Staubli-Łódź Sp. z o.o.	Gryfilen - Grupa Azoty

Artykuły - Wiadomości


 
Domki z tworzywa - jak je wykorzystać? - zdjęcie

Domki z tworzywa - jak je wykorzystać?

29-03-2023

Magazynowanie narzędzi ogrodowych często jest dla wielu osób problematyczne. Niekiedy zakup dodatkowych akcesoriów nie jest poprzedzony przemyśleniami na temat ich późniejszego przechowywania, przez co trzymane są na zewnątrz, poddane niekorzystnemu wpływowi warunków pogodowych i atmosferycznych, które z kolei wpływają na ich jakość i stan techniczny. Jak warto przechowywać narzędzia, by cieszyć się ich dobrym stanem, porządkiem w ogrodzie i organizacją sprzyjającą nie tylko ogólnej estetyce, ale także wygodzie poszukiwania i użytkowania wspomnianych narzędzi? Warto pomyśleć o odpowiednich domkach z tworzywa lub innych materiałów.

Czytaj więcej

 
Polimery Police na finiszu: pierwsza dostawa etylenu do gazoportu w Policach zrealizowana - zdjęcie

Polimery Police na finiszu: pierwsza dostawa etylenu do gazoportu w Policach zrealizowana

28-03-2023

We wtorek 27 marca na terenie Morskiego Terminalu Gazowego w Policach miała miejsce pierwsza dostawa etylenu w ramach projektu Polimery Police. Gazowiec Gaschem Rhone dostarczył do Spółki Grupa Azoty Polyolefins S.A. pierwsze 3 500 ton surowca. Roczne zapotrzebowanie na etylen Spółka szacuje na ok. 13 000 ton.

Czytaj więcej

 
Plast-Box: zdalna obsługa sieci sprzedaży B2B - zdjęcie

Plast-Box: zdalna obsługa sieci sprzedaży B2B

27-03-2023

Cyfrowe rozwiązania są niezbędne w nowoczesnym biznesie. Plast-Box, czołowy producent opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, proponuje swoim klientom skorzystanie z nowoczesnej platformy stworzonej na potrzeby firm z sektora B2B. Za pośrednictwem tego narzędzia kontrahenci mają możliwość składania zamówień online, w każdym miejscu i o dowolnej porze. Strona umożliwia również śledzenie historii, kontrolowanie i zarządzanie rozliczeniami, a także pobieranie potrzebnej dokumentacji. Dzięki temu klienci mają zdalny dostęp do kluczowych zasobów 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.

Czytaj więcej

 
NOWOŚĆ! Rękojeść obrotowa IGF z dwoma kołnierzami, odporna na wysokie temperatury - zdjęcie

NOWOŚĆ! Rękojeść obrotowa IGF z dwoma kołnierzami, odporna na wysokie temperatury

24-03-2023

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe rękojeści obrotowe o oznaczeniu IGF. Nowy produkt został wyposażony w szerokie kołnierze ochronne, które powiększono w porównaniu do poprzednich modeli i zabudowano symetrycznie na końcach rękojeści. Dzięki temu osiągnięto jeszcze lepszą dwukierunkową ochronę dłoni, nawet w ciężkiej rękawicy.

Czytaj więcej

 
Grupa Azoty Polyolefins wybrała dystrybutorów Gryfilenu® w Europie - zdjęcie

Grupa Azoty Polyolefins wybrała dystrybutorów Gryfilenu® w Europie

22-03-2023

Grupa Azoty Polyolefins – spółka celowa realizująca inwestycję Polimery Police – wyłoniła dystrybutorów dla swojego nowego produktu – polipropylenu pod nazwą Gryfilen®. W Polsce produkt będzie dystrybuowany przez spółkę Grupa Azoty Compounding.

Czytaj więcej

 
NOWOŚĆ! Przekładnie stożkowe i ślimakowe do kątowego przeniesienia napędu - zdjęcie

NOWOŚĆ! Przekładnie stożkowe i ślimakowe do kątowego przeniesienia napędu

21-03-2023

Firma Elesa+Ganter roszerzyła ofertę przekładni o nowe modele – przekładnie stożkowe GN 3971 oraz przekładnie ślimakowe GN 3975. Nowe produkty są polecane do stosowania tam, gdzie konieczne jest kątowe przeniesienie napędu. Dotyczy to przede wszystkim mechanizmów ręcznych i wolnobieżnych. Uszczelniona obudowa nowych przekładni zabezpiecza je przez zanieczyszczeniami. Przekładnie są w pełni bezobsługowe i nasmarowane trwale smarem stałym.

Czytaj więcej

 
Wykorzystanie technologii symulacji do tworzenia zrównoważonych produktów - zdjęcie

Wykorzystanie technologii symulacji do tworzenia zrównoważonych produktów

20-03-2023

Aby osiągnąć swoje ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, Grupa ALPLA podczas opracowywania produktów wykorzystuje ich wirtualne projektowanie, w czym kluczową rolę odgrywają adaptowalne rozwiązania symulacyjne. Symulacja jest kluczowym narzędziem obok rozwiązań takich jak wirtualna rzeczywistość, silniki renderujące czy szybkie prototypowanie, a jej zastosowanie pomaga firmie szybciej, skuteczniej i wydajniej osiągnąć istniejące oraz nowe cele zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej

 
Izolacja z niezależną certyfikacją właściwości - Tubolit S w klasie BL-s1 d0 (dla grubości 6,9,13 mm) z potwierdzonym działaniem ochronnym, termicznym i akustycznym - zdjęcie

Izolacja z niezależną certyfikacją właściwości - Tubolit S w klasie BL-s1 d0 (dla grubości 6,9,13 mm) z potwierdzonym działaniem ochronnym, termicznym i akustycznym

16-03-2023

Tubolit S to izolacja do stosowania na instalacjach grzewczych, ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz kanalizacyjnych w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Jej właściwości w zakresie termicznym, akustycznym, a także bezpieczeństwa pożarowego, uzyskały niezależne potwierdzenie w laboratoriach COBR i Efectis NL. 

Czytaj więcej

 
Grupa Akomex już wkrótce będzie podawać wielkość śladu węglowego dla każdego wyprodukowanego opakowania - zdjęcie

Grupa Akomex już wkrótce będzie podawać wielkość śladu węglowego dla każdego wyprodukowanego opakowania

16-03-2023

Opublikowany w 2022 roku raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce” wskazuje, że rosną oczekiwania społeczne wobec odpowiedzialności biznesu za wpływ na otoczenie. Presję społeczeństwa dostrzegają także przedsiębiorcy, dlatego coraz częściej producenci starają się uzyskać certyfikaty świadczące o ekologiczności wytwarzanego produktu.

Czytaj więcej

 
Program ERP do zarządzania produkcją. Jakie powinien mieć możliwości? - zdjęcie

Program ERP do zarządzania produkcją. Jakie powinien mieć możliwości?

15-03-2023

Odpowiednio skonfigurowany system zarządzania produkcją klasy ERP zapewnia wiele korzyści operacyjnych, strategicznych i organizacyjnych. Pozytywnie wpływa na redukcję kosztów i poprawę wydajności, a także ułatwia planowanie dostaw i zarządzanie produkcją. Dlaczego jeszcze warto go wybrać? Sprawdź koniecznie!

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 4070

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.