google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • WITTMANN Group na targach PLASTPOL POWER FOR FUTURE

  Wittmann Battenfeld logo

  Na tegorocznych targach PLASTPOL chcemy zaskoczyć Państwa nowościami obejmującymi zarówno wtryskarki, roboty jak i urządzenia peryferyjne. Wittmann i Wittmann Battenfeld konsekwentnie rozwija konstrukcję swych maszyn i urządzeń. Wprowadzając nowe rozwiązania i nowe modele wyposażenia staramy się nie tylko reagować na potrzeby rynku ale też aktywnie go kreować.

  WITTMANN Group na targach PLASTPOL POWER FOR FUTURE

  WITTMANN BATTENFELD zaprezentuje w tym roku dwie wtryskarki. Na pokazywanej po raz pierwszy w Polsce elektrycznej maszynie szybkobieżnej EcoPowerXpress 160/1100+ zaprezentujemy produkcję opakowań w technologii IML. Pokażemy kompletną komórkę produkcyjną stworzoną w całości przez naszą firmę. Na 4-ro gniazdowej formie będziemy prowadzić z czasem cyklu 3,0 s produkcję pokrywek wykonanych z PP. System IML oparty będzie o jednoosiowego robota nowej generacji WITTMANN W837. Prezentowana wtryskarka wyposażona będzie w Central Monitoring System CMS. Niczym w Formule1 system CMS będzie nadzorował stan techniczny wszystkich istotnych podzespołów maszyny. System CMS pozwala na racjonalizację prac związanych z przeglądami i remontami maszyn. Daje szansę na zaplanowanie potrzebnych prac i wykonanie ich w terminach rzeczywiście wymaganych stanem wtryskarki.

  Absolutną nowością będzie prezentacja wtryskarki pionowej Wittmann Battenfeld VPower 160/750.

  Prezentowany model jest pierwszym z przedstawicieli nowej serii maszyn VPower. Wtryskarki pionowe są dedykowane do specjalnych aplikacji i  nie są stosowane powszechnie przez  wszystkich przetwórców, ale Polska jest sporym rynkiem dla tego typu konstrukcji. Dlatego też zdecydowaliśmy się na prezentację na targach PLASTPOL naszej nowej konstrukcji. Wtryskarki VPower są właśnie przykładem kreowania rynku. Maszyny z energooszczędnym napędem w standardowym wyposażeniu. Wtryskarki o nowej konstrukcji układu zamykania pozbawionej kolumn w obszarze formy. Maszyny ze stołami obrotowymi o średnicach dotychczas nie oferowanych a pomimo tego o bardzo krótkich czasach obrotu.  Konstrukcje pozwalające na przestawianie położenia jednostki wtryskowej z pionowej na poziomą, przy jednoczesnym ograniczeniu miejsca potrzebnego do ustawienia samej maszyny. W konstrukcji VPower zastosowano nową koncepcję rozdzielacza mediów dla połówek form mocowanych na stole obrotowym. Użytkownicy maszyn pionowych znają problemy ograniczające ilość dostępnych mediów dla form. W nowej konstrukcji znacząco zwiększono możliwość wyprowadzania zarówno przyłączy dla rdzeni, obiegów termostatowania jak i chłodzenia. Prezentując VPower liczymy na zainteresowanie nie tylko firm  użytkujących wtryskarki pionowe. Mamy nadzieję, ze poziom techniczny prezentowanej konstrukcji zrobi wrażenie na wszystkich naszych gościach.

  Innymi niemniejszymi perełkami będziemy starali się zaskoczyć Państwa prezentując urządzenia WITTMANN. Jesteśmy jednym z największych producentów robotów, który co roku buduje ok 5.000 robotów. Nasza dominująca pozycja na rynku wynika głównie z dbałości o właściwe spełnianie wymagań projektów naszych Klientów. W ofercie naszej znajduje się szereg robotów adresowanych pod różne wymagania i aplikacje. Prezentacja pokazana na PLASTPOL 2019 stanowić będzie esencję naszego programu.  Na stanowisku robotów zaprezentujemy nowe konstrukcje robotów z serwo elektrycznym napędem osi dodatkowych. 

