Staubli-Łódź Sp. z o.o.	P.P.H.U. TRANS-WESTGmbH Sp. z o. o.
Master Colors
KF Technologie Piotr Kaczyński PHP ROSA Polimarky

Artykuł Dodaj artykuł

Rusza dziewiąta edycja konkursu manus na najciekawsze aplikacje z użyciem bezsmarownych łożysk igus!

10-01-2019, 00:00

igus logo

Firma igus GmbH – lider technologii trybopolimerowych już po raz 9. zaprasza wynalazców i twórców rozwiązań technologicznych do udziału w konkursie na najciekawsze, przemysłowe zastosowanie polimerowych łożysk ślizgowych. Liczy się innowacyjność, techniczna i ekonomiczna efektywność oraz kreatywność. W konkursie, którego celem jest podkreślenie technicznej przewagi komponentów z tworzywa sztucznego, może wziąć udział każdy.

Projekty można zgłaszać do 22 lutego 2019, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na międzynarodowych targach w Hanowerze (1-5 kwietnia 2019).

Popularność konkursu, który odbywa się co dwa lata stale rośnie. Pierwsza edycja manus, odbyła się w 2003 roku w Niemczech i brało w niej udział 34 uczestników. Była to wspólna inicjatywa firmy igus i producentów polimerów oraz tworzyw sztucznych. Dziś konkurs jest międzynarodowym wydarzeniem dla całego środowiska przemysłowego pokazującym, co potrafią nowoczesne łożyska ślizgowe z tworzyw sztucznych.

Do ósmej edycja konkursu zgłosiło się 541 wynalazców i twórców rozwiązań z całego świata. Złoty manus 2017 powędrował do Stanów Zjednoczonych, do firmy Pathway LLC, za projekt AirframeTM, egzoszkieletu opracowanego przez Levitate Technologies, Inc., w celu ułatwienia prac montażowych. 

Rusza dziewiąta edycja konkursu manus na najciekawsze aplikacje z użyciem bezsmarownych łożysk igus!
Srebrny manus do francuskiej firmy Ocean Innovation System za elektryczne ramię manipulatora, które może być́ stosowane pod wodą, do głębokości 500 metrów, a brązowy otrzymał UB-SPACE – studencki projekt badawczy w przestrzeni kosmicznej (moduł, który za pomocą̨ mechanizmu wyrzutowego na pokładzie rakiety wynosi w przestrzeń kosmiczną sześcienny przedmiot – tzw. „jednostkę̨ spadku swobodnego” (ang. free falling unit, FFU) - w celu zarejestrowania sposobu jego poruszania się w przestrzeni kosmicznej z zastosowaniem systemu kamer i czujników).

W ostatniej polskiej edycji konkursu wystartowało 57 firm, które zaprezentowały 63 unikalnych aplikacji. Oprócz ogólnoświatowych nagród w konkursie, nasi Klienci mają szansę również na nagrody przyznawane lokalnie w Polsce, wybierane przez polskie jury. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne.

Słowo „manus” (z łac. ‘dłoń’), symbolizuje dążenie do odkrywania nowych technologii. W świecie igus symbol ten od lat odzwierciedla efektywne i innowacyjne aplikacje z użyciem polimerowych łożysk ślizgowych.

Szczegóły na stronie: https://www.igus.pl/info/manus-award

 

Źródło: igus Sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły