google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 21.03.2019
  1 USD
  3.7581
  -0.0186
  1 EUR
  4.2870
  0.0006
  1 CHF
  3.7849
  0.0068
  1 GBP
  4.9503
  -0.0452
  1 RUB
  0.0590
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Historia i korzyści wykorzystania robotów przemysłowych

  Roboty przemysłowe to element przemysłu, bez którego ciężko sobie wyobrazić stan obecnych na rynku firm. Wyobrażacie to sobie?

  Tak naprawdę większość produktów, które masz w domu, czy plecaku lub torebce w pewnym stopniu była tworzona przez jednego, lub więcej robotów przemysłowych.

  Historia i korzyści wykorzystania robotów przemysłowych
  Jaka jest ich historia i ich znaczenie w naszym życiu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć wraz z partnerem artykułu firmą Fanuc - specjalizującą się w automatyzacji produkcji.

  Początki robotów przemysłowych

  Pierwsze roboty, które można było nazywać przemysłowymi powstały w latach 50 XX wieku, jednak nie wyglądały one tak, jak mogłoby się Wam wydawać. Marką, która po raz pierwszy wykorzystała te maszyny w swoim procesie produkcyjnym, był nie kto inny, jak amerykański gigant motoryzacyjny — General Motors, i miało to miejsce w 1961 w Trenton w stanie New Jersey. Ich zadaniem było przenoszenie pewnych części oraz spawanie ich do części karoserii. Co ciekawe, już wtedy wskazano drogę, którą będą się kierować inni inżynierzy. Było to zredukowanie niebezpiecznych czynności wykonywanych przez ludzi, takich jak właśnie wspomniane wcześniej spawanie.

  Bezpieczeństwo

  Z czasem ludzkość była świadkiem coraz to bardziej postępującej rewolucji w zakresie robotów. Motywacja tej decyzji była różna, gdyż z jednej strony, stale dąży się do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników podczas wykonywania trudnych i niebezpiecznych zadań, lecz również ułatwienie działa z zakresu produkcji. Dzięki temu wasza firma może wytwarzać produkty o wyższej jakości oraz z wyższą powtarzalnością. Co więcej, czynnik ludzki w postaci pracowników został praktycznie w całości zwolniony z wykonywania nużących, powtarzalnych czynności. Dzięki temu cykl produkcyjny może trwać tak długo, jak tylko tego chcemy, nawet 24 godziny na dobę!

  Historia i korzyści wykorzystania robotów przemysłowych

  Szansa na zbudowanie zaufania

  Korzyści wynikające z wykorzystywania robotów przemysłowych są nie tylko związane z dobrobytem producentów, jednak także naszymi! To dość proste — dzięki wykorzystaniu robotów przemysłowych możemy bez problemu cieszyć się produktami, które są praktycznie perfekcyjne. Nie inaczej jest w przypadku gdy jesteśmy stroną zamawiającą te dobra! Każda otrzymana partia będzie identyczna, a detaliczni klienci, którzy staną się ostatecznymi konsumentami zadowoleni jak nigdy.

  Historia i korzyści wykorzystania robotów przemysłowych

  Podsumowanie

  Nie sposób nie dostrzec tego, jak dużym krokiem dla ludzkości było stworzenie i późniejszy rozwój robotów przemysłowych. Dziś są one absolutnie niezbędne w przemyśle produkcyjnym i pomagają nam osiągać zarówno świetne wyniki efektywnej produkcji, jak i zadowolenie klienta! A wy, korzystacie u siebie z robotów przemysłowych?

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.