  Roboty nowej generacji WITTMANN WX142 i WX153 wyposażone będą w serwo napędy osi A i C. Roboty serii WX są następcami bardzo popularnych robotów serii PRO. Są adresowane do wszystkich użytkowników stawiających robotom nawet bardzo wyrafinowane wymagania. 

  Roboty serii WX
  Obok robotów o tak zaawansowanych możliwościach zaprezentujemy przedstawiciela serii PRIMUS. Seria ta dedykowana jest dal Klientów oczekujących od robota łatwej automatyzacji odbioru wyprasek i ich odłożenia w uporządkowany sposób, Na targach zaprezentujemy robot PRIMUS 26 dedykowanego do wtryskarek do ca 400t siły zamykania.

  Przez wiele lat najczęściej sprzedawanym modelem z naszego asortymentu był robot W818.  Z początkiem tego roku wprowadziliśmy do oferty następcę tej konstrukcji Wittmann W918. Robot Wittmann W918 wyposażony będzie w nowy układ sterowania R9. Ciekawą funkcją nowego sterowania jest możliwość stworzenia bliźniaczego obrazu robota wirtualnego i sprawdzenia jego działania. Sprawdzenia wirtualnych ruchów pozwala na wyeliminowanie ewentualnych błędów nieprawidłowego programowania. Mamy nadzieję, że w krótkim czasie, nowy robot W918 dorówna popularnością swemu poprzednikowi W818.

  Duża część naszej prezentacji będzie dotyczyć urządzeń suszących i podających tworzywa. Zaprezentujemy suszarki WIITMANN ATON G, w których do suszenia jako sito molekularne wykorzystywane jest obracające się koło segmentowe. Pokażemy także suszarki z sitami  molekularnymi serii WITTMANN DRYMAX primus E. Dla klientów zainteresowanych rozwiązaniami związanymi z systemami centralnego suszenia i podawania zaprezentujemy suszarkę DRYMAX E300 z dwoma zbiornikami suszącymi SILMAX E oraz stację sprzęgającą CODEMAX. Stacja sprzęgania wyposażona będzie w skaner kodów RFID i będzie współpracować z sterowaniem WITTMANN M7.3 IPC.

  Klienci stosujący barwienie surowca w trakcie procesu z pewnością z zainteresowaniem zapoznają się z urządzeniem dozującym wagowo WITTMANN GRAVIMAX  primus G14. W urządzeniu tym wykorzystano zawory dozujące, które są niewrażliwe na postać dozowanego materiału i zapewniają stałe i powtarzalne dozowanie.

  Osobny blok prezentacji poświęcony zostanie termostatowaniu form wtryskowych. Zaprezentujemy całą gamę termostatów WITTMANN TEMPRO o różnych konstrukcjach i różnych temperaturach pracy.

  Nie zapomnimy także o obszarze związanym z recyklingiem i pokażemy nowe rozwiązania WITTMANN w zakresie młynków przy stanowiskowych. Na targach PLASTPOL planujemy premierowy pokaz młynków wolnoobrotowych  WITTMANN S-Max , które odznaczają się bardzo małymi gabarytami i niskim poziomem emisji hałasu. Podczas targów zaprezentujemy młyn WITTMANN  S-Max 2  o wydajności rozdrabniania ca 12 kg/h.

  Oferta nasza nie ograniczy się jednak tylko do strony technicznej. Staramy się bowiem jak najbardziej dostosować nasze oferty do wymagań Klientów także w zakresie możliwości finansowania zakupu naszych produktów. Dlatego też wspólnie z firmą Millenium Leasing przedstawimy ofertę na wynajem naszych maszyn i robotów. Liczymy, że ta forma finansowania może spotkać się z zainteresowaniem wielu z naszych gości. 

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie w jednym miejscu będą mogli Państwo zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami dotyczącymi całej palety urządzeń przetwórstwa tworzyw sztucznych, poznać kierunki ich rozwoju, a także uzyskać kompetentną pomoc w zakresie  realizowanych przez siebie projektów.

  Źródło:
  Wittmann Battenfeld Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Wittmann Battenfeld Polska Sp. z o.o.

  Firma Battenfeld towarzyszy Państwu od ponad 50-ciu lat. W tym okresie wyprodukowaliśmy ponad 100.000 wtryskarek i innych urządzeń przeznaczonych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jesteśmy firmą która wprowadziła na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.