google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 18.01.2019
  1 USD
  3.7694
  0.0079
  1 EUR
  4.2964
  0.0089
  1 CHF
  3.7917
  -0.0004
  1 GBP
  4.8773
  0.0305
  1 RUB
  0.0567
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Rolki do wózków paletowych – jaki jest wybór?

  Rolki do wózków paletowych – jaki jest wybór?Wózki paletowe to urządzenia, których nie może zabraknąć w przestrzeni halach magazynowych lub produkcyjnych: tam gdzie przechowuje się rozliczne towary i przedmioty, a niekiedy zachodzi potrzeba, by je sprawnie i szybko przenieść na miejsce inne niż to, w którym przez jakiś czas leżały. Takie urządzenie jest w stanie znacząco pomóc pracownikom wspomnianych miejsc, pomagając w transportowaniu dużej ilości przedmiotów, często posiadających niebagatelną wagę.

  Jakie są rolki do wózków paletowych?

  Tajemnicą sukcesu działania każdego wózka paletowego są przede wszystkim dobrze dobrane rolki – takie, dzięki którym sprzęt jest w stanie utrzymać planowane ciężary, a także sprawnie poruszać się z tym obciążeniem w określonych okolicznościach. Właśnie dlatego rolki do wózków paletowych tworzy się z różnego rodzaju materiałów – by pełna oferta sprzedażowa odpowiadała potrzebom poszczególnych konsumentów. Na podstawie typu tworzywa, z jakiego sporządzono te części, wyróżniamy więc rolki:

  • poliamidowe – wykonane z tworzywa, które jest zazwyczaj białego koloru; poliamid to substancja, którą wypada polecić szczególnie tym, którzy używają wózków paletowych w miejscach, gdzie znajduje się wyjątkowo trudne, chropowate podłoże: poliamid jest bowiem odporny na mechaniczne ścieranie i nawet nietypowe powierzchnie w tym względzie nie są mu straszne; nie służy mu jednak wyjątkowo wilgotne środowisko, bo wchłania wodę jaką spotyka na swojej drodze i przez to może zmieniać swoje fizyczne właściwości
  • aluminiowo-gumowe – sprawdzą się jako uzupełnienie wózków poruszających się po gładkich powierzchniach; aluminium tworzące rdzeń rolki usprawnia ją do utrzymywania dużych ciężarów, z kolei powlekająca rolkę guma pochłania drgania wynikające nie tylko z ruchu, ale nawet innych mechanicznych uderzeń
  • aluminiowo-poliuretanowe – rolki z powłoką ze sztucznego kauczuku przydadzą się przede wszystkim tym wózkom, które każdego dnia mogą natrafiać na swojej drodze na różnego rodzaju substancje chemiczne (na przykład smary czy rozpuszczalniki).

  Warto zaznaczyć, że każdy z wymienionych rodzajów rolek pojawia się zazwyczaj w producenckich ofertach w dwóch opcjach: z łożyskiem lub bez. To kolejna okazja, by dobrać model jak najlepiej dostosowany do własnych potrzeb.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.