google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 27.05.2019
  1 USD
  3.8374
  -0.0062
  1 EUR
  4.2952
  -0.0037
  1 CHF
  3.8154
  -0.0173
  1 GBP
  4.8759
  -0.0009
  1 RUB
  0.0595
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Niestandardowe zastosowanie wydruku 3D

  Zastosowanie wydruku 3D jest niezwykle szerokie – drukarki 3D stają się coraz bardziej powszechne.

  Wykorzystywane są m.in. w przemyśle, reklamie, medycynie, architekturze, rozrywce itd.

  Nowoczesny wydruk 3D

  Niestandardowe zastosowanie wydruku 3D
  Drukowanie trójwymiarowe to łączenie warstw materiału i metalu lub tworzywa sztucznego w obiekt przestrzenny, opierając się na jego komputerowym projekcie czy modelu. Najpierw jest projekt, fizyczny lub trójwymiarowy, a potem efekt końcowy – gotowy do wykorzystania przedmiot wysokiej jakości.

  Druk 3D ma już ponad 30 lat, ale od niedawna staje się coraz bardziej popularny. Dynamiczny rozwój technologiczny oznacza ciągłe ulepszanie techniki druku 3D i filamentów do drukarek 3D. Dzięki niej można drukować szybko, ekonomicznie, pojedyncze sztuki, ale i całe partie.

  Filamenty do drukarek 3D

  Druk 3D umożliwia generowanie z trójwymiarowych modeli komputerowych fizycznych przedmiotów, które można stosować m.in. do prototypowania, ale też wytwarzania modeli architektonicznych itp. Możliwe stało się zatem drukowanie nawet skomplikowanych przedmiotów, z dobrych i trwałych materiałów, co znacznie poprawia ich funkcjonalność.

  Do wydruków 3D używa się różnego rodzaju materiałów, tzw. filamentów, plastików o określonej średnicy nawiniętych na szpulę. To m.in. filament HIPS, ABS, PLA, PVA itd. Aby zmienić granulat ABS lub PLA w żyłkę o określonej średnicy i kolorze, potrzebna jest specjalistyczna linia produkcyjna. Dzięki wysokiej jakości filamentom wydruk 3D staje się jednak coraz powszechniejszy w różnych dziedzinach.

  Wydruk 3D w przemyśle

  Wydajne i niezawodne urządzenia sprawdzają się w wielu branżach. Drukarki 3D bardzo często wykorzystywane są w przemyśle, np. do drukowania prototypów, planów czy wzorów. Uzyskane w ten sposób przedmioty można następnie zastosować w przemyśle medycznym, samochodowym, lotniczym itd. Według przewidywań druk 3D wpłynie na realizację procesów logistycznych i przyczyni się do stworzenia i rozwoju nowoczesnych modeli biznesowych.

  Drukowanie 3D z wykorzystaniem tworzyw sztucznych staje się coraz popularniejsze i prawdopodobnie będzie się dynamicznie rozwijać. Prawdopodobnie w przyszłości zmieni się sposób produkowania wielu elementów. Zamiast kupować gotowy produkt, można będzie pobrać jego projekt ze sklepu i go wydrukować.

  Wydruk 3D w reklamie

  W wielu branżach, m.in. reklamowej, świetnie sprawdza się także filament do drukarki 3D. Wydruki z tego materiału są trwałe, mają wysoką udarność i odporność na działanie wysokich temperatur oraz na zarysowania. Drukowane elementy są niezwykle precyzyjne, dlatego też np. filament ABS sprawdza się doskonale do wydruku gadżetów reklamowych (np. breloków itp.), ale też maskotek reklamowych, produktów do domowego użytku, zabawek itd.

  W reklamie często wykorzystywany jest też filament HIPS, trwały, łatwo poddający się obróbce i biodegradowalny, dzięki czemu może być użyty do produkcji opakowań i gadżetów reklamowych, a ze względu na bardzo dobre odwzorowanie powierzchni i detali drukowanego elementu również wydruków wielkogabarytowych.

  Wydruk 3D a modelarstwo

  Wydruk 3D stał się też bardzo popularny w modelarstwie i szeroko rozumianej rozrywce. Umożliwia tworzenie zabawek, pamiątek oraz elementów gier planszowych. Modele można uzyskać z różnych filamentów i materiałów, w różnych kolorach.

  Dzięki swej precyzji druk 3D idealnie sprawdza się do celów modelarskich. Można stworzyć modele figurek, samochodów, pociągów, a nawet infrastruktury do makiet. Wysokiej jakości sprzęt oraz filamenty – HIPS, ABS, PLA itd. – potrafią stworzyć bardzo skomplikowane elementy, zachowując jednak niezwykłą precyzję.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.