google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 26.03.2019
  1 USD
  3.7969
  0.0003
  1 EUR
  4.2970
  -0.0008
  1 CHF
  3.8245
  0.0061
  1 GBP
  5.0128
  0.0104
  1 RUB
  0.0590
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Grupa MOL i niemieckie APK nawiązują strategiczne partnerstwo w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych

  Grupa MOL i APK AG podpisały wczoraj umowę o strategicznej współpracy, w ramach której MOL wesprze ukończenie zakładu APK w Merseburgu. Będzie to pierwszy zakład, w którym stosowany będzie innowacyjny proces Newcycling®, wykorzystujący rozpuszczalniki do odzysku wysokiej jakości surowców z wielowarstwowych opakowań z tworzyw sztucznych.

  Grupa MOL i niemieckie APK nawiązują strategiczne partnerstwo w zakresie recyklingu tworzyw sztucznychFerenc Horvath, wiceprezes wykonawczy Grupy MOL ds. segmentu downstream, powiedział: „Zgodnie z przyjętą strategią MOL 2030, inwestujemy obecnie w rozwój biznesu petrochemicznego, a także rozszerzenie działalności w innych, zaawansowanych sektorach, przy współpracy z partnerami strategicznymi. Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na surowce z recyklingu, a jednocześnie pozostajemy orędownikami gospodarki obiegu zamkniętego i zrównoważonego rozwoju. Naszym zamierzeniem jest osiągnięcie pozycji lidera w segmencie recyklingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a ta umowa stanowi pierwszy, znaczący krok w tym kierunku. Jako liczący się gracz na rynku polimerów, MOL, we współpracy z tak innowacyjnym partnerem, jak APK, będzie pracował nad dalszym rozwojem technologii Newcycling® i wykorzystaniem jej w naszym regionie, gdzie zapotrzebowanie i potencjał rozwoju recyklingu odpadów są znaczące”.

  Opracowana przez APK, innowacyjna technologie recyklingu - Newcycling® - może być stosowana przy recyklingu różnych typów tworzyw sztucznych, a także ich mieszanin, umożliwiając odzyskanie wysokiej jakości surowców wtórnych. Pierwszy zakład, w którym stosowana będzie nowa technologia powstaje obecnie w siedzibie APK w niemieckim Merseburgu.

  Klaus Wohnig, przedstawiciel zarządu APK, zauważył „W ciągu ostatnich kilku lat, APK znacząco rozwinął – przy wspraciu swoich inwestorów finansowych MIG Fonds i AT Newtec – technologię Newcycling®. Jako firma osiągnęliśmy dojrzałość rynkową, którą mogliśmy udowodnić podczas pracy przy wspólnych projektach z wiodącymi graczami z branży opakowań, FMCG i tworzyw sztucznych. Jesteśmy dumni z nawiązania strategicznego partnerstwa z Grupą MOL, uznanym graczem na rynku polimerów, które przyczni się do zakończenia prac nad najnowszym zakładem w Merseburgu oraz umożliwi nam wspólne działania na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, który uważamy za bardzo obiecujący ze względu na przewidywane zmiany w trendach – ze składowania i spalania odpadów do recyclingu oraz prawdziwie obiegowej gospodarki tworzywami sztucznymi. Wieloletnie doświadczenie Grupy MOL w Europie Środkowo-Wschodniej, czyni z niego idealnego partnera do wejscia na ten rynek”.

  Jednym z filarów strategii MOL 2030 jest rozwój segmentu petrochemicznego. Stąd, do końca następnej dekady, firma planuje inwestycje na poziomie 4,5 mld USD w rozwój projektów chemicznych i petrochemicznych. Częścią tej strategii jest plan zwiększenia wykorzystania recyklingu w działalności firmy, z uwagi na fakt, że recykling plastiku stanowi najbardziej efektywną kosztowo i najbardziej przyjazną środowisku metodę zarządzania odpadami z tworzyw sztucznych. To właśnie opakowania z tworzyw sztucznych stanowią jeden z najważniejszych segmentów rynku petrochemicznego zawartych w strategii MOL 2030 „Enter Tomorrow”. Obie firmy dostrzegają również rosnące zapotrzebowanie rynku na materiały i surowce z odzysku.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.