google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  tworzywa, granulaty, wtryskarki
  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 19.12.2018
  1 USD
  3.7619
  -0.0049
  1 EUR
  4.2846
  -0.0007
  1 CHF
  3.7875
  -0.0114
  1 GBP
  4.7607
  -0.0047
  1 RUB
  0.0560
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak wykorzystuje się druk 3D w odlewnictwie?

  Jak wykorzystuje się druk 3D w odlewnictwie?Drukarka 3D w zasięgu ręki

  Drukarka 3D od pewnego czasu okazuje się być bardzo modnym produktem. Można bez wątpienia stwierdzić, że na fali popularności drukowania różnorodnych projektów w 3D korzysta cała branża. Druk 3D budzi zainteresowanie zarówno technologicznych geeków, jak i amatorów, którzy są zaciekawieni coraz szerszym spektrum możliwości jego użycia w wielu obszarach. Dodatkowo kupno drukarki 3D stało się niezwykle łatwe i nie jest ona traktowana już tylko jako „gadżet dla wybranych”. Możliwości wynikające z użytkowania samego urządzenia są wykorzystywane na wielu płaszczyznach – ułatwiając życie codzienne, a także pracę. Informacje na temat korzystania z precyzyjnego drukowania 3D w budownictwie, czy w wytwarzaniu przedmiotów codziennego użytku, są już poniekąd normą. Jednakże zastosowanie druku 3D wysokiej jakości – czy to w jubilerstwie, stomatologii, czy też szeroko rozumianym przemyśle, nie jest jeszcze rozpowszechnione. W tym artykule postaramy się pokazać nieco inną stronę użytkowania drukarki 3D w niejednej dziedzinie, co może okazać się dość zaskakujące.

  Kilka słów o drukowaniu 3D w technologii DLP

  Możliwości drukarki DLP rzucają nowe światło na zastosowanie druku 3D m. in.:

  w medycynie, jubilerstwie, czy w procesie tworzenia form odlewniczych. Sama technika tego typu w Polsce jest jeszcze mało popularna. W skrócie: działanie drukarki 3D w technologii DLP polega na utwardzaniu światłem specjalnej żywicy. Naświetla się każdą warstwę wydruku 3D, więc ma on jednolitą strukturę wewnętrzną i powierzchnię, co jest szczególnie istotne podczas przygotowywania profesjonalnego wydruku 3D modelu kości lub elementów stosowanych w odlewnictwie. Wydruk z żywicy charakteryzuje się również tym, że powierzchnia przygotowana do odlania jest bardzo gładka. Kontrastuje to z popularnym drukiem FDM, gdzie zazwyczaj mamy do czynienia z wydrukiem o wewnętrznej strukturze kratki i porowatej powierzchni.

  Drukarka 3D do biżuterii i dla stomatologii – to jak najbardziej możliwe!

  Brzmi zaskakująco, prawda? Przejdźmy do meritum sprawy. Jak już niejednokrotnie wspomniano, usługa druku 3D w technologii DLP znajduje zastosowanie w tworzeniu form do odlewów w wielu branżach. Zarówno przy małoseryjnej produkcji elementu w przemyśle, jak i w jubilerstwie – przy tworzeniu personalizowanej biżuterii. Zatrzymajmy się tutaj na chwilę. Tradycyjne maszyny jubilerskie kojarzą się z niezwykłą precyzją, a także najwyższą jakością. Takie działanie sprzętu opartego na specjalistycznej elektronice wykorzystuje się również w protetyce czy chirurgii, gdzie dzięki zastosowaniu drukarki 3D, możliwe jest otrzymywanie indywidualnych elementów, dopasowanych do pacjenta.

  Czym jest metoda wosku traconego?

  To jedna z podstawowych technik odlewania pożądanych kształtów, która nie zmieniała swojego zastosowania przez kilka tysięcy lat – ewoluowały jedynie formy wykorzystywania, które obecnie przejmuje się również na potrzeby działalności związanej z drukiem 3D. Skomplikowany kształt? Nie ma problemu. Metoda cire perdue jest idealnym rozwiązaniem, aby go wytworzyć. Na czym ona polega? Metoda wosku traconego składa się z kilku podstawowych etapów. Pierwszy polega na wykonaniu skomplikowanego elementu z wosku. Tutaj właśnie zastosowanie znajduje druk 3D w technologii DLP. Wydruk ze specjalnej żywicy, która właściwościami przypomina wosk, jest następnie pokrywany ceramiczną skorupą. Kolejno całość jest wypalana, wydruk wyparowuje, a ceramiczna skorupa tworzy idealną formę odlewniczą. Od starożytności jest uważana za niezawodny sposób odlewu skomplikowanych elementów, a dzięki drukowi 3D DLP wraca do łask.

  W drugim kwartale 2018 roku spółka 3D Automation z Olsztyna zaprezentuje na branżowych targach innowacyjne urządzenie – zintegrowaną drukarkę 3D w technologii DLP, skierowaną zwłaszcza do branży medycznej, jubilerskiej oraz przemysłu – do tworzenia woskowych modeli do form odlewniczych. W trzecim kwartale br. ruszy jego przedsprzedaż. Tymczasem już teraz możliwe jest zamówienie gotowego wydruku w technologii DLP: www.3dautomation.pl.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.