google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 17.09.2019
  1 USD
  3.9412
  0.0296
  1 EUR
  4.3410
  0.0148
  1 CHF
  3.9649
  0.0149
  1 GBP
  4.8882
  0.0273
  1 RUB
  0.0614
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Co warto wiedzieć o wtryskarce tworzyw sztucznych?

  Dzięki wtryskarkom do tworzyw sztucznych produkowane są precyzyjne i wytrzymałe komponenty m.in. dla branży motoryzacyjnej. Wyróżniamy trzy główne modele wtryskarek – poznaj ich specyfikę, rodzaje i zastosowanie.

  Co to jest i jak działa wtryskarka tworzyw sztucznych?

  Co warto wiedzieć o wtryskarce tworzyw sztucznych?
  Wtryskarka tworzyw sztucznych jest wielofunkcyjną maszyną umożliwiającą przetwórstwo tworzyw sztucznych. Określa się ją mianem jednego z najważniejszych narzędzi do produkcji wielkoseryjnej. Korzysta z niej wiele przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej, lecz dużą powodzeniem cieszą się podzespoły produkowane przez https://knaufautomotive.com/pl/.

  Urządzenie ma cylindryczny kształt. Tworzywo sztuczne jest do niego doprowadzone za pomocą specjalnego leja. Wewnątrz wtryskarki pracuje ślimak, przesuwający się w kierunku materiału. Pod wpływem temperatury i ciśnienia tworzywo przekształca się w plastyczną masę. Dzięki wspomnianemu ślimakowi substancja jest wtryskiwana do formy. Zanim komponent trafi do montażu, musi wcześniej jeszcze stwardnieć i się ochłodzić.

  Jakie są rodzaje wtryskarek tworzyw sztucznych?

  Wyróżniamy: wtryskarki tłokowe, wtryskarki ślimakowe i wtryskarki ze wstępnym uplastycznieniem. Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją wielkoseryjną najczęściej korzystają ze wtryskarek ślimakowych – proces wtrysku reguluje siłownik hydrauliczny, a tworzywo w stan płynny przekształca ślimak. Nowoczesne wtryskarki ślimakowe umożliwiają niezwykle precyzyjną produkcję m.in. komponentów do aut.

  We wtryskarkach tłokowych znajduje się cylinder i rozdzielacz, pomiędzy którymi przeciska się tworzywo. Podczas całego procesu materiał uzyskuje odpowiednio wysoką temperaturę i ciśnienie, co pozwala kształtować go dowolny sposób. Ze wtryskarek tłokowych często korzystają mniejsze przedsiębiorstwa i laboratoria.

  Wtryskarki ze wstępnym uplastycznieniem to jedne z najdroższych urządzeń tego typu. Używa się ich wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wysoka prędkość wtrysku i duże ciśnienie. Wstępne uplastycznienie we wtryskarkach tego typu stosuje się przez ślimak zamontowany w dodatkowym cylindrze.

  Jak jest zbudowana wtryskarka tworzyw sztucznych?

  Wszystkie wtryskarki tworzyw sztucznych składają się z podobnych podzespołów, do których zaliczamy m.in.: siłownik napędu, dyszę wtryskarki, ślimak, silnik napędu ruchu obrotowego czy siłownik przesuwu ślimaka. Poszczególne zespoły funkcyjne dostosowywane są do wariantów technologii produkcyjnej, z której korzysta dane przedsiębiorstwo.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.