google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 18.06.2019
  1 USD
  3.8097
  0.0108
  1 EUR
  4.2631
  0.0032
  1 CHF
  3.8099
  0.0086
  1 GBP
  4.7736
  -0.0085
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wymiana wkładek w sprytny sposób dzięki wymiennym łożyskom drylin W firmy igus

  Logo igus

  Nieograniczona żywotność prowadnic liniowych drylin dzięki nowemu rozwiązaniu Exchange, nowemu rodzajowi łożysk bezsmarowych z możliwością wymiany wkładki ślizgowej bez demontażu maszyny.

  Wymiana wkładek w sprytny sposób dzięki wymiennym łożyskom drylin W firmy igus
  Rys. PMXX18-1
  Wymiana łożyska w kilka sekund: Odblokuj łożysko, użyj narzędzia do montażu, aby wypchnąć wkładkę i wepchnij nową.
  (Źródło: igus Sp z o.o.)

  drylin W, specjalista motion plastics opiera się na wkładkach wykonanych z wysokowydajnych polimerów, aby zapewnić, że prowadnice liniowe igus przesuwają się cicho i precyzyjnie. W celu ułatwienia zmiany nawet w ekstremalnych sytuacjach firma igus opracowała nowe łożysko zamienne. Odblokować łożysko, wypchnąć wkładkę i wymienić na nową. Zasada działania łożyska drylin W Exchange jest bardzo prosta. Za pomocą darmowego narzędzia montażowego wkładki można wymienić bezpośrednio na szynie liniowej w zaledwie kilka sekund. Firma zajmująca się konserwacją jest w stanie zaoszczędzić czas i pieniądze.

  Poprzednio, przy wymianie wkładki ślizgowej łożyska, pracującego na szynie prowadzącej, na przykład w atmosferze bardzo ścierającego piasku lub pyłu szklanego, cały liniowy wózek musiał zostać zdemontowany i rozkręcony. Dla osi liniowych lub wieloosiowych robotów liniowych z napędem z paskiem zębatym oznaczało to wiele prac montażowych, a także przestoje maszyn. Dlatego firma igus opracowała trwałe łożysko zamienne do prowadnic liniowych drylin W. Łożysko umożliwia łatwą wymianę bezpośrednio w zamontowanym wózku na szynie liniowej. Tak jak podczas postoju w wyścigach Formuły 1, łożysko zapasowe można zmienić bardzo szybko i bez komplikacji, przez co przestoje są zredukowane do minimum. Łożysko, prowadnica liniowa lub napęd liniowy mogą być zatem ponownie uruchomione i "produktywne" w ciągu zaledwie kilku sekund. Praktyczne, darmowe narzędzie umożliwia bezpieczną instalację w krótkim czasie.

  Łatwa wymiana łożyska liniowego bez komplikacji

  Za pomocą prostego śrubokrętu boczną pokrywę wózka liniowego można łatwo odłączyć i wyjąć. Za pomocą darmowego narzędzia, które użytkownik może również sam wydrukować na drukarce 3D, wkładka jest wypychana z wózka i bezpośrednio usuwana z szyny. Nowe łożysko wykonane z odpornego na zużycie i ścieranie, wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur J200 zostaje następnie przytwierdzone do szyny i umieszczone w wózku za pomocą narzędzia montażowego. Pokrywę boczną następnie umieszcza się na wózku, aby zakończyć proces wymiany łożyska i zablokować wkładkę w oprawie łożyskowej. Praktyczne zalety tego rozwiązania polegają na tym, że szyny nie można uszkodzić, a wymiana odbywa się bezpośrednio w systemie. Zawleczka umieszczona pośrodku bocznej pokrywy zabezpiecza wkładkę w wózku. Alternatywnie, wymiany można również dokonać za pomocą śrubokręta. Na nowej wkładce i w wózku firma igus zapewniła specjalne wgłębienia do tego celu. Nowe łożysko typu "Exchange" można obecnie zmodernizować dla wszystkich istniejących systemów drylin W o wielkości 10, takich jak prowadnice liniowe, osie liniowe i roboty liniowe. Kolejne rozmiary są obecnie planowane.

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.