Staubli-Łódź Sp. z o.o.
PoliwęglanPoliwęglan

Artykuł Dodaj artykuł

Niezawodne polimery w urządzeniach rehabilitacyjnych

Na rynku polskim istnieje wielu producentów i dostawców sprzętu rehabilitacyjnego, którzy zajmują się kompleksowym wyposażaniem szpitali, sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych oraz gabinetów terapeutycznych. 

Logo igusNa rynku polskim istnieje wielu producentów i dostawców sprzętu rehabilitacyjnego, którzy zajmują się kompleksowym wyposażaniem szpitali, sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych oraz gabinetów terapeutycznych. Wśród producentów istnieją firmy, które dostarczają sprzęt rehabilitacyjny z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, sprzętu diagnostyczno-pomiarowego oraz pozostałych urządzeń rehabilitacyjnych.

Niezawodne polimery w urządzeniach rehabilitacyjnych igusWedług najnowszych statystyk wartość rynku sprzętu medycznego w 2013 wzrosła ok. 25 % w stosunku do roku poprzedniego. Obecnie rynek sprzętu medycznego w Polsce koncentruje się nie tylko na prostych urządzeniach, ale wielu polskich producentów tworzy sprzęt rehabilitacyjny bazując na najnowszych technologiach. Jednym z polskich producentów jest firma LIW care technology Sp. z o.o. z Łodzi , która zajmuje się projektowaniem oraz produkcją innowacyjnych urządzeń rehabilitacyjnych. Produkowane urządzenia multifunkcyjne oraz pionizatory służą efektywnej rehabilitacji oraz poprawie komfortu życia osób niepełnosprawnych.

Zastosowanie w urządzeniach unikalnego, opatentowanego systemu podparcia pleców bazującego na zasadzie „Your Second Spine” czyli „Twój Drugi Kręgosłup” poprzez odwzorowanie anatomicznych krzywizn kręgosłupa pacjenta na całej płaszczyźnie pleców oraz dostosowanie precyzyjnych ustawień korekcyjnych umożliwiają skuteczną rehabilitację.

Niezawodne polimery w urządzeniach rehabilitacyjnych igus Niezawodne polimery w urządzeniach rehabilitacyjnych igus

Firma LIW care technology w mechanizmach regulacji kąta oparcia pleców oraz kąta regulacji podnóżka w swoich wyrobach wykorzystuje samosmarowne łożyska ślizgowe wykonane z materiału iglidur M250 od igus. Wyróżniają się tym, że są bezobsługowe, ponieważ nie wymagają okresowego smarowania oraz nie emitują hałasu podczas pracy. Jest to niezwykle ważne dla użytkowników, dla których cicha praca oraz brak czynności obsługowych zwiększa komfort użytkowania – podkreśla konstruktor firmy LIW care technology, Witold Czybis. Szeroka gama wymiarów łożysk igus również w wykonaniu grubościennym, pozwala na dopasowanie katalogowych produktów wymiennie z tulejami z mosiądzu czy brązu. Duża odporność na zużycie gwarantuje długą żywotność produktu, a niska cena łożysk z tworzywa pozawala na obniżenie kosztów produkcji.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły