google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 13.09.2019
  1 USD
  3.9120
  -0.0242
  1 EUR
  4.3396
  -0.0004
  1 CHF
  3.9608
  -0.013
  1 GBP
  4.8705
  0.0208
  1 RUB
  0.0609
  0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Dlaczego warto postawić na porządne płyty silikonowe?

  Płyty silikonowe (podobnie zresztą jak maty) znajdują zastosowanie w wielu branżach. Najczęściej sięgają po nie klienci, którym zależy na najwyższej jakości.

  Dlaczego warto postawić na porządne płyty silikonowe?

  1. Dlaczego mata silikonowa VMQ to najlepszy wybór?
  2. Stosowanie mat w przemyśle spożywczym
  3. Zalety sznurów FPM

  Jeżeli dotychczas nie korzystałeś z takiego asortymentu jak płyta silikonowa, poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy sznury fluorowe i inne produkty sprawdzą się w twoim przypadku.

  Dlaczego mata silikonowa VMQ to najlepszy wybór?

  Tym, co sprawia że mata silikonowa VMQ charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami jest materiał, z którego są produkowane. Jest to kauczuk silikonowy, czyli bardzo odporny rodzaj gumy. To właśnie on sprawia, że mata silikonowa może pracować zarówno w bardzo niskich, jak również wysokich temperaturach. W praktyce można ich używać przy temperaturach z przedziału -50 do +220 stopni, co odpowiada potrzebom większości klientów. Oryginalna mata silokonowa mvq jest również odporna na gorącą wodę (nawet taką o temperaturze 100 stopni).

  Stosowanie mat w przemyśle spożywczym

  Do zalet, jakimi charakteryzuje się płyta silikonowa należy zaliczyć również jej odporność na zmianę warunków atmosferycznych, promieniowanie gamma i UV oraz kontakt z tłuszczami, alkoholem oraz olejami. Płyt są ściśliwe i niezwykle elastyczne. Nie musisz więc martwić się o to, że ulegną zgnieceniu lub połamaniu. Tym, co sprawia że maty są nieustannie stosowane w przemyśle spożywczym jest natomiast to, że nawet przy długotrwałym kontakcie z żywnością nie przejmują jej zapachu. Takie rozwiązania chwalą również pracownicy, gdyż mają ułatwione zadanie jeżeli chodzi o utrzymanie stanowiska w czystości.

  Zalety sznurów FPM

  Jak widać kauczuk silikonowy ma wiele zalet, ale nie jest to jedyne rozwiązanie, które może być stosowane w przemyśle. W niektórych branżach firmy coraz częściej stawiają na Viton, czyli wykonane z kauczuku fluorowego sznury. Zdarza się, że sprzedawcy określają taki asortyment jako elastomery. Pamiętaj, że chociaż - w zależności od tego, w którym sklepie będziesz chciał złożyć zamówienie - asortyment ten może mieć różne oznaczenia (oprócz wspomnianego Viton można również spotkać snzury fpm lub fkm), to zawsze chodzi o te same produkty. Wszystkie powyższe sznury fkm pozwolą ci cieszyć z gwarancji, że rozwiązanie to spełni twoje oczekiwania względem wytrzymałości. Podobnie jak w przypadku płyt, sznur Viton również może być stosowany w ujemnych oraz bardzo wysokich temperaturach. Sznury Viton można więc zastosować w miejscach, w których stała temperatura wynosi pomiędzy -50 a +240 stopni.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.