google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Adoflex® i Oxovilen® - nowe plastyfikatory w ofercie Grupy Azoty ZAK S.A.

  Grupa Azoty ZAK S.A. uruchamia nową instalację i wprowadza do swojej oferty plastyfikatory specjalistyczne Adoflex® i Oxovilen®.

  Adoflex

  Plastyfikatory specjalistyczne Adoflex®

  Wprowadzenie Adoflex® i Oxovilen® to kolejny etap realizacji polityki Segmentu OXO opierającej się na budowie gamy nieftalanowych plastyfikatorów i produktów specjalistycznych. Adoflex® i Oxovilen® wytwarzane są na nowej wielofunkcyjnej instalacji nieftalanowych estrów specjalnych o wydajności 10 tys. t/rok, która została wybudowana w ramach Programu Estry Specjalne (PES) wraz z uruchomionym w 2018 roku nowoczesnym Laboratorium Badań Aplikacyjnych i Rozwojowych.

  Adoflex® i Oxovilen® oraz kolejne produkty opracowywane w ramach PES wspierają zwiększenie komplementarności oferty Segmentu OXO i są elementem wydłużania łańcucha przetwórstwa alkoholi OXO w kierunku produktów o specyficznych zastosowaniach i parametrach.

  Adoflex® to wysokiej jakości adypinian bis(2-etyloheksylu), który ze względu na bardzo dobre właściwości plastyfikujące, zachowując swoje właściwości w aplikacjach niskotemperaturowych oraz bezpieczny profil toksykologiczny, rekomendowany jest w produkcji materiałów do kontaktu z żywnością (w szczególności w produkcji folii spożywczych z PCW).  Adoflex® znajduje również zastosowanie w produkcji węży ogrodowych, kabli oraz tkanin powlekanych. W zależności od aplikacji, może być stosowany jako plastyfikator główny lub funkcyjny wraz z Oxoviflex®. Poza przetwórstwem PCW, Adoflex® jest rekomendowany jako rozpuszczalnik w branży kosmetycznej, plastyfikacji nitrocelulozy, syntetycznego kauczuku oraz produkcji lakierów.

  Oxovilen® to wysokiej jakości tereftalan di(n-butylu), który charakteryzuje się szybkim tempem plastyfikacji polimeru, niską migracją oraz nadaje większą elastyczność gotowym produktom. Dzięki tym właściwościom znajduje zastosowanie m.in. w produkcji wykładzin z PCW jako plastyfikator funkcyjny wraz z Oxoviflex®, klejów i uszczelniaczy oraz przy produkcji tuszów i atramentów.

  Plastyfikatory specjalistyczne Oxovilen®

  Plastyfikatory specjalistyczne Oxovilen®

  - Naszym celem jest zapewnienie klientom rozwiązań, pozwalających na wytwarzanie doskonałych i przyjaznych dla środowiska i zdrowia człowieka produktów. Inicjując Program Estry Specjalne patrzyliśmy przez pryzmat nas samych jako użytkowników. Chcemy, aby produkty, z których korzystamy w codziennym życiu posiadały oczekiwane parametry użytkowe i były bezpieczne,  a jako specjaliści w produkcji chemikaliów wiemy, jakie substancje to zapewnią – wyjaśnia Aleksander Grymel, dyrektor kędzierzyńskiej Jednostki Biznesowej Oxoplast. - Dziś wprowadzamy pierwsze z gamy nowych produktów, w pełni spełniających założenia, które sobie postawiliśmy. Uruchomienie nowej wielofunkcyjnej instalacji to kolejny krok w przyszłość, opartą o wysokiej jakości produkty chemiczne, zapewniające naszym klientom doskonałe parametry użytkowe ich wyrobów, a użytkownikom jakość i bezpieczeństwo.

  Zarówno Adoflex®, jak i Oxovilen®  są zgodne z wymaganiami rozporządzenia REACH, nie zostały na nie nałożone ograniczenia i nie podlegają autoryzacji, a dzięki swojemu bezpiecznemu profilowi nie podlegają klasyfikacji CLP.

  Źródło:
  Grupa Azoty S.A.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Grupa Azoty S.A.

  Jesteśmy jedną z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwem sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Łączymy ponad 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy producentem poszukiwanych na rynku tworzyw konstrukcyjnych

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.