Staubli-Łódź Sp. z o.o.	P.P.H.U. TRANS-WESTGmbH Sp. z o. o.
Master Colors
KF Technologie Piotr Kaczyński PHP ROSA Polimarky

Artykuł Dodaj artykuł

Podsumowanie targów EPLA 2016

13-10-2016, 00:00

Tworzywa sztuczne, opakowania i logistyka przez 4 dni królowały na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W dniach 26 – 29 września odbyły się kolejne edycje Targów Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA oraz targów TAROPAK i LOGIPAK.

EPLA 2016 EPLA 2016

Idea targów od wielu lat jest ta sama. Nadrzędnym aspektem wydarzenia jest nawiązanie nowych cennych relacji biznesowych oraz rozwój sektora poprzez przybliżenie najważniejszych zagadnień istotnych dla całej branży. EPLA obejmuje tematykę związaną ściśle z technologią produkcji, jak i rynkiem surowców tworzyw sztucznych z naciskiem na branżę związaną z produktami wytwarzanymi z gumy.

W tym roku wśród wystawców obecne były firmy produkujące detale i formy wtryskowe, sita druciane i poliuretanowe, ślimaki i cylindry do wtryskarek i wytłaczarek. Na ekspozycji zaprezentowano także kauczuki, oleje, pasty i emulsje oraz rozwiązania do zarządzania odpadami z półproduktów i produktów, które są wykorzystane w przemyśle tworzyw sztucznych. Swoje maszyny zaprezentowali m.in.: Cosmos Poland Machinery sp. z o.o., Kongskilde Polska Sp. z o.o. oraz P.H.U. Wartacz.

EPLA 2016 EPLA 2016

Drugiego dnia targów obył się IX Kongres Przemysłu Tworzyw Sztucznych w Polsce organizowany przez Wydawnictwo Bussines Image. Z prezentacjami wystąpili dr Marek Szostak z Politechniki Poznańskiej, Paweł Ślusarczyk z CD3D Sp. z o.o. oraz prof. Andrzej K. Błędzki reprezentujący Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Spotkanie było również okazją do nagrodzenia najlepszych, najbardziej sprawnych finansowo przetwórców tworzyw operujących na polskim rynku w ramach nagrody POLYMER PROSPERITY 2016.

Wielu profesjonalistów, którzy odwiedzili targi EPLA skorzystało z możliwości rozmowy z przedstawicielami Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych, Politechniki Łódzkiej, Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Instytutu Nowych Syntez Chemicznych. W ramach Salonu Polimerowej Nauki Polskiej przez cztery dni eksperci udzielali porad w obszarze chemii, polimerów i kompozytów.

Targi EPLA obyły się wspólnie z blokiem z wydarzeń dedykowanych branży spożywczej, gastronomicznej, hotelarskiej, opakowaniowej i logistycznej. Targi Polagra Food, Polagra Gastro, Polagra Tech, Invest Hotel, Taropak, Logipak i Epla zajęły łącznie 17 pawilonów, a ekspozycję zobaczyło 63 tys. profesjonalistów z całego świata.

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa MTP

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły