google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  tworzywa, granulaty, wtryskarki
  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 19.12.2018
  1 USD
  3.7619
  -0.0049
  1 EUR
  4.2846
  -0.0007
  1 CHF
  3.7875
  -0.0114
  1 GBP
  4.7607
  -0.0047
  1 RUB
  0.0560
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Outsourcing pracowniczy - na czym polega i jakie niesie korzyści dla firmy?

  Outsourcing pracowniczy - na czym polega i jakie niesie korzyści dla firmy?Outsourcing pracowniczy polega na zleceniu konkretnych zadań zewnętrznej firmie. Najczęściej dotyczy to spraw administracyjnych, związanych z finansami i dziedziną IT. Outsourcing pracowniczy to dla korzystających z niego firm duża oszczędność pieniędzy. Ma też inne zalety dla obu stron.

  Outsourcing pracowniczy – zasady działania

  Outsourcing pracowniczy to zlecanie zewnętrznym podmiotom wykonywania określonych zadań w firmie. Najczęściej stosuje się go w obszarach takich jak administracja, kadry, finanse i rachunkowość, podatki, administracja systemów informatycznych, audyt, zarządzanie dokumentami, szkolenia, zarządzanie środkami trwałymi, zaopatrzenie i obsługa klienta. Popularne są też usługi związane z telemarketingiem.

  Outsourcing jest długotrwały – polega na nawiązaniu długotrwałej współpracy w danym zakresie. Zwykle zewnętrznym podmiotom zleca się zadania w obszarach, które nie mają znaczenia strategicznego dla firmy.

  Outsourcing świadczą m.in. SSC, czyli centra usług wspólnych działające na rynku międzynarodowym. Centra te zatrudniają ekspertów w danych dziedzinach. Specjaliści świadczą usługi na najwyższym poziomie, kierując się wiedzą i doświadczeniem. Korzystanie z outsourcingu pracowniczego pozwala na czas i w sposób prawidłowy wykonać zadania, których nikt z pracowników nie zdołałby wykonać w tak krótkim czasie i z taką dokładnością.

  Korzyści z outsourcingu pracowniczego dla przedsiębiorstw i pracowników

  Firmy specjalizujące się w outsourcingu pracowniczym zatrudniają specjalistów w danych dziedzinach i dzięki temu mogą świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dla pracowników działających w tym systemie praca dla jednocześnie wielu podmiotów to dobra okazja do rozwijania umiejętności i zdobywania doświadczenia. Praca w środowisku międzynarodowym poszerza też horyzonty i ułatwia rozwój umiejętności językowych.

  Z perspektywy firm korzystających z outsourcingu pracowniczego zlecanie niektórych zadań jest korzystne przede wszystkim finansowo. Zewnętrzna firma wykonuje powierzone zadania profesjonalnie i w wyznaczonym terminie, co pozwala uniknąć kar i rozwinąć się firmie, jeśli zleca się np. zadania szkoleniowe czy badania rynku.

  Przedsiębiorstwo korzystające z outsourcingu pracowniczego zyskuje też w ten sposób, że nie musi zatrudniać nowych osób do wykonania danych zadań ani tworzyć odrębnych działów. Może zlecić konkretne zadania tylko wtedy, gdy potrzebuje ich zrealizowania. To powoduje nie tylko oszczędność pieniędzy, ale też efektywne wykorzystanie zasobów ludzkich.

  Zobacz także: Oferty pracy w Radomiu – czego można się spodziewać?

  Anna Harasymiuk

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.