Staubli-Łódź Sp. z o.o.	P.P.H.U. TRANS-WESTGmbH Sp. z o. o.
Grupa Azoty S.A.
KF Technologie Sp. z o.o. HURMAK Polska Sp. z o.o. Polimarky

Artykuł Dodaj artykuł

igus Polska z nową przestrzenią biurową i technologicznym showroomem

27-05-2019, 02:00

igus logo

Spółka igus Polska chce być jeszcze bliżej swoich klientów, dlatego przy okazji powiększania przestrzeni biurowej i magazynowej uruchamia też… showroom! – Co roku wypuszczamy na rynek ponad 100 nowych produktów. Chcemy, żeby goście, którzy nas odwiedzają mogli się z nimi zapoznawać tu, na miejscu – mówi Daniel Marzec, Dyrektor Zarządzający igus Polska.

igus Polska z nową przestrzenią biurową i technologicznym showroomem

Spółka igus Polska, oddział światowego lidera motion plastics - igus GmbH (ponad 3,5 tys. pracowników globalnie), od 1997 roku urosła z przedsiębiorstwa mieszczącego się w jednym biurze i zatrudniającego 10 osób, do niemal dwóch tysięcy mkw. powierzchni produkcyjnej i prawie takiej samej biurowej z ponad z 120-osobową kadrą.

W związku z dynamicznym wzrostem firma, która od początku mieściła się w Warszawie, przeprowadzała się w swojej historii aż trzykrotnej, żeby „zadomowić się” przy ul. Działkowej. Właśnie tutaj 23 maja 2019 r. igus Polska otwiera oficjalnie nie tylko nową powierzchnię biurową, ale też – dość nietypowe dla branży technologicznej miejsce, jakim jest 100-metrowy showroom.

– Pomysł chodził nam po głowie od kilku lat, od kiedy wprowadziliśmy się do budynku przy ul. Działkowej, ale do tej pory po prostu nie mieliśmy na to dość przestrzeni – mówi Daniel Marzec, Dyrektor Zarządzający igus Polska. – Chcemy, żeby nasi klienci, mogli poczuć się jak na naszym stoisku targowym i mieli łatwy dostęp do wszystkich naszych produktów, nowości, katalogów.

Radomir Ochocki, pełniący równorzędne z nim stanowisko dodaje, że idea showroomu nadal ewoluuje.

– Już teraz chcemy, żeby był nie tylko wizytówką i firmy i miejscem spotkań z klientami, ale też pełnił dodatkowe funkcje, np. edukacyjną. Mamy świetnych, wysoko wykwalifikowanych product managerów, którzy bez problemu mogą poprowadzić tutaj ciekawe szkolenia i warsztaty – mówi Radomir Ochocki.

Przestrzeń showroomu igus podzielona będzie na dwie zasadnicze części: e-prowadnikową i łożyskową, które odpowiadają dwóm głównym grupom produktowym firmy. Jego dodatkową atrakcją będą dwie duże maszyny, skonstruowane z użyciem komponentów igus: robot Delta oraz miniaturowa linia transportowa prezentująca rozwiązania łożyskowe igus.

Podstawą linii jest niskokosztowy czteroosiowy manipulator robolink® DCi, który współpracuje z modułami liniowymi drylin®E SHTS-12-AWM i ZLW-1040, oraz dwa transportery zbudowane na podstawie łożysk igus. Wszystkie moduły napędzane są silnikami krokowymi, za których pracę odpowiadają nowe sterowniki igus dryve D1.

– Każdy odwiedzający nasz showroom będzie mógł oczywiście dotknąć próbek, sprawdzić, jak są skonstruowane nasze produkty, ale też uruchomić maszyny i zobaczyć, jak działają – mówi Paulina Skowron, Kierownik ds. Marketingu spółki.

Dodaje, że w rozwoju firmy i przeprowadzce do nowych pomieszczeń biurowych i produkcyjnych pomógł fakt, że igus Polska posiada wprowadzone na bardzo wysokim poziomie zasady Lean management.

Polski zakład igus jest jedynym w Europie zakładem produkcyjnym poza centralą w Kolonii, działającym w kierunku standaryzacji według „igus production system” (ips). Wykonuje zlecenia nie tylko na rynek polski, ale też całego świata, w tym powtarzalne zlecenia dla grupy stałych klientów z Niemiec, a także wiele niestandardowych produktów z tworzyw sztucznych dedykowanych przemysłowi. Są to m.in. e-prowadniki kablowe, przewody chainflex do aplikacji ruchomych, polimerowe łożyska ślizgowe dry-tech, liniowe systemy prowadzenia drylin oraz przegubowe łożyska polimerowe igubal.

Wśród szerokiej gamy polskich klientów igus są m.in. elektrociepłownie, firmy z branży motoryzacyjnej, producenci drukarek 3D, przemysł zbrojeniowy, maszynowy, stoczniowy i jachtowy, meblowy, kolejowy i drzewny.

Oprócz biura w Warszawie igus Polska posiada zespół kilkudziesięciu wykwalifikowanych specjalistów w całej Polsce.

Źródło: igus Sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły