Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Jaki daszek wybrać nad drzwi lub nad taras? Ten materiał spisuje się doskonale

Odpowiednio dobrane zadaszenie pozwala na korzystanie z tarasu niezależnie od pogody, niemal przez cały rok. Daszek zabezpieczy dodatkowo powierzchnię tarasu oraz jego wyposażenie, np. przed deszczem lub intensywnym słońcem.

Jaki daszek wybrać nad drzwi lub nad taras? Ten materiał spisuje się doskonale

Odpowiednio dobrane zadaszenie pozwala na korzystanie z tarasu niezależnie od pogody, niemal przez cały rok. Daszek zabezpieczy dodatkowo powierzchnię tarasu oraz jego wyposażenie, np. przed deszczem lub intensywnym słońcem. Podobnie będzie w przypadku drzwi wejściowych. Zadaszenie osłoni je m.in. przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Poza tym takie rozwiązanie prezentuje się stylowo i pełni funkcję dekoracyjną. Jaki jednak daszek wybrać? Na rynku mamy do wyboru wiele możliwości, jednak okazuje się, że to daszki z poliwęglanu stanowią jedną z lepszych opcji. Dlaczego warto zdecydować się na ten właśnie materiał? Sprawdziliśmy.

Daszek z poliwęglanu to dekoracja, porządek i wygoda w jednym

Zacznijmy od tego, że daszki z poliwęglanu doskonale odnajdują się w różnych rolach. Pełnią funkcje od estetycznej po porządkową, zapewniając nam jednocześnie codzienną wygodę. Zastanówmy się, ile razy zdarzyło się nam moknąć pod drzwiami własnego domu, w nerwowym poszukiwaniu kluczy... Daszek skutecznie ochroniłby nas przed opadami. Zadaszenie to również osłona dla samych drzwi. Te będą mniej narażone na zabrudzenia, czy blaknięcie koloru w wyniku intensywnego oddziaływania promieni słonecznych. Jeśli tylko zdecydujemy się je oczywiście zadaszyć. Przezroczysty poliwęglan zapewni dobre oświetlenie przestrzeni pod daszkiem, dlatego to dobra opcja do zastosowania nad drzwiami wejściowymi.

Podobnie będzie w kwestii tarasu lub balkonu. Wybierając daszek z poliwęglanu uzyskamy oryginalny efekt dekoracyjny, a przy tym sprawimy, że taras stanie się bardziej funkcjonalny i w zasadzie całoroczny. Jeśli zdecydujemy się na transparentny poliwęglan, taras pozostanie jasny i słoneczny.

Poliwęglan gwarantuje solidność, jest przy tym bardzo uniwersalny

Jeśli poszukujemy rozwiązania, które w dobrej kondycji przetrwa wiele lat, poliwęglan będzie jednym z lepszych materiałów na zadaszenie. Jest lekki, a zarazem solidny. Jego montaż nie sprawia żadnych trudności m.in. ze względu na ową niską wagę. To jednocześnie materiał gwarantujący trwałość konstrukcji i jej odporność na odkształcenia, czy też blaknięcie koloru (poliwęglan jest najczęściej wyposażony w filtry UV).

Daszki z poliwęglanu świetnie komponują się z najrozmaitszymi stylami i w zasadzie z każdą architekturą. Niezależnie od tego, czy aranżacja naszego tarasu lub bryła domu jest bardziej klasyczna, bądź też nowoczesna, zadaszenie poliwęglanowe będzie nam najłatwiej wkomponować w istniejące warunki. Płaski, minimalistyczny daszek sprawdzi się w przypadku nowoczesnej architektury. Z kolei spadzisty, z rzeźbionym stelażem pasować będzie idealnie do domu tradycyjnego w stylu.

Daszek "bezobsługowy"

Decydując się na zadaszenie drzwi lub tarasu wykonane z poliwęglanu, z pewnością zaoszczędzimy nieco czasu i energii. Dlaczego? Otóż tego typu daszki nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji, czy konserwacji. W utrzymaniu zadaszenie w czystości wyręczy nas deszcz. Jeśli opadów będzie jednak w sezonie niewiele, wystarczy spłukać daszek wodą pod ciśnieniem.