Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

ANWIL laureatem Orłów Eksportu

Kapituła nagrody Orły Eksportu, organizowanego przez ogólnopolski dziennik Rzeczpospolita, przyznała spółce ANWIL tytuł „Najlepszego eksportera w Kujawsko – Pomorskim”.

logo AnwilKapituła nagrody Orły Eksportu, organizowanego przez ogólnopolski dziennik Rzeczpospolita, przyznała spółce ANWIL tytuł „Najlepszego eksportera w Kujawsko – Pomorskim”.

Włocławska spółka jest jedynym producentem polichlorku winylu w Polsce oraz szóstym w Europie, a także drugim producentem nawozów azotowych w Polsce. W jej ofercie znajdują się także granulaty i płyty na bazie PCW oraz szereg chemikaliów bazowych, m.in. wodorotlenek sodu (ług sodowy i soda kaustyczna) oraz amoniak. Bogate portfolio sprawia, że eksportuje produkty do ok. 40 krajów - w Europie są to m.in. Niemcy, Wielka Brytania oraz Skandynawia, a na świecie zarówno takie państwa jak Turcja, czy Peru, ale także egzotyczne Trinidad i Tobago. Osiągnięcia ANWIL na niwie eksportowej docenił dziennik Rzeczpospolita, który przyznał spółce tytuł Orła Eksportu w kategorii „Najlepszy eksporter w Kujawsko – Pomorskim”.

Wyróżnienia przyznała kapituła konkursu reprezentująca Ministerstwo Gospodarki, Urząd Marszałkowski województwa kujawsko-pomorskiego, Regionalne Centrum Eksportu Izby Przemysłowo - Handlowej w Toruniu, Pracodawców RP, partnerów konkursu: Raiffeisen Polska i Dachser Polska oraz redakcję Rzeczpospolitej.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w siedzibie w Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły