google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Formy wtryskowe - czym się kierować przy ich wyborze?

  Formy wtryskowe - czym się kierować przy ich wyborze?

  Trwałość, jakość i precyzyjne wykonanie - to trzy główne parametry wyrobów wykonanych z tworzyw sztucznych, które są zależne od wyboru dobrej jakości formy wtryskowej. Mówią, że chytry dwa razy traci - i słusznie. Powiedzenie to doskonale sprawdza się w przypadku właśnie wspomnianej formy. Zanim więc zdecydujemy się na jej zakup, sprawdźmy, czym powinno się charakteryzować to dobrze wykonane narzędzie.

  Dobra forma wtryskowa, a jej cena

  Każdy producent tworzyw sztucznych, który chce zarobić na swoim biznesie zdaje sobie sprawę (a przynajmniej powinien), że kluczem do sukcesu jest inwestycja w dobrej klasy sprzęt. Formy wtryskowe stanowią jedne z ważniejszych elementów wyposażenia i najczęściej sztuka oszczędności w ich przypadku po prostu się nie sprawdza. To, co powinno przede wszystkim zwrócić naszą uwagę przy zakupie danej formy jest jej trwałość. Powinna być na tyle wysoka, że z jej pomocą zostanie wytworzone tyle wyrobów, iż w perspektywie zakładanego przez nas czasu, zwróci się poniesiony przez nas koszt związany z jej zakupem.
  Na trwałość form wtryskowych ma wpływ przede wszystkim materiał, z jakiego zostały wykonane. W tym przypadku bardzo dobrze jest przeznaczyć jest na nie stal na matryce do produkcji tworzyw sztucznych WCL, 1.2343 / WCLV, 1.2344.

  To stal stopowa dedykowana pracy na gorąco. Cechuje ją bardzo duża hartowność, a ponadto możliwość pracy w wysokich temperaturach oraz odporność na odpuszczanie. Bardzo dobrze sprawdza się w produkcji form do tworzyw sztucznych, ale nie tylko. Doskonale odnajduje się również jako materiał do tworzenia wkładem matrycowych do pras i kuźniarek, trzpieni, przebijaków, walców do walcowania miedzi czy też noży do pracy na gorąco. Tutaj jednak kolejna kwestia - producent. Zanim zdecydujemy się na zakup formy wtryskowej, weźmy pod lupę zarówno firmę, która jest odpowiedzialna za jej wytworzenie, jak również dokładne sprawdźmy jakość materiału, z którego została wykonana. To w dużej mierze rzutuje na jej żywotności, czyli tym, czy wydane przez nas pieniądze okażą się być dobrą inwestycją na lata.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.