google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Pokrętła MBR. – jeszcze prostsze i wygodniejsze sterowanie

  Logo Elesa+Ganter

  Elesa+Ganter Polska wprowadziła nową serię pokręteł sterujących MBR (Rys. 1), które dzięki ponadczasowemu designowi oraz dostępnym wariantom wykonania uzupełniają dotychczasową ofertę w tej grupie produktowej. Pokrętła MBR zapewniają operatorowi bezpieczny i wygodny uchwyt oraz ułatwiają regulację pokrętła podczas szybkiej rotacji lub wkręcanie bez nieprzyjemnej pracy kątowej ręki i nadgarstka.

  Pokrętła MBR. – jeszcze prostsze i wygodniejsze sterowanie
  Rys. 1: MBR. – pokrętła sterujące.

  „W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez klientów przyjrzeliśmy się konstrukcji pokręteł sterujących. Nowe pokrętła MBR. wyróżnia radełkowanie części chwytnej, dzięki której manipulowanie pokrętłem jest teraz wygodne i pewne. Dodatkowo, w dbałości o jakość wykonania, wszystkie znaczniki i podziałki zostały wykonane laserowo, by zwiększyć ich trwałość i żywotność.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

  Pokrętła MBR. są wykonane z wysokoudarowego technopolimeru na bazie polipropylenu. Posiadają mosiężną wtopkę z precyzyjnym otworem w tolerancji H9 i stalowym oksydowanym na czarno wkrętem dociskowym (w komplecie), umożliwiającym zablokowanie pokrętła na wałku bez stosowania dodatkowych elementów ustalających.

  Pokrętła dostępne są w kilku standardowych wariantach wykonania:

  • MBR+C: gładki kołnierz,
  • MBR+CK: kołnierz z trójkątnym znacznikiem,
  • MBR+CGS: kołnierze ze standardową podziałką, 40 działek, numeracja od 0 do 9 wskazania rosną przy obrocie zgodnie z ruchem wskazówek zegara,
  • MBR+FK: kryza z trójkątnym wskaźnikiem,
  • MBR+FGS: kryza ze standardową podziałką, 40 działek, numeracja od 0 do 9 wskazania rosną przy obrocie zgodnie z ruchem wskazówek zegara,
  • MBR+FKP: kryza z trójkątnym znacznikiem, tylna komora na obudowę potencjometru
  • MBR+FGSP: kryza ze standardową podziałką, 40 działek, numeracja od 0 do 9 wskazania rosną przy obrocie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, tylna komora na obudowę potencjometru

  Dodatkowo każdy z powyższych wariantów pokrętła może być wyposażony w zaślepkę, która jest dostępna w 7 podstawowych wariantach kolorystycznych ELECOLORS:

  Pokrętła MBR. – jeszcze prostsze i wygodniejsze sterowanie

  Jednocześnie dla odpowiednich ilości (określonych przez producenta) istnieje możliwość naniesienia logo na powierzchni zaślepki oraz skalowania. ELESA+GANTER może wykonać pokrętła pod indywidualne zamówienie klienta zgodnie z poniższym schematem:

  Pokrętła MBR. – jeszcze prostsze i wygodniejsze sterowanie

  Pokrętła sterujące z serii MBR. znajdują szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest wymagane dokonywanie precyzyjnych nastaw z jednoczesną potrzebą kontrolowania pozycji położenia. Należy jednak założyć, że w przypadku pokręteł sterujących nastawy te powinny być realizowane w niewielkim zakresie jako doregulowanie już wcześniej ustawionego zgrubnie położenia.

  Doskonałym przykładem takiego zastosowania mogą być np. urządzenia karuzelowe do sitodruku. W urządzeniu tym pracuje kilka sekcji stolików do zadruku. W przypadku, gdy na kolejnej sekcji nadruk jest przesunięty wówczas możemy go szybko skorygować właśnie przy pomocy pokręteł MBR tj. pozycję stolika względem sita.

  Pokrętła MBR można z powodzeniem stosować również w:

  • urządzeniach laboratoryjnych,
  • aparaturze pomiarowej,
  • pulpitach sterowniczych,
  • przyrządach i stacjach pomiarowych.
  Źródło:
  Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

  ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.