google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  tworzywa, granulaty, wtryskarki
  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • igus Polska najbardziej prężnym oddziałem światowego lidera motion plastics w Europie

  igus logo

  Spółka igus Polska już na początku września 2018 r. przekroczyła zeszłoroczne wyniki pod względem obrotu i produkcji. Hala zakładu na warszawskich Włochach, w której powstają przewody readycable i systemy prowadnikowe readychain dla odbiorców z całego świata powiększyła się dwukrotnie i będzie w pełni wyposażona do końca tego roku.

  Zarówno konfekcjonowane przewody, jak i prowadniki, które są głównymi produktami zakładu igus Polska, powstały pod konkretne, indywidualne zamówienia. Ciągły wzrost produkcji jest efektem wzrostu samej firmy i pozyskania większej ilości zleceń – w tym roku mieszcząca się przy ul. Działkowej w Warszawie hala produkcyjno-magazynowa powiększyła się dwukrotnie – z tysiąca mkw. (od czasu uruchomienia produkcji w kwietniu 2015 r.) do dwóch tysięcy mkw.

  Artur Szmiłyk – Kierownik Produkcji, igus Sp. z o.o.Artur Szmiłyk - Kierownik Produkcji,
  igus Sp. z o.o.
  Polski zakład jest jedynym w Europie zakładem produkcyjnym poza centralą w Kolonii, działającym w kierunku standaryzacji według „igus production system” (ips). Wykonuje zarówno powtarzalne zlecenia dla grupy stałych klientów z Niemiec, ale także wiele niestandardowych projektów, jak np. Bębny kablowe (tzw. e-spool), do zwijania i rozwijania kabli gdzie obrót jest realizowany w specjalnym systemie obrotowym TwisterBand. W tym roku taki właśnie system został zamówiony przez klienta z Dubaju na potrzeby techniki scenicznej. Firma wykonuje też oczywiście zlecenia dla polskich klientów, których portfolio stale się rozwija. Z innowacyjnych rozwiązań igus korzystają̨ już m.in. polskie elektrociepłownie, firmy z branży motoryzacyjnej, producenci drukarek 3D, przemysł zbrojeniowy, maszynowy, stoczniowy i jachtowy, meblowy, kolejowy i drzewny.

  Polska jest dla nas ciekawym rynkiem ze względu na dużą różnorodność zleceń. Dzięki temu nasi ludzie zdobywają ciągle nowe doświadczenia – mówi Artur Szmiłyk, kierownik produkcji, związany z igus Polska od 2014 roku.

  Większa hala i zespół

  Powiększona hala jest jeszcze w trakcie wyposażania, porządkowania i oznaczania, co ma potrwać do końca tego roku. Celem jest ułożenie wszystkich procesów, z jasnym wydzieleniem obszarów przepływu materiałów: dostawy towarów, magazynu produkcyjnego, przygotowania przewodów, obróbki maszynowej przewodów i złączy, manualnego konfekcjonowania przewodów, montażu systemów e-prowadnikowych, kontroli jakości i wysyłki wyrobów gotowych.

  Rozbudowa objęła także nasz magazyn handlowy, gdzie teraz mamy więcej przestrzeni i możliwości magazynowania. Rozbudowaliśmy regały wysokiego składowania, ustawiając je w jednym miejscu, odseparowanym od reszty magazynu i produkcji – mając również na uwadze względy bezpieczeństwa – mówi Artur Szmiłyk.

  W celu przyspieszenia przemieszczania się po zakładzie i minimalizowania marnotrawstwa czasu, firma np. zakupiła 8 hulajnóg, z których korzystać może cały zespół, żeby szybciej i łatwiej dostarczyć potrzebną część czy dokumentację.

  Rozwój produkcji wiąże się także z rozwojem kadry. W części produkcyjno-magazynowej igus Polska pracuje dziś 60 osób, ale nabór trwa w zasadzie nieprzerwanie. W tej chwili firma poszukuje m.in. 10 osób na stanowiska młodszych konfekcjonerów i 30 konfekcjonerów przewodów. Będą oni wykonywać różnego typu prace, od bardzo prostych, jak naklejenie etykiet na przewodach, po montaż skomplikowanych złączy powiązanych z całym procesem obróbki – odizolowywaniem przewodów, zagniataniem końcówek, lutowaniem i montażem złączy.

  Jakość i optymalizacja

  W zakładzie igus Polska zupełnie nowe miejsce uzyskał także dział jakości. – Od chwili pozyskania testerów przewodów elektrycznych, teletechnicznych, audiowizualnych i światłowodowych, sto procent naszych kabli, przed wysyłką do odbiorcy, przechodzi testy jakościowe, które wykonujemy już samodzielnie. W zależności od wymogów - od kontroli wizualnej przez test elektryczny układu połączeń po test wysokonapięciowy – mówi Artur Szmiłyk.

  W planach polskiej spółki na najbliższy rok jest wprowadzenie na początku 2019 roku systemu zarządzania produkcją ERP.

  Jesteśmy największym europejskim oddziałem spółki, jeśli chodzi o systemy readycable i readychain. Dlatego jest dla nas bardzo ważne, żeby dostosować nasze standardy do standardów centrali. System ERP pozwoli nam jeszcze lepiej i sprawniej pracować, powiązać wszystkie części firmy i łańcuch produkcji, od zamówienia poprzez produkcję, magazyn, kontrolę jakości po wysyłkę – mówi Daniel Marzec, który od początku 2018 roku wraz z Radomirem Ochockim objął stery igus Polska na stanowisku Dyrektora Zarządzającego.

  Dodaje, że firma przywiązuje też ogromną wagę do wdrażania zasad LEAN management, czyli monitorowania efektywności i analizy usprawnień oraz systemu sugestii pracowniczych KAIZEN, dzięki któremu każdy pracownik może zgłosić swoje pomysły na usprawnienia. Jak zapewnia, wiele z takich wniosków zostało już wdrożonych. – Działamy zgodnie z zasadą, że najważniejszymi osobami w firmie są nasi klienci, ale także wewnątrz traktujemy się życzliwie, partnersko i pomagamy sobie nawzajem – dodaje.

  Firma igus Polska funkcjonuje samodzielnie od 2000 roku (wcześniej przez cztery lata działała jako przedstawicielstwo niemieckiej spółki), a jej największy rozwój dokonał się w ciągu ostatnich 10 lat, kiedy to firma urosła z przedsiębiorstwa mieszczącego się w jednym biurze i zatrudniającego jedenastu pracowników, do dwóch tysięcy mkw. powierzchni produkcyjnej i ośmiuset biurowej z ponad z 130-osobową kadrą (globalnie firma zatrudnia 3,5 tys. osób).

  Źródło:
  igus Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  igus Sp. z o.o.

  Zajmujemy się sprzedażą produktów z tworzyw sztucznych. igus® to czołowy producent prowadników kabli, przewodów do aplikacji ruchomych, polimerowych łożysk ślizgowych, liniowych systemów prowadzenia oraz przegubowych łożysk polimerowych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.