Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

NOWOŚĆ! Elementy z linii ELECOLORS w kolorze zielonym

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę gamy kolorystycznej ELECOLORS o elementy w kolorze zielonym RAL 6017. 

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę gamy kolorystycznej ELECOLORS o elementy w kolorze zielonym RAL 6017. Dostępność nowego koloru ułatwi producentom maszyn i urządzeń oznaczanie części odpowiedzialnych za uruchamianie, załączanie sterowania automatycznego lub wykonanie działania bezpiecznego. Elementy w kolorze zielonym polecane są także do podkreślania ekologicznego działania danej aplikacji.

Linia kolorystyczna ELECOLORS

Linia kolorystyczna ELECOLORS

„Oznaczanie kolorami przycisków, przełączników sterowniczych, uchwytów lub pokręteł jest dobrą praktyką inżynierską. Projektanci maszyn i urządzeń coraz częściej wykorzystują tego typu rozwiązania głównie po to, aby zwrócić uwagę operatora lub wskazać mu, że zalecane jest wykonanie pewnego działania. Do tego celu zazwyczaj używa się barwy: czerwonej, żółtej, niebieskiej oraz zielonej.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

W zastosowaniach typowo przemysłowych kolor zielony symbolizuje uruchomienie, załączenie sterowania automatycznego lub wykonanie działania bezpiecznego. Kolor ten sygnalizuje operatorowi, że przy wykonywaniu danej operacji nie stwarza on żadnego zagrożenia. Barwa zielona nie powinna być używana do działań związanych z zatrzymywaniem lub przerywaniem działania urządzenia.

Elementy Elesa+Ganter w kolorze zielonym

Elementy Elesa+Ganter w kolorze zielonym

W podążaniu za „eko-modą” zieleń od zawsze towarzyszy produktom energooszczędnym, ekologicznym i bezpiecznym. Najlepszy efekt pod względem designu i estetyki maszyn oraz urządzeń osiąga się, łącząc kolor zielony z żółtym oraz z odcieniami bieli. Biały kolor zapewnia dodatkowo czystość i przestrzenność maszyny. Aspekt ekologii oraz wzrastająca w tym względzie świadomość przedsiębiorców i konsumentów wymusza zmiany w podejściu do projektowania we wszystkich branżach na świecie. Powoli również kwestie proekologiczne zaczynają być wymieniane jako warunki udziału w wielu przetargach.

Kolorowe elementy to również idealna propozycja dla producentów, którzy posiadają logo w jednym z kolorów z serii ELECOLORS. Komponenty w określonym kolorze sprawiają, że maszyna lub urządzenie automatycznie kojarzy się z daną marką.  Dodatkowo istnieje również możliwość umieszczenia logo techniką tampodruku np. na zaślepkach w dowolnym kolorze.

NOWOŚĆ! Elementy z linii ELECOLORS w kolorze zielonym

Przykład urządzenia z wykorzystaniem elementów z linii ELECOLORS w kolorze pomarańczowym, nawiązującym kolorystycznie do logo firmy Clifton Food Range®

Poniżej przedstawiamy przykładowe produkty ELESA+GANTER w kolorze zielonym RAL 6017:

 • “EBK-C SOFT” Gałki z miękkiego w dotyku technopolimeru,
 • “EBP.” Uchwyty z technopolimeru,
 • “EBP.FLX” Elastyczne uchwyty z technopolimeru z elastomerem,
 • ​ “EGK.SOFT” Pokrętła z wgłębieniami pod wygodny chwyt,
 • “ELC.” Dźwignie przełączające z technopolimeru​,
 • “ELCR” Dźwignie przełączające z technopolimeru,
 • “EPR.” Uchwyty kasetowe z technopolimeru,
 • “ERW.” Rękojeści nastawne z technopolimeru,
 • “ERX.” Rękojeści nastawne z technopolimeru,
 • “ESP.” Uchwyty bezpieczne z technopolimeru,
 • “ETH.” Uchwyty rurowe z technopolimeru i aluminium,
 • “EWP.” Uchwyty z technopolimeru,
 • “M.479” Uchwyty z technopolimeru, ​ ​ ​
 • “MBT+I” Pokrętła sterujące z rękojeścią obrotową z technopolimeru.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły