POWTECH 2023 POWTECH 2023

Artykuł Dodaj artykuł

Innowacyjne Moduły dystansowe 3D

Firma TSH Tarczyński wprowadziła na polski rynek innowacyjne wypełnienia tapicerskie, wentylacyjno-siedziskowe, oferowane w formatkach, tak zwane Moduły dystansowe 3D.

Firma TSH Tarczyński wprowadziła na polski rynek innowacyjne wypełnienia tapicerskie, wentylacyjno-siedziskowe, oferowane w formatkach, tak zwane Moduły dystansowe 3D. Są to produkty bardzo wysokiej jakości, które ze względu na swoje właściwości znacząco podwyższają komfort klimatyczny siedzenia i leżenia na różnych miękkich powierzchniach. Krzysztof Tarczyński, dyrektor sprzedaży firmy TSH Tarczyński, udzielił informacji o nowym produkcie.

Innowacyjne Moduły dystansowe 3D

MMiA: Co jest niezwykłego w dzianinach dystansowych 3D?

Krzysztof Tarczyński: Dzianina dystansowa 3D, stosowana pierwotnie jako wypełnienie w fotelach samochodowych, dzięki wykorzystanym przy jej produkcji rozwiązaniom zdecydowanie wyróżnia się w zakresie komfortu termicznego i właściwości higroskopijnych, które przewyższają dotychczas stosowane w wyrobach tego typu. Posiada ona także nieznaną do tej pory skalę twardości – bez dodatkowej aktywnej wentylacji mechanicznej uzyskano połączenie wspaniałej elastyczności fotela z doskonałym odprowadzaniem ciepła i wilgoci. Jest to i proste, i genialne rozwiązanie dzięki powiązanemu z użytkowaniem efektowi pompki.

MMiA: Czym różni się dzianina 3D od dzianin dystansowych o typowej strukturze?

K. T.: Nasze formatki 3D, półprodukty, wytwarzane są z dzianiny o strukturze trójwarstwowej, w której warstwy zewnętrzne – górna i dolna – utrzymywane są w określonej odległości od siebie niezliczoną liczbą podatnych na ugięcia łączących je nitek z przędzy monofilamentowej. W porównaniu ze znanymi dzianinami dystansowymi o typowej strukturze warstwy zewnętrznej, to jest o strukturze siatkowej z dużymi otworami, Moduły 3D charakteryzują się znacznie lepszym, z punktu widzenia komfortu siedzenia i leżenia, rozłożeniem nacisku oraz optymalnie dobranym stosunkiem przewiewności i higroskopijności. Dzięki nim unika się także „ukłuć” i  wychodzących igieł dystansowych,  które  są  ogromnym problemem przy dzianinach dystansowych  konfekcjonowanych – ciętych na  wymiar.

MMiA: Gdzie mogą znaleźć zastosowanie te produkty?

K. T.: Toppery materacowe, siedziskowe z dzianin dystansowych 3D wyznaczają nowe granice dla dotychczas nieosiągalnego poziomu komfortu w zakresie warunków klimatycznych. Wszędzie tam, gdzie ludzie są w ruchu lub odpoczywają po trudach dnia codziennego – w samochodzie lub przyczepie kampingowej, w ciężarówce lub w pociągu, w domu we własnym łóżku, na leżaku na słońcu lub w saunie, w łódce lub w samolocie… Tak więc moduły dystansowe 3D przeznaczone są dla różnych dziedzin przemysłu. Poza tym były i są prowadzone dalsze badania nad ich zastosowaniami w dziedzinie medycyny i w innych dziedzinach w niezależnych, renomowanych instytutach badawczych”.


Firma TSH Tarczyński oferuje moduły dzianin 3D w wysokościach od 30 do 50 mm i rozmiarach zgodnych z życzeniem zamawiającego. Najbardziej uniwersalne i cieszące się największą popularnością są moduły mające wysokość 30 mm. Moduły 3D o wysokości 40 mm są produkowane do materacy w 3 klasach odbojności, którą zaznacza się paskami: 1 pasek czerwony przeznaczone dla człowieka o wadze 60-80 kg, 2 paski czerwone dla człowieka ważącego od 8 do 100 kg i 3 paski czerwone dla ludzi ważących od 80 do 150 kg. Prezentowane produkty wytwarzane są z poliestru nadającego się w 100% do recyclingu.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.