Staubli-Łódź Sp. z o.o.
PoliwęglanPoliwęglan

Artykuł Dodaj artykuł

Do czego służy giętarka trzpieniowa i jak wygląda cięcie wodą?

W domach, jak i w wielu różnych zakładach pracy potrzebne są różnego rodzaju urządzenia oraz maszyny. Do takich maszyn między innymi należy giętarka trzpieniowa. W jakim celu się ją stosuje i używa?

Do czego służy giętarka trzpieniowa i jak wygląda cięcie wodą?

W domach, jak i w wielu różnych zakładach pracy potrzebne są różnego rodzaju urządzenia oraz maszyny. Do takich maszyn między innymi należy giętarka trzpieniowa. W jakim celu się ją stosuje i używa?

Giętarka trzpieniowa stanowi wyposażenie konkretnych warsztatów, szczególnie przez wzgląd na swoje dosyć spore gabaryty. Jest to elektromechaniczne narzędzie, stosowane do gięcia różnego rodzaju rur i profili w mało skomplikowanych procesach. Całą pracę maszyny kontroluje jej centralny układ hydrauliczny.

Zalety stosowanie giętarki trzpieniowej

Należy podkreślić, że giętarka trzpieniowa posiada wiele zalet, a należą do nich:

  • możliwość zaprogramowania licznych gięć,
  • możliwość bardzo szybkiej wymiany formy na inną średnicę,
  • szansa na uzyskanie bardzo dobrych jakościowo zgięć.

Technologia cięcia wodą

Technologia waterjet w dzisiejszych czasach rozwija się najszybciej ze wszystkich procesów obróbkowych polegających na cięciu. Dlatego staje się standardem w firmach produkcyjnych. Cięcie wodą Warszawa to szybki oraz elastyczny proces, który pozwala osiągnąć dużą dokładność. Takiej obróbce można poddać wiele materiałów, co sprawia, że popularność tego narzędzia cały czas rośnie.

W jaki sposób przebiega cięcie wodą?

Na początek woda trafia do pompy, która spręża ją do ciśnienia nawet 4000 atmosfer. Później jest ona kierowana do sterowanej przez komputer głowicy tnącej. Tam zaś znajduje się najważniejszy element maszyny, czyli kryza z kamienia szlachetnego. To w niej energia potencjalna strumienia wody zamieniana jest na energię kinetyczną. W rezultacie woda osiąga prędkość około 1000 m/s, a więc trzykrotnie przekracza barierę dźwięku. Otrzymany strumień kierowany jest w przestrzeń roboczą, gdzie znajduje się obrabiany element. Dzięki temu, że obróbkę przeprowadza się w niskiej temperaturze przy użyciu skoncentrowanej strugi o wysokim ciśnieniu. Dzięki tej metodzie, jaką jest cięcie wodą Warszawa możliwe jest precyzyjne wycięcie wielu różnych elementów.  Obie te metody stosowane są w wielu różnych przedsiębiorstwach i stosuje się je w różnych projektach oraz zamówieniach. Należy podkreślić również to, że stosowanie nowoczesnych metod, jak i możliwości poszerza grono zainteresowanych klientów. Zawsze trzeba iść za nowoczesnymi technologiami, które pozwalają na doskonalenie wszystkich efektów pracy. Inwestowanie we wszystkie potrzebne maszyny nie jest znana od dziś. Z roku na rok rynek przemysłu wzbogaca się o nowe lub bardziej urozmaicone maszyny. Ich wymiana w przedsiębiorstwach raz na jakiś czas jest konieczna.