google

  tworzywa, granulaty, wtryskarki

  Katalog firm

  Chemia

  Recykling i utylizacja

  Wyroby z tworzyw sztucznych

  Kursy walut 18.10.2019
  1 USD
  3.8503
  -0.0135
  1 EUR
  4.2844
  -0.0005
  1 CHF
  3.8969
  0.0067
  1 GBP
  4.9671
  0.0215
  1 RUB
  0.0602
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Współpraca GRUPY AZOTY S.A. z KOWR na rzecz polskiego rolnictwa

  Grupa Azoty logo

  Wchodząca w skład Grupy Azoty spółka Agrochem Puławy i Green Lab — spółka zależna od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) podpisały Porozumienie w sprawie współpracy handlowej i wspólnych projektów badawczo-rozwojowych. Zawarte Porozumienie pozwoli na bardziej efektywne funkcjonowanie należących do KOWR spółek hodowlanych i uprawy roślin, stwarza możliwość poszerzenia oferty produktowej Grupy Azoty i otwiera pole do współpracy przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla polskiego rolnictwa.

   

  Porozumienie zostało podpisane w siedzibie KOWR przez Michała Lange, prezesa Agrochemu Puławy i Macieja Czajkowskiego, prezesa Green Lab, w obecności Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego i Grzegorza Pięty Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Agrochem Puławy będzie dostarczał nawozy i inne materiały niezbędne do prowadzenia działalności przez spółki będące w nadzorze właścicielskim KOWR. W imieniu 41 spółek hodowlanych i uprawy roślin należących do KOWR będzie działał Green Lab, dokonując analizy ich potrzeb, prowadząc postępowania ofertowe i negocjując ceny. Zawarte Porozumienie pozwoli na zaopatrzenie tych jednostek, mających szczególne znaczenie dla produkcji rolnej w Polsce, w nawozy najwyższej jakości, na optymalnych warunkach.

  - Mimo, że nie jest to łatwe zadanie na dzisiejszym rynku rolniczym, szukamy rozwiązań, dzięki którym polskie rolnictwo będzie mogło nadal się rozwijać. — powiedział szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski

  - Dzisiejsze Porozumienie to prosta droga do tworzenia wspólnego centrum zakupowego, dzięki któremu państwowe spółki będą mogły negocjować zupełnie z innej pozycji, bardzo dużego podmiotu gospodarczego. To także drogowskaz dla całej polskiej branży rolno spożywczej, a w szczególności dla gospodarstw indywidualnych — mówił dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorz Pięta.

  - Traktujemy zawarcie tego Porozumienia jako pierwszy krok do nawiązania szerszej współpracy, przede wszystkim w zakresie prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych. Jestem przekonany, że ekspercka wiedza gromadzona w spółkach nadzorowanych przez KOWR w połączeniu z potencjałem intelektualnym, możliwościami technologicznym i biznesowymi Grupy Azoty, przyniosą korzyści nie tylko wszystkim stronom umowy, ale całemu polskiemu rolnictwu i szerzej - gospodarce — powiedział Michał Lange, prezes Agrochemu Puławy.

  Prezes Geen Lab Maciej Czajkowski podkreśla, że to już kolejne porozumienie handlowe.
  - Mamy już umowy z Orlen Paliwa na zakup oleju napędowego oraz na program Flota, podpisaliśmy umowę brokerską aby uzyskać najlepszą ofertę ubezpieczeniowa dla Naszych Spółek, zakończyliśmy negocjacje w sprawie zakupu energii dla całej Grupy — powiedział prezes Czajkowski.

  Wszystkie strony zaangażowane w Porozumienie traktują je jako podstawę do rozwoju dalszej współpracy. Zarówno Agrochem Puławy, jak i KOWR nadzorujący spółki Skarbu Państwa funkcjonujące w branży rolno — spożywczej, a także patron wydarzenia — Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi liczą, że dzięki zawartemu Porozumieniu będą mogli poszerzać współpracę oraz wspólnie rozwijać ofertę produktową dla polskiego rolnictwa.

  Źródło:
  Grupa Azoty S.A.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Grupa Azoty S.A.

  Jesteśmy jedną z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwem sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Łączymy ponad 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy producentem poszukiwanych na rynku tworzyw konstrukcyjnych

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  ten był wyłączony 28.09.2018 i wstawiony taropak
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.