google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 16.07.2019
  1 USD
  3.7867
  0.0011
  1 EUR
  4.2582
  -0.0091
  1 CHF
  3.8475
  -0.0037
  1 GBP
  4.7214
  -0.0301
  1 RUB
  0.0603
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Omni3D na Automotive Production Support

  Omni3D na Automotive Production Support

  We wtorek 9 kwietnia odbędzie się Automotive Production Support. Warsztaty podczas wrocławskiego spotkania branżowego poprowadzi Jacek Krzyżanowski.

  W przyszłym tygodniu podczas Automotive Production Support Jacek Krzyżanowski z Omni3D poprowadzi warsztaty „Wytrzymałe narzędzia produkcyjne gotowe w kilka godzin – możliwości nowych materiałów do druku 3D”.

  W trakcie nich będzie można dowiedzieć się o filamentach wykorzystywanych w druku 3D, a znajdujących zastosowanie w branży motoryzacyjnej.

  Mowa będzie o materiałach:

  • CF-PA-12 - filament domieszkowany włóknem węglowym. Cechuje go wyjątkowa trwałość, wysoka sztywność i wytrzymałość na zrywanie - ponad 2,5-krotnie większa niż przy ABS-42. CF-PA-12 to także niski skurcz materiału oraz wysoka odporność termiczna sięgająca 160 stopni C.
  • ABS-42 - standardowy filament o dużej uniwersalności, cechujący się trwałością i wytrzymałością mechaniczną. To także materiał znany z łatwości w procesie obróbki. Znajduje już zastosowanie w produkcji nisko seryjnych elementów karoserii.
  • PC-ABS-47 - filament o podwyższonej w stosunku do ABS wytrzymałości mechanicznej temperaturowej, gwarantujący trwałość oraz stabilność wydruku 3D.
  • PA-6/66 HD - nylon o wysokiej wytrzymałości. Cechuje go twardość, elastyczność oraz sprężystość. Jest to materiał szeroko wykorzystywany w przemyśle, dzięki czemu nadaje się do produkcji elementów finalnych.

  - We Wrocławiu powiem o stosowanych przez nas materiałach, które doskonale sprawdzają się w branży samochodowej. Nie zabraknie również informacji o prototypowaniu, produkcji narzędzi i ciekawych przykładów zrealizowanych dla naszych klientów. - mówi Jacek Krzyżanowski z Omni3D.

  Omni3D na Automotive Production Support

  Na zakończonych niedawno targach Dni Druku 3D w Kielcach na stoisku Omni3D zaprezentowano bolid wyścigowy z elementami, które powstały w drukarce Factory 2.0. Wykorzystano w nim m.in. kolektor dolotowy i tunel do chłodnicy, który został wydrukowany z materiału CF-PA-12. Bolid doskonale sprawdził się podczas startu w Hiszpanii (Formuła Student Andora) zajmując II miejsce w klasyfikacji spalinowej oraz zdobył nagrodę specjalną.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.