Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Zawiesia pasowe – co to jest i jak tego używać?

Chcesz wejść w branżę transportową lub rozwinąć swoją ofertę do granic możliwości? Trzeba przyznać, że zadanie może być o wiele bardziej skomplikowane, niż pozornie się to wydaje.

Zawiesia pasowe – co to jest i jak tego używać?

Chcesz wejść w branżę transportową lub rozwinąć swoją ofertę do granic możliwości? Trzeba przyznać, że zadanie może być o wiele bardziej skomplikowane, niż pozornie się to wydaje. 

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele elementów składa się na realizację jednego zadania. Nie wiemy również, jakie narzędzia są do tego potrzebne. Doskonałym przykładem jest choćby fakt, że nie każdy wie, czym są zawiesia pasowe. Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, to jesteś we właściwym miejscu. Zapraszamy serdecznie do lektury przygotowanego materiału, gdzie odpowiadamy na większość najczęściej zadawanych pytań.

Co to są zawiesia pasowe?

Są to elementy transportowe, na których montowane są duże i nieforemne ładunki, których nie można przenieść przy pomocy standardowych łańcuchów. Świetnym przykładem jest chociażby transport i załadunek lub rozładunek koparki na łódź, co bez zastosowania takich narzędzi jak zawiesia pasowe mogłoby być nie tylko skomplikowane, ale również uszkodziłoby lakier lub elementy konstrukcji pojazdu. Przykładów może być wiele, a każdy przedsiębiorca ze swojej branży na pewno znajdzie kilka z nich dla siebie i swoich zastosowań.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przede wszystkim na ich jakość, wykorzystany materiał i udźwig. Do istotnych parametrów zaliczamy również długość. Jak zatem ocenić, czy dane zawiesia pasowe są dobrym wyborem dla naszych zastosowań? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Jeśli posiadają one wystarczający udźwig (plus dodatkowy zapas), są odpowiednio długie i dysponują certyfikatami oraz atestami potwierdzającymi ich jakość, możemy im po prostu zaufać z czystym sumieniem.

Jak używać zawiesi pasowych?

Zawiesia pasowe montowane są do specjalnych haków lub karabińczyków. Bardzo dużo zależy od tego, jak duży i ciężki jest transportowany przedmiot. Są to jednak specjalistyczne elementy montażowe, dzięki którym nie musimy obawiać się przenoszenia ładunku. Jeśli szukasz odpowiedniego rozwiązania dla siebie lub swojej firmy, na pewno znasz konstrukcję urządzenia transportującego. Należy zatem dostosować je do indywidualnych kryteriów wyboru.

Korzystaj z ofert najlepszych specjalistów

Chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie zawiesia pasowe będą charakteryzować się wysoką jakością? W takim razie nie możesz ryzykować podczas zakupu tańszych zamienników, Sięgnij po asortyment z górnej półki, który doceniony został przez wielu innych specjalistów. Zwróć zatem uwagę na opinie w sieci i podejmij decyzję, czy dany producent i dystrybutor są godni Twojej uwagi.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/