Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Na czym polega produkcja detali metalowych?

Współczesne sektory przemysłu podążają za innowacyjnymi i zaawansowanymi technologicznie metodami produkcji detali metalowych.

Współczesne sektory przemysłu podążają za innowacyjnymi i zaawansowanymi technologicznie metodami produkcji detali metalowych. Co więcej, istnieje działalności produkcyjnej utrzymuje gospodarkę dobrej i pożądanej przez przedsiębiorców kondycji. Zarówno detale metalowe, jak i tworzywa sztuczne zawładnęły współczesnym rynkiem, znajdując zastosowanie w niemalże każdej dziedzinie codziennego życia - przemyśle, budownictwie czy medycynie. Zobacz, jak wygląda produkcja detali metalowych.

Na czym polega produkcja detali metalowych?

Innowacyjne metody produkcyjne

Wśród najpopularniejszych i obecnie stosowanych metod produkcyjnych elementów metalowych znajdują się m.in. produkcja na maszynach CNC, druk 3D, odlewanie, wytłaczanie czy produkcję na automatach tokarskich. Współczesne linie produkcyjne pracują według najwyższej klasy standardów pracy i technologii. Co więcej, tryb pracy nad produkcją detali metalowych odbywa się w trybie zautomatyzowanym, który odpowiada regułom optymalizacji czasu, kosztów i wydajności. Wśród etapów powstawania elementów metalowych wyróżnia się również kontrolę jakości, której celem jest standaryzacja produktów. 

Za pomocą obróbki CNC profiluje się oczekiwany kształt ubytkową metodą, która polega na usuwaniu naddatku półfabrykatu. Z kolei przy automatach tokarskich kluczową funkcję odgrywa sama maszyna, która bez udziału osób trzecich realizuje odpowiednio wcześniej zaprogramowany projekt obrabiania. Dzięki temu rozwiązaniu firma oferująca produkcję detali metalowych może oferować elementy o uzgodnionych parametrach i pomiarach, bez możliwości pomyłki. Dodatkowym atutem tej metody jest wydajność pracy, która opłaca się nie tylko właścicielowi linii produkcyjnej, ale także klientom. 

Kontrola jakości

Dział kontroli jakości dysponuje doskonałej jakości przyrządami pomiarowymi i zaawansowanym technologicznie sprzętem, który jest odpowiedzialny m.in. za geometrię elementów metalowych, optyczną kontrolę wymiarów, konturów czy średnic. Kontrola jakości podczas produkcji detali metalowych stanowi klucz do sukcesu udanej usługi, obejmując następujące kroki: nadzór przedprodukcyjny, właściwy, poprodukcyjny i końcowy. 

Która z metod jest lepsza?

Obróbka mechaniczna dobierana jest indywidualnie do materiałów - w zależności od danych technicznych, rodzajów zastosowania czy podatności. Produkcja detali metalowych nie ogranicza się do jednej, najlepszej metody, co wynika z poprzedniego fragmentu artykułu o innowacyjnych metodach produkcyjnych. Aspekty, które bierze się pod uwagę przy ustalaniu metody produkcji detali metalowych to przede wszystkim wydajność, efekt, zysk czy przewidywalność rezultatu. 

Firma zajmująca się produkcją detali metalowych

Prawdopodobnie jeśli czytasz ten artykuł, to interesujesz się oferta producentów elementów metalowych. Wśród wiodących firm, które cieszą się popularnością i pozytywnymi referencjami czołową pozycję zajmuje firma Loma Polska, która od początku działalności zajmuje się produkcją detali metalowych - https://lomapolska.pl/kontrola-jakosci. Zapoznaj się z ich ofertą i dowiedz się więcej o poszczególnych etapach produkcyjnych podczas rozmowy z przedstawicielem firmy. 

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły