Staubli-Łódź Sp. z o.o.	P.P.H.U. TRANS-WESTGmbH Sp. z o. o.
Master Colors
KF Technologie Piotr Kaczyński PHP ROSA Polimarky

Artykuł Dodaj artykuł

TARGI EPLA 2016

26-09-2016, 00:00

Wydarzenie dedykowane branży tworzyw sztucznych i gumy, skoncentrowane wokół surowców. W dniach 26 -29 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się  kolejna edycja Targów Tworzyw i Sztucznych EPLA odbywająca się pod patronatem Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Ekspozycja organizowana jest wspólnie z blokiem wydarzeń skierowanych do przemysłu opakowaniowego i spożywczego.

TARGI EPLA 2016 TARGI EPLA 2016

Ideą targów, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i Wydawnictwo Bussines Image, jest stworzenie biznesowej platformy skupiającej precyzyjnie dobrane grupy wystawców i zwiedzających.  EPLA obejmuje tematykę związaną ściśle z technologią produkcji, jak i rynkiem surowców tworzyw sztucznych z naciskiem na branżę związaną z produktami wytwarzanymi z gumy. Dodatkowo targi prezentują obszary związane z instytucjami branżowymi, wydawnictwami oraz szeroko pojętymi usługami.

Wśród wystawców obecne będą firmy produkujące detale i formy wtryskowe, sita druciane i poliuretanowe, ślimaki i cylindry do wtryskarek i wytłaczarek. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną także kauczuki, oleje, pasty i emulsje oraz rozwiązania do zarządzania odpadami z półproduktów i produktów, które są wykorzystane w przemyśle tworzyw sztucznych. EPLA to również pokaz maszyn prezentowanych m.in.: przez Cosmos Poland Machinery sp. z o.o., Kongskilde Polska Sp. z o.o. oraz P.H.U. Wartacz.

SALON POLIMEROWEJ NAUKI POLSKIEJ

Targom EPLA 2016 przez wszystkie dni towarzyszyć będzie Salon Polimerowej Nauki Polskiej. To dobra okazja do nawiązania dialogu pomiędzy środowiskiem naukowym i biznesowym. Zainteresowani będą mogli skorzystać z porad udzielanych przez ekspertów z liczących się na polskim rynku uczelni technicznych z obszaru chemii, biopolimerów, syntezy i technologii.

W Salonie udział wezmą:

  • Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych
  • Politechnika Łódzka
  • Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia"
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • Instytut Nowych Syntez Chemicznych

KONGRES

We wtorek, 27 września w pawilonie nr 10 odbędzie się IX Kongres Przemysłu Tworzyw Sztucznych w Polsce. To spotkanie najaktywniejszej części środowiska tworzyw sztucznych i  jedyne miejsce w naszym kraju do rozmowy o tym, co ważne w przemyśle polimerowym. Kongres otworzy prezentacja Waldemara Sobańskiego z Grupy Zakupowej Polimerowa Energia. Z kolejnym tematami wystąpią dr Marek Szostak z Politechniki Poznańskiej, Paweł Ślusarczyk z CD3D Sp. z o.o. oraz prof. Andrzej K. Łędzki reprezentujący Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. W programie dyskusje na temat trendów i tendencji w krajowym przetwórstwie tworzyw, technologii 3D i jej wpływowi na przemysł polimerowy i polimerowego mikroporowania. Spotkanie będzie także tradycyjnie okazją do nagrodzenia najlepszych, najbardziej sprawnych finansowo przetwórców tworzyw operujących na polskim rynku w ramach nagrody POLYMER PROSPERITY 2016. Więcej informacji na stronie www.congress.eplastics.pl.

W TYM SAMYM CZASIE

Tegoroczna edycja Targów Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA zlokalizowana zostanie w pawilonie 4. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w poniedziałek, wtorek i środę od 9.00 do 17.00, w czwartek od 9.00 do 16.00. W tym samym czasie na terenie targowym odbędzie się blok wydarzeń dedykowanych przemysłowi spożywczemu i opakowaniowemu w skład którego wchodzą takie renomowane wydarzenia jak targi Taropak, Logipak, Polagra Food, Polagra-Tech, Polagra-Gastro.

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa MTP

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły