google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 15.07.2019
  1 USD
  3.7856
  -0.0033
  1 EUR
  4.2673
  0.0004
  1 CHF
  3.8512
  0.0115
  1 GBP
  4.7515
  0.0002
  1 RUB
  0.0603
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Etykiety samoprzylepne – 3 podstawowe funkcje

  Etykieta produktowa już przestała jedynie informować o produkcie, będąc uzupełnieniem jego opakowania. Współczesne możliwości drukowania i projektowania etykiet i naklejek na opakowania produktów sprawiają, że są one ważnym elementem kampanii promocyjnej marki i stały się niekwestionowanym, skutecznym narzędziem marketingowym. Poznaj 3 podstawowe funkcje, jakie obecnie spełniają etykiety samoprzylepne i przekonaj się, jak wiele zależy od wyboru właściwego projektu.

  Etykiety samoprzylepne – 3 podstawowe funkcje

  Etykiety samoprzylepne – informacja o produkcie

  Podstawową funkcją, jaką spełniają etykiety samoprzylepne na opakowaniach produktu, jest informowanie o właściwościach danego wyrobu. Na etykiecie oprócz nazwy towaru i jego producenta znajdziemy takie informacje jak: skład i termin przydatności do spożycia (w przypadku produktów spożywczych), adres producenta, datę produkcji, numer partii, instrukcję obsługi, oznaczenia i symbole warunkujące bezpieczne użytkowanie produktu. To oczywiście podstawowe informacje, które zawiera większość etykiet produktowych – może być ich znacznie więcej. Etykiety samoprzylepne a4 – zobacz aktualne trendy.

  Promocja produktu na rynku

  Wielowymiarowy charakter działań marketingowych nie oszczędził również etykiet na opakowaniach produktu. Tym bardziej że jest to forma niemalże stworzona do bycia nośnikiem reklamowym. Możliwość wykonania etykiety w dowolnym kolorze, z logotypem marki, efektowną grafiką – wszystko to sprawia, że promocja produktu poprzez etykiety samoprzylepne do drukarek jest powszechnie szotowaną na całym świecie praktyką. Wielu z nas właśnie po opakowaniach potrafi rozpoznać dany produkt z większej odległości – robiąc zakupy w supermarkecie, jesteśmy w stanie zlokalizować poszukiwany przez nas produkt m.in dzięki znajomości etykiety na opakowaniu. Warto dodać, że dla bardzo wielu osób to właśnie atrakcyjna forma zapakowania danego produktu stanowi argument przemawiający za zakupem – coś, co ładnie wygląda, prawdopodobnie dobrze smakuje, lub zostało wykonane z większą starannością – takie przeświadczenie jest bardzo silne w przypadku wielu osób.

  Symbol, który pomaga budować świadomość marki

  Jak widać, stosowane na wielu opakowaniach, takich jak puszki, butelki, kartony czy woreczki etykiety samoprzylepne, nie służą wyłącznie informowaniu o podstawowych parametrach produktu. Ich rola w ostatnich latach zaczęła wykraczać daleko poza standardowe funkcje informacyjne, czego dowodem jest fakt, że większość z nas, czytając ten tekst, niemal natychmiast, oczyma wyobraźni widzi najpopularniejsze etykiety produktowe, które stały się już ikonami popkultury.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.