google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  tworzywa, granulaty, wtryskarki
  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 19.12.2018
  1 USD
  3.7619
  -0.0049
  1 EUR
  4.2846
  -0.0007
  1 CHF
  3.7875
  -0.0114
  1 GBP
  4.7607
  -0.0047
  1 RUB
  0.0560
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Targi EuroLab - ważne spotkanie świata biznesu i nauki już w marcu

  Targi EuroLab - ważne spotkanie świata biznesu i nauki już w marcu

  W dniach 14-16 marca 2018 r. w Warszawie odbędą się 20. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab, organizowane przez MT Targi Polska. To najważniejsze w naszym kraju wydarzenie dedykowane branży laboratoryjnej. Ponad 150 wystawców prezentujących nowości rynkowe, licznie reprezentowane jednostki naukowe i badawcze informujące o najnowszych odkryciach i dokonaniach w nauce,  merytoryczne wykłady i seminaria – jubileuszowa edycja EuroLab zapowiada się naprawdę imponująco.

  Praktyczna wiedza dla laborantów

  Menedżerowie i kierownicy laboratoriów, zobowiązani wdrożyć nowe wymagania normy ISO/IEC 17025, z pewnością będą zainteresowani konferencją Polskiego Centrum Akredytacji, omawiającej dokładnie tę tematykę. Praktyczny aspekt wdrażania normy, a także inne problemy laboratoriów m.in. drogę do akredytacji czy analizę wyników PT/ILC, będą poruszone także przez Klub Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz Polski Komitet Normalizacyjny. 

  Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych; Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN zaproszą z kolei na konferencję: „Cząsteczki, atomy i izotopy, czyli fantastyczne możliwości analityczne”.  Cykl wykładów przeprowadzi również Główny Urząd Miar.

  Na targach nie zabraknie tematyki związanej z ekologią i ochroną środowiska. Swoje wystąpienia zapowiedziały: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Straż Miejska m.st. Warszawy. Dodatkowo będzie można obejrzeć „na żywo” specjalistyczny radiowozów, który jest mobilnym laboratorium kontrolno-pomiarowym Straży Miejskiej oraz sprzęt do detekcji chemikaliów i analizy parametrów środowiska Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Środowiska.

  Nowością w tym roku będzie clean room. Będzie można zwiedzić wzorcowe laboratorium „CleanLab”, a także pogłębić wiedzę na temat stref kontrolowanych podczas seminarium: „Clean room – budowa, wyposażenie, obsługa – wszystko co musisz wiedzieć o strefach kontrolowanych” oraz na warsztatach: „Praktyczne aspekty pracy w clean room – personel, materiały, higiena”.

  Nowoczesna diagnostyka

  Choroby przewlekłe to plaga XXI wieku. Specjaliści zainteresowani skuteczną walką z nimi będą mogli zdobyć punkty edukacyjne na konferencji: „Diagnostyka laboratoryjna – czego jest za mało”, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej. Podczas spotkania zostanie poruszona tematyka wykrywania cukrzycy, zakażeń hepatotropowych czy diagnostyki mikrobiologicznej zakażeń dróg oddechowych i moczowych.

  Z kolei Uniwersytet Gdański, w ramach konferencji poświęconej mikrobiologii molekularnej, zajmie się kryzysem antybiotykowym, terapią fagową oraz bakteriofagami czyli wirusami przenoszącymi geny toksyn Shiga.

  Nowoczesnej diagnostyce medycznej poświęcone będzie również spotkanie „Point-of-Care (PoC)”. Specjaliści z Politechniki Warszawskiej przedstawią, z punktu widzenia inżyniera, jak działają mikrochipy w inżynierii komórkowej, opowiedzą o zastosowaniu biosensorów, omówią diagnostykę respiracji płucnej i detekcję bioareozoli. Dodatkowo odbędzie się prezentacja Platformy InterBioMed Politechniki Warszawskiej, która ułatwia wymianę poglądów i doświadczeń pomiędzy lekarzami, diagnostami laboratoryjnymi i inżynierami.

  Bogata oferta wystawców

  Targi EuroLab to miejsce prezentacji ofert polskich i zagranicznych producentów i dostawców wyposażenia laboratoriów, sprzętu optycznego, kontrolno-pomiarowego czy substancji chemicznych. Do grona wystawców należą również przedstawiciele instytucji, firm i jednostek posiadających rozwiązania i usługi dla laboratoriów. Tegoroczna edycja obfituje w nowości produktowe. Kompaktowy spektrometr, wysoce zaawansowany przenośny analizator do identyfikacji substancji, mikroskop holotomograficzny, innowacyjne urządzenie do syntezy organicznej, wielofunkcyjny przyrząd do pomiarów, bezprzewodowy rejestrator czterech temperatur i otwarcia drzwi czy analizator pierwiastków śladowych - to tylko część z propozycji firm prezentujących się na targach.

  Wystawcy przeprowadzą też prezentacje, podczas których będzie można szerzej zapoznać się z ich ofertą. Swoje wykłady zapowiedzieli projektanci z TEKTONIKA Architekci Sp. z o.o. Sp.k., amerykańska firma zajmująca się dostarczaniem systemów zarządzania Software Point – LabVantage oraz producent nowoczesnych urządzeń filtrujących – Erlab.

  Konkursy i patronaty

  Tradycyjnie, targom towarzyszyć będą prestiżowe konkursy, które promują innowacyjne produkty i usługi dla branży laboratoryjnej. Po raz piąty odbędzie się konkurs o Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Natomiast eksperci z wiodących instytucji naukowych wybiorą laureatów konkursu na Najlepszy Produkt Targów EuroLab 2018 w czterech kategoriach: laboratoryjna aparatura pomiarowa, wyposażenie laboratorium, wyposażenie medycznego laboratorium diagnostycznego oraz wyposażenie laboratorium clean room. W ramach imprezy odbędzie się też konkurs na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe „Moździerz 2018”.

  W tym roku patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Piotr Cieśliński, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przemysłu Chemicznego i Poseł na Sejm RP, dr inż. Marek Haliniak, Główny Inspektor Ochrony Środowiska oraz Prof. Jerzy Duszyński, Prezes Polskiej Akademii Nauk i dr inż. Włodzimierz Lewandowski, Prezes Głównego Urzędu Miar oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

  Dla odwiedzających

  Wspólnie z Targami EuroLab odbędą się 7. Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab.  Obie imprezy odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym, przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Udział jest bezpłatny, po wcześniejszym dokonaniu rejestracji.

  Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.targieurolab.pl.

  ODBIERZ BEZPŁATNY BILET

  Zarejestruj się >>> https://www.mttargionline.pl/EuroLab2018

  Źródło:
  MT Targi Polska SA
  Artykuł został dodany przez firmę

  MT Targi Polska SA

  Jesteśmy jednym z wiodących w Polsce i największym na rynku warszawskim organizatorem imprez targowych. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie w branży wystawienniczej.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.