejszych zalet technologii wykorzystującej membrany silikonowe w procesie infuzji próżniowej należy zaliczyć przede wszystkim przyspieszenie produkcji oraz nawet trzykrotną redukcję coraz wyższych kosztów pracy. Technologia ta wymaga stosunkowo niedużego wkładu inwestycyjnego oraz niewielkiej modyfikacji form, zapewniając równocześnie uniezależnienie się od wykwalifikowanej kadry, której brakuje na rynku pracy.

  Warto podkreślić, że jednej membrany silikonowej można użyć nawet do 500 odformowań. Przy stosunkowo niskim koszcie inwestycyjnym, zwrot z inwestycji pojawi się na poziomie od 2 do 20 odformowań, zależnie od aktualnych kosztów pracy, wielkości i skomplikowania formy. Dodatkowo, technologia membran silikonowych, w porównaniu z ręcznym laminowaniem, przyspiesza produkcję nawet  3-krotnie, a w porównaniu z infuzją „foliową” 2-krotnie – mówi Eryk Ciężyński, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego w CIECH R&D.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.