google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 18.06.2019
  1 USD
  3.8097
  0.0108
  1 EUR
  4.2631
  0.0032
  1 CHF
  3.8099
  0.0086
  1 GBP
  4.7736
  -0.0085
  1 RUB
  0.0592
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Trzy produkty ELESA+GANTER z nagrodami za wzornictwo przemysłowe

  ELESA+GANTER

  ELESA+GANTER zdobyła w tym roku dwie prestiżowe nagrody za wzornictwo iF DESIGN AWARD oraz Reddot Design Award dla uchwytów pałąkowych GN 328 i GN 428 oraz dźwigni nastawnych płaskich GN 126.

  „Wzornictwo przemysłowe jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważne dla klienta. Minęły czasy, kiedy maszyna miała spełniać swoje zasadnicze funkcje, a jej wygląd nie miał wielkiego znaczenia. Dziś design maszyn i urządzeń jest ważnym kryterium branym pod uwagę w procesie zakupowym. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej firm dba o estetykę całego zakładu produkcyjnego. Dlatego bardzo nas cieszy, że po raz kolejny nasze produkty zostały wyróżnione w tak prestiżowych konkursach.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska i dodał: „Dzięki zastosowaniu wysokojakościowych elementów, które mają dodatkowo wyjątkowe wzornictwo można podnieść atrakcyjność maszyn i urządzeń oraz ich wartość na rynku. Wszystkie widoczne elementy są niezwykle istotne, ponieważ odpowiadają za pierwsze wrażenie i ocenę jakości maszyny lub urządzenia.”

  Poniżej przedstawiamy trzy nagrodzone produkty ELESA+GANTER:

  Rys. 1 Dźwignia GN 126 oraz uchwyty pałąkowe GN 328 i GN 428
  Rys. 1 Dźwignia GN 126 oraz uchwyty pałąkowe GN 328 i GN 428

  Dzięki nowoczesnemu wzornictwu wyżej wymienione elementy pasują idealnie do produkowanych obecnie maszyn i urządzeń. Dodatkowo zostały zaprojektowane w oparciu o ergonomię i funkcjonalność, z jednoczesnym zachowaniem wysokiej jakości. To wszystko sprawia, że komponenty maszyn takie jak uchwyty lub dźwignie pod względem designu są dostosowane do całego urządzenia.

  ELESA+GANTER we współpracy z biurem projektowym Corpus-C z Fürth dba o nowoczesne i niebanalne wzornictwo swoich produktów. Obrana wspólnie koncepcja odnośnie designu okazała się sukcesem, co potwierdzają tegoroczne nagrody.

  Jury Międzynarodowego Forum IF nagrodziło uchwyty GN 328, GN 428 oraz dźwignie nastawne płaskie GN 126. Wyżej wymienione uchwyty otrzymały również nagrodę Red Dot Design Award.

  Konstrukcyjnie dźwignie nastawne płaskie GN 126 charakteryzują się bardzo nowoczesnym kształtem, wytwarzanym jako stop cynku z wykończeniem powłoką z tworzywa sztucznego. Jest to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zakresy obrotu są ograniczone. Zintegrowane połączenie za pomocą wielokarbu pozwala na regulację położenia rękojeści, bez konieczności odblokowania zacisku. W razie potrzeby, ta sama dźwignia jest dostępna w wykonaniu nierdzewnym (model GN 126.1).

  Uchwyty pałąkowe GN 328 i GN 428 są wykonane jako odlew aluminiowy lub poprzez gięcie profilu aluminiowego i mogą być dostępne z różnymi wykończeniami powierzchni. Do zastosowań w korozyjnych środowiskach ELESA+GANTER rekomenduje uchwyty GN 328.5 wykonane jako precyzyjny odlew nierdzewny ze stali A4.

  Źródło:
  ELESA+GANTER POLSKA SP. Z.O.O.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

  ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.