google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 18.01.2019
  1 USD
  3.7694
  0.0079
  1 EUR
  4.2964
  0.0089
  1 CHF
  3.7917
  -0.0004
  1 GBP
  4.8773
  0.0305
  1 RUB
  0.0567
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Szybki montaż i cicha praca: nowy typ bezsmarownych nakrętkek śrub napędowych od igus

  Logo igus

  Bezpieczna, szybka i cicha regulacja, to najważniejsze wymogi stawiane modułom śrub napędowych. Z tego względu, firma igus poszerzyła asortyment oferowanych przez siebie nakrętek dla gwintów trapezowych oraz wielozwojnych o materiał E7. Cechuje go płynna praca oraz niski poziom drgań przy niskich obciążeniach i wysokich prędkościach. Dopasowanie właściwego materiału oraz geometrii nowych nakrętek napędowych wraz z opatentowaną przez igus technologią nakrętek wielozwojnych dryspin, zapewnia dostęp do optymalnych dla aplikacji klienta  napędów liniowych.

  Szybki montaż i cicha praca: nowy typ bezsmarownych nakrętkek śrub napędowych od igus
  Rysunek PM0318-1
  Innowacyjne, Bezsmarowne nakrętki – bez ‘śruby napędowej’, wykonane z materiału iglidur E7 Umożliwiają cichą, pozbawioną drgań pracę przy niskich obciążeniach I wysokiej prędkości. (Źródło: igus GmbH)

  W codziennym życiu nakrętki z gwintem trapezowym i wielozwojowym są obecne wszędzie, zarówno w obiektywach kamery jak również w drzwiach pojazdów kolejowych. Stosowane są w aplikacjach, w których wymagana jest precyzyjna regulacja. Zwyczajowo, zespoły śrub napędowych składają się z dwóch elementów: śruby napędowej oraz nakrętki. Przy wysokich prędkościach, nakrętki wykonane ze standardowych tworzyw sztucznych lub ich metalowych odpowiedników często osiągają swoje granice wytrzymałości, co skutkuję wysokim poziom wibracji oraz hałasem. Z tego względu, firma igus, specjalista do tworzyw sztucznych odpornych na ścieranie, poszerzyła swój asortyment w zakresie nakrętek o materiał iglidur E7, stosowany w śrubach napędowych z gwintem trapezowym i wielozwojowym. Nakrętki zaprojektowane zostały z myślą o zastosowaniach w aplikacjach o dużych prędkościach obrotowych i niewielkich przestrzeniach montażowych. Z tego względu idealnie sprawdzają się w pełni zautomatyzowanych ekspresach do kawy, drukarkach 3D, a nawet w technologii laboratoryjnej.  – do tego miejsca redagowałem tekst

  Miękki materiał zapewnia cichą pracę przy wysokich prędkościach

  Nowa nakrętka E7 wykonana jest z tworzywa sztucznego o większej miękkości i wydajności, który w swojej strukturze zawiera cząsteczki smaru stałe. Tym samym nie wymaga on dodatkowego smarowania za pomocą olejów lub smarów stałych. Innowacyjny materiał obniża poziom hałasu, jednocześnie tłumiąc poziom wibracji w urządzeniu przedłużając jego żywotność, co zostało udowodnione w laboratorium testowym igus. Test, przeprowadzony w laboratorium firmy igus, którego celem było porównanie poziomu zużycia materiału iglidur E7 oraz standardowego materiału od igus, stosowanego w  nakrętkach, wykazał, że nakrętka wykonana z iglidur E7, poddana 135 obrotom na minutę oraz obciążeniu 100 Newtonów posiada odporność na zużycie 4-krotnie większą w przypadku śruby napędowej z gwintem wielozwojowym oraz 19-krotnie większą w przypadku śruby napędowej z gwintem trapezowym.

  Opatentowana technologia dryspin gwarantem większej sprawności

  Oprócz rozwoju nakrętek wykonanych z wysokowydajnych tworzyw sztucznych, firma igus wprowadziła również zoptymalizowaną i opatentowaną technologię ‘dryspin’, serię wielozwojnych śrub napędowych dopasowanych do nakrętek od igus. To, co czyni tę technologie wyjątkową to bardziej płaski kąt nachylenia, jego większa asymetria oraz zęby o zaokrąglonym kształcie. Zapewnia to większą sprawność gwintu oraz pracę o niskim poziomie tarcia. Przy pomocy podręcznego narzędzia internetowego "Ekspert w modułach śrub napędowych" od igus, użytkownik ma możliwość złożenia odpowiedniego dla siebie napędu liniowego z nakrętką oraz zamówienia dzięki zaledwie kilku kliknięciom. odpowiedniego napędu liniowego z uwzględnieniem nakrętki oraz natychmiastowego zamówienia.

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.