google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak wybrać odpowiednią drukarkę 3D?

  Tower logo

  Wielu projektantów jaki i przedstawicieli branży przemysłu postrzega druk 3D jako interesującą alternatywę, mającą wysoki potencjał zastosowania w wielu obszarach produkcji przemysłowej, jak również małoseryjnej. W jaki sposób wybrać idealną drukarkę 3D i nie narażać się na problemy wynikające z nieprawidłowego dopasowania urządzenia do własnych potrzeb?

  Jak wybrać odpowiednią drukarkę 3D?

  Po pierwsze – ustalenie priorytetów produkcyjnych dla drukarki 3D

  To najważniejszy składnik wyboru drukarki 3D. Odpowiedź na pytanie, jakiej drukarki 3D właściwie potrzebujemy i co ma ona docelowo wytwarzać jest kluczowa w zawężaniu możliwości wyboru. Przykładowo – szybkie prototypowanie będzie wymagało wysokiej prędkości druku 3D (taką oferuje np. drukarka Tower Speeder) a produkcja wielkogabarytowa to głównie „walka” o jak największe pole robocze.

  Po drugie – znalezienie uzasadnienia ekonomicznego i dopasowanie do niego właściwej drukarki 3D

  Dla większości kupujących najważniejszą składową zakupu drukarki 3D jest jej cena. To ona determinuje większość procesu wyboru drukarki 3D. W wypadku urządzeń tańszych należy jednak pamiętać, że rozwiązania budżetowe nie sprawdzą się w sytuacji znacznego obciążenia pracą drukarki 3D i niektóre z ważnych podzespołów trzeba będzie stosunkowo często wymieniać.

  W wypadku drukarek 3D klasy średniej i wyższej – możemy spodziewać się znacznie wyższej jakości. Dodatkowym faktorem może być możliwość wyboru z większej gamy produktowej w danej linii modelowej. To powoduje znacznie lepsze dopasowanie ceny drukarki 3D do możliwości nabywczych, przy jednoczesnym dostarczeniu optymalnego rozwiązania sprzętowego.

  Podsumowanie – jaką drukarkę 3D wybrać?

  Podsumowując powyższe, warto zadać sobie pytanie – do czego potrzebna nam będzie drukarka 3D. To podstawowe pytanie będzie implikować nasze wybory w tym zakresie. Warto wybrać idealna drukarkę 3D przez pryzmat własnych potrzeb, a nie trendów rynkowych czy nowości. Dzięki takiemu podejściu zakup drukarki 3D z pewnością będzie przemyślany.

  Materiał stworzony we współpracy z marką Tower

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.