google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 18.06.2019
  1 USD
  3.8097
  0.0108
  1 EUR
  4.2631
  0.0032
  1 CHF
  3.8099
  0.0086
  1 GBP
  4.7736
  -0.0085
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • NX CAM – funkcje nowego oprogramowania modułowego Siemens

  NX CAM to niezależny system, ale stanowi również integralną częścią modułowego systemu NX firmy Siemens. Jego zastosowanie to wspomaganie produkcji w zakresie programowania maszyn i urządzeń numerycznych. Jest przyjaznym i optymalnym rozwiązaniem wspierającym różne obszary wytwarzania (przemysł lotniczy, motoryzacyjny, jak i cała gama produkcji maszynowej różnego przeznaczenia, w tym również zastosowań medycznych np. protezy itp.).

  NX CAM – funkcje nowego oprogramowania modułowego Siemens
  NX CAM – zalety oprogramowania

  Dużą zaletą programu jest pełna integracja z innymi modułami systemu NX – w tym przede wszystkim z modułem NX CAD. Stanowi to duże ułatwienie podczas prac opracowywania technologii wykonania danego produktu. Dzięki temu powstaje powiązanie obu środowisk pracy. Jest to szczególnie użyteczne, ponieważ na etapie wykonania danego projektu wszelkie zmiany nanoszą się automatycznie zarówno w środowisku modelowania, jak i wytwarzania. NX CAM to przede wszystkim jedyny taki program na rynku, który zapewnia rzeczywistą symulację obróbki opartą na bazie kodu maszynowego. Oznacza to, że w systemie widzimy rzeczywiste ruchy obrabiarki lub innego urządzenia numerycznego. Dodatkowo mamy dostęp realnego czasu maszynowego, uwzględniającego chociażby dynamikę maszyny (przyspieszenia, bezwładność), który jest istotny dla obszaru produkcyjnego.

  Jak wygląda kontrola obrabiarki przy użyciu NX CAM?

  Warte uwagi jest to, że system wyposażony jest w duże możliwości kontroli ruchów maszyny numerycznej, dzięki czemu generowana ścieżka narzędzia jest zoptymalizowana. Zaawansowana kontrola dostępna jest dla ruchów roboczych, co ma wpływ na czas produkcyjny, czy płynność pracy maszyny, jak również w zakresie ruchów szybkich, co zabezpiecza użytkownika przed zbędnymi przeciążeniami obrabiarki (wygładzanie ścieżek i sterowanie posuwem). Dodatkowo, kontrola kolizji jest na tyle realna, że zabezpiecza użytkownika przed ewentualnymi uszkodzeniami podzespołów centrum maszynowego, tzn. system rozpoznaje wszystkie rodzaje kolizji rozpatrywane w systemie OUPN, czyli obrabiarka - uchwyt - przedmiot obrabiany – narzędzie.

  Obrabianie z NX CAM – biblioteka ustawień

  System umożliwia również szeroki zakres kontroli danych odpowiedzialnych za optymalizację parametrów obróbki, np. uzależnienie parametrów od twardości obrabianego materiału, sztywności danego narzędzia, itp. Każdy użytkownik ma możliwość zarządzania biblioteką parametrów, która działa automatycznie w połączeniu z wcześniej utworzoną bazą narzędzi obróbczych i bazą materiałową – to połączenie przyspiesza czas pracy technologa, zwiększa żywotność narzędzi i automatyzuje proces wytwarzania w systemie CAM.

  Dopasowanie obróbki do kształtu przedmiotu

  Oprogramowanie ma możliwość inteligentnego wykrycia cech geometrycznych przedmiotu obrabianego (otwór, kieszeń, ścianka) i przekształcenie tych cech na gotowe ścieżki obróbcze (system automatycznie uzupełnia narzędzia oraz parametry pobierane z bazy tworzonej w programie NX CAM). Całość automatyzacji produkcyjnej w programie NX CAM uzupełnia moduł edytora wiedzy maszynowej, w którym użytkownik decyduje również, w jaki sposób system rozpoznaje wcześniej wspomniane cechy i w jaki sposób dobiera odpowiednią technologię. Rewelacyjnym rozwiązaniem dla technologów jest wbudowane w środowisko CAM modelowanie synchroniczne oraz pozostałe funkcje modyfikujące geometrię przedmiotu obrabianego. Możliwości te są niezwykle przydatne na etapie wprowadzania rewizji technologicznej, bądź modyfikacji detalu pod kątem produkcji. Dzięki tym funkcjonalnością można wykonać takie operacje jak:

  • szybkie zaślepianie otworów, wycięć, kieszeni itp.,
  • zmiana gabarytów detalu,
  • budowanie wszelkiej geometrii półfabrykatów w oparciu o dostarczony plik części obrabianej,
  • modyfikacja ścianek, kieszeni, kątów, otworów i tym podobnych geometrii.

  NX CAM – automatyczna dokumentacja technologiczna

  Dodatkowo NX CAM zamyka proces technologiczny automatyczną dokumentacją technologiczną, która jest niezbędnym materiałem dla operatora obrabiarki CNC. Zarówno dokumentację technologiczną, jaki i tzw. „instrukcje wytwórcze” użytkownik może przystosować do potrzeb i standardów obowiązujących w danej firmie. Poza samym plikiem dokumentacji czy instrukcji, system generuje oczywiście kod maszynowy, który można zweryfikować pod kątem pracy narzędzia, narzędzia z oprawką, w kontekście użytego oprzyrządowania, czy w kontekście całej maszyny za pomocą modułu weryfikacji oraz modułu symulacji kodu wbudowanych w system NX CAM.

  Jak postprocesory zwiększają funkcjonalność oprogramowania?

  Wysoką jakość oprogramowania firmy SIEMENS zapewniają postprocesory (obsługujące funkcje starszych jak i nowych centrów numerycznych), których zadaniem jest przekształcenie generowanej ścieżki z poziomu CAM na docelowy kod obsługiwany przez maszynę numeryczną. Postprocesory, jak i symulatory obrabiarek działające w systemie NX CAM obsługują maszyny w zakresie:

  • toczenia,
  • frezowania,
  • robotyki,
  • obróbki wielofunkcyjnej (zaawansowane automaty wzdłużne),
  • obróbki wielkogabarytowej (tokarki karuzelowe),
  • WEDM, czyli obróbki elektroerozyjnej.

  Warto wspomnieć też o drukarkach 3D, w których technologia obróbki przyrostowej jest kontrolowana w systemie NX.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